Gradnja in obnova > Napeljave
Podzemni ventil alkaten cev

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podzemni ventil alkaten cev
Čisto na dnu plastičnega zbiralnika vode imam iztok alkaten cev 5/4 " in iščem podzemni ventil, ki ga potem s površja odpiraš/zapiraš s palico.

Bom šel v trgovine iskat, ampak bi rad prej videl na spletu kako zgleda in kakšna je cena. Kako se takšnemu ventilu sploh reče ?
Jaz nebi veliko kompliciral z dragim ventilom. Vsak loputni ali krogljični ventil se da predelati, da se na njega natakne nek podalšek za upravljanje...
Mogoče kriogenski ventil?
Ja seveda ja.
Išči zasun. Podzemni, vodovodni,....
iščem in na netu nič ne najdem .....

Sad

Predelava krogličnega venila, zanimiva ideja. Mogoče.
A če ni na internetu, pol ne obstaja? Mix, Pil Grosuplje, SBS, Terra, Tapro, Pipelife, Titan Kamnik, Kovinar, ...Če ne druzga, boš naletel tam zihr na ķšnga k bo alkatenko v kombi tlaču...
Čeprav se zdi, da je danes vse na spletu, je ogromno stvari,.ki jih ni...
ja saj vem, samo čas je problem......
Bolj prav bi bilo "cestni ventil".
Že spet copy paste:
https://www.zagozen.si/si/vodovod/hisni ... ni-ventili
ali pa tole:
https://www.armex-armature.si/armature- ... ji-vodovod
Ne bi bilo nč bolj prav. Pravi izraz je zasun. Pridevnike (podzemni, vodovodni, ...) dodajaš po želji
Kaj tebi spet ni prav? Zaradi mene lahko piše tudi "valve", bom to razumel kot ventil.
Zakaj potem nisi takoj zapisal pravega naziva? Saj si imel možnost. Eno leto nazaj so mi pred bajto prekopali asfaltno cesto po dolgem na pol in mi pred dvoriščna vrata meter pod asfaltom vgradili (po tvoje) zasun, po moje pa je bil kar čisto navaden usrani vretenast ventil (tak kot je na sliki od Zagožna). Ker menda še ločim ali je na ventilu vretenasto ali kroglično zapiranje in ne zapiranje z loputo pod pravim kotom glede na lego cevi, kar je nekje tudi definicija zasuna. Tako nekako je tudi "knjižno" definiran zasun. Ne pa tudi ventil. In ko vpišeš v iskalnik "cestni ventil" čudežno dobiš tiste "taprave" zadetke. Ampak jih potem tudi proizvajalec po tvoje narobe imenuje. Ampak pri ventilu iz povezave definitivno ne gre za zasun temveč za vretenast ventil. Ajde, naj bo po tvoje. Ventilast zasun. Ali zasunast ventil. Zadovoljen? Bohorič se že v grobu obrača.

Priložene datoteke
.jpg   zasun.jpg (Velikost: 142,95 KB / Prenosi: 399)
.jpg   ventil.jpg (Velikost: 121,15 KB / Prenosi: 399)
.jpg   CESTNI VENTIL.jpg (Velikost: 205,71 KB / Prenosi: 399)
Lustek, odpri si vendar tisti fršlus, se poglej in samokritično tozadevno bodi tiho. Lastna hvala, cena mala...
Lust Napisal:Ne bi bilo nč bolj prav. Pravi izraz je zasun. Pridevnike (podzemni, vodovodni, ...) dodajaš po želji
Bolj naravno bi bilo zapiralo
Okej. Bmk. Jest bi ga mel že zdavnej ugl.

Skok na forum:

Zadnje novice

Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke Mitsubishi Electric, s plinom R32.
21.08.2019 ob 07:55:09
Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke  Mitsubishi Electric, s plinom R32.
Z naborom modelov od 5 do 23 kW in kaskadnim sistemom vezave zunanjih enot  toplotnih črpalk zrak – voda, Mitsubishi Electric pokriva... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »