Nepremičnine > Finančna plat
Z namenskim kreditom pokriti nenamenskega?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z namenskim kreditom pokriti nenamenskega?
Pozdravljeni. Zasledil sem samo en prispevek o tej temi ki je ze bil pred leti. In sicer, zanima me slednje. Imam potrosniski kredit. Zaradi prenove in renovacije bi vzel stanovanjski kredit in pokril star potrosniski kredit ostalo pa namenil v prenovo. Ali ima kdo izkusnje, se da na kateri banki sploh v temu pogovarjati? Kaksne so vase izkusnje ce je kdo bil v tej situaciji? Najlepsa vam hvala za pomoc.
Z banko se moreš dogovoriti koliko od posojenega zneska ti nakažejo na TRR (ostalo oni plačajo ko jim dostaviš predračun oz račun) z tistim denarjem ki je na TRR potem delaš kar želiš, lahko ga tudi zapiješ.

Kolikšen je ta procent je pa stvar pogajanj.
NKBM Banka ponuja stanovanjski kredit v 100% gotovini na trr. Torej ce prav razumem pri tej banki in ponudbi lahko z denarjem razpolagam sam brez računov itd?
Meni je banka Sberbank pred dvemi leri pokrila potrošniškega s stanivanjskim. Preveri pri njih.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Meni je banka Sberbank pred dvemi leri pokrila potrošniškega s stanivanjskim. Preveri pri njih.

No preden to vzameš vprašaš, če si jim dolžen kake predračun poslat ali dokazovat kaj si s tem denarjem naredil. Če bodo rekl da rabijo slike hiše in predračune potem težje...

Če rečejo ne nas ne zanima potem pa ...
Potem je vse samo stvar dogovora z banko. Najlepsa hvala vsem za odgovore.
Blackstory Napisal:Pozdravljeni. Zasledil sem samo en prispevek o tej temi ki je ze bil pred leti. In sicer, zanima me slednje. Imam potrosniski kredit. Zaradi prenove in renovacije bi vzel stanovanjski kredit in pokril star potrosniski kredit ostalo pa namenil v prenovo. Ali ima kdo izkusnje, se da na kateri banki sploh v temu pogovarjati? Kaksne so vase izkusnje ce je kdo bil v tej situaciji? Najlepsa vam hvala za pomoc.
Seveda se da, stanovanjskega vzameš malo več in za več let. Star kredit s tem poplačaš, ostalo porabiš za renovacijo.

Zamenjati se da tudi banko, če ti je kje drugje bolj ugodno oni pokrijejo tvoji banki vse dolgove in si potem na drugi banki komitent in vzameš kredit pri njih.... Vse se da...

Priporočam da si na čimveč bankah posvetuješ z informativnimi izračuni. Potem se bo bolje videlo kako naprej ...
potrošniški "gotovinski" kredit je ponavadi dosti dražji npr. 4-5-6%, če vzameš npr. potrošniški "nameski" in če imaš predračune zna biti obrestna mera dosti nižja npr. 2-2,5% in se bo plačalo po predračunih direktno dobavitelju.
Moja izkušnja z Inteso. Imel sem še par tisoč potrošniškega kredita pri njih. Hotel sem vzet stanovanjski kredit za gradnjo hiše.

Z njihove strani (svetovalka) je prišel nasvet da naj odplačam kredit ki je v teku, ker bom tako dobil boljše pogoje za namenskega.

Pri njih sem se dogovoril za stanovanjskega za 80%gotovine, 20% dokazat z računi. Načeloma bi lahko s tistim gotovinskim deležem pokril tudi stari kredit.

Skok na forum:

Zadnje novice

Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke Mitsubishi Electric, s plinom R32.
21.08.2019 ob 07:55:09
Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke  Mitsubishi Electric, s plinom R32.
Z naborom modelov od 5 do 23 kW in kaskadnim sistemom vezave zunanjih enot  toplotnih črpalk zrak – voda, Mitsubishi Electric pokriva... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »