Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Razpoke v fasadi cca 5 dni po nanosu 2 x fasadnega lepila

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Razpoke v fasadi cca 5 dni po nanosu 2 x fasadnega lepila
Pozdravljeni, sem nov na forumu in rabil bi odgovor na nekaj vprašanj.
Obnavljam fasado na stari stanovanjski hiši. Imam izvajalca z s.p.-jem in njegove delavce. Ker sem med tednom nekaj dni odsoten, ne moram vsakodnevno kontrolirali narejena dela.
Do sedaj je bilo narejeno: na obstoječe zidove so nalepili 16cm stiropor, dali so sidra, lepilo, mrežico in naj bi še enkrat fasadno lepilo. Med prazniki naj bi se vse sušilo.
Ko sem prišel domov, sem opazil razpoke na enem vogalu hiše v fasadi (cca 5 dni po nanosu 2 x lepila) ter na drugi strani hiše očitno izstopajoča sidra pod mrežico ter nekoliko čudna (lisasta) barva stene (domnevam, da je lepilo bilo zelo redko oz. je bil nanešen samo en sloj lepila). Zanima me, zakaj so nastale razpoke v fasadi in če so moje domneve glede tega, da je na eni steni je bil nanešen samo en sloj lepila držijo.
Hvala za odgovore.

Priložene datoteke
.jpg   razpoke1.jpg (Velikost: 210,18 KB / Prenosi: 904)
.jpg   sidra.JPG (Velikost: 138,58 KB / Prenosi: 904)
.jpg   lise.JPG (Velikost: 133,61 KB / Prenosi: 905)
Skupaj s fasaderjem odprita kjer je počilo.

Moj glas gre v smer, da je tam luknja in je bil nanos lepila, ki je bil še precej redek tam enostavno predebel.
Kaj se čaka s policami? Ali je pri okenskih odprtinah narejena ojačitev na kotih?
cooper, hvala za nasvet, bom povedal fasaderju
Ali je pri okenskih odprtinah narejena ojačitev na kotih?-
Če gre za vogalniki okoli oken, so vgrajeni, če gre za kakšno posebno ojačitev - ni videti. V teh dneh naj bi začeli vgrajevati police.
https://www.jub.si/sites/www.jub.si/fil ... -03-16.pdf
Zelo obširno navodilo, ki je obvezno čtivo tudi za investitorje. Pa biblija za izvajalce
jaz bi rekel, da je to skoraj cel priročnik, zelo koristen, škoda, da ga nisem prej nikjer našel, ga bom moral kar preučiti, zelo cenim, hvala
kaj menite, ali je očitno, da je bil nanos fasadnega lepila na spodnji sliki samo enkrat?

Priložene datoteke
.jpg   sten1.jpg (Velikost: 251,5 KB / Prenosi: 691)
Hm...pri 2. nanosu gladilka malo "skače" po bunkicah od 1. nanosa...
1 sloj fasaderji ponavadi naredijo tanek in je še videti mrežico skozi.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Če je v prviobjavi na zadnji sliki ( razpoke 1) mrežica čez razpoko in stiropor položen na stik, naj me kokla brcne.
Zakaj čez vogal(nik) ni razpoke?
Sicer pa imajo tudi ostali proizvajalci pravilne postopke napisane
http://www.fragmat.si/si/gradbeni-program/resitve
Celo video imajo posnete
https://youtu.be/2Rxub54CCvY

Hudič je potem na terenu ,kjer celo pooblaščeni izvajalci najdejo vsemogoče in nemogoče bližnjice, kaj šele en sp ki je včeraj pekel bureke, lani pa sladoled prodajal.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »