Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Stiropor pod opažne plošče - plata 1.nadstropje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stiropor pod opažne plošče - plata 1.nadstropje
Z gradnjo se počasi približujemo fršolanju medetažne plošče. Plošča bo betonska.
Zidar me je opozoril, da v primeru, da so opažne plošče že predhodno večkrat uporabljene (poškodovane itd.) se bo to zelo poznalo na obliki oz zgledu plošče katera ne bo lepa in gladka.

Kot rešitev je navedel, da se uporabi stiropor 2-3cm debeline, kateri se položi direktno na opažne plošče na stiropor pa se potem dalje devajo mreže itd.

Zanima me ali je to v praksi uporabljena metoda in kakšne so kasnejše pasti, če dejansko naredimo tako (montaža luči, akumolacija toplote itd.)
Ali bolj priporočate, da raje poiščemo nove blejke, katere pa je težko kar tako najti oz. so kar drage v primeru, da se kupijo.

Hvala za odgovore
Še nisem videl take izvedbe. Distančniki za armaturo so še na stiroduru problematični, kaj šele na stiroporu.

Tudi po novih opažnih ploščah ni nobene potrebe. Strop bo menda ometan. Ali pa vsaj brušen in kitan.
Ali boš imel ploščo kasneje s spodnje strani vidno? Mislim surov vidni beton?
Če ja, potem moraš itak imeti 1A klaso opaža in pokitane in zadelane vse in vsako špranjo. Tudi cena take "fršolnge" je malo drugačna, kot sicer.

Kot je že predhodnik navedel, pa se "običajno" AB plošča s spodnje strani ;
- ali pobrusi, kita in barva
- ali omeče
- ali pa je celo izveden spuščen strop in so v medprostoru razne instalacije.
Tako fršolanje sem že videl in lahko samo rečem da sebi tako nikakor nebi delal in tisti stiropor na stropu? Tele zidarje bolj skrbi za svoje "lepe" plošče kot pa za tvoj budget in izvedbo..., na koncu plačaš ti. Prednosti pa jaz v tem druge ne vidim ... Medetažne plošče, itak delaš estrih tam je tudi stiropor, se ve zakaj je tam ...
Ja sem že videl stiropor pod ploščo, v Bosni ga uporabljajo na veliko, predvsem zaradi dotrajanosti elementov, pa je potem lažja izravnava.

L.p. Matic
Origin Napisal:Z gradnjo se počasi približujemo fršolanju medetažne plošče. Plošča bo betonska.
Zidar me je opozoril, da v primeru, da so opažne plošče že predhodno večkrat uporabljene (poškodovane itd.) se bo to zelo poznalo na obliki oz zgledu plošče katera ne bo lepa in gladka.

Kot rešitev je navedel, da se uporabi stiropor 2-3cm debeline, kateri se položi direktno na opažne plošče na stiropor pa se potem dalje devajo mreže itd.

Zanima me ali je to v praksi uporabljena metoda in kakšne so kasnejše pasti, če dejansko naredimo tako (montaža luči, akumolacija toplote itd.)
Ali bolj priporočate, da raje poiščemo nove blejke, katere pa je težko kar tako najti oz. so kar drage v primeru, da se kupijo.
Hvala za odgovore

Ja kaj ma za jokat. Treba nabavit nove plošče in posebno olje proti sprijemanju betona ne pa nafto. Mater me razp1zdi, šparajo te bosanke k da so zlate. Tokle šolanj zdržijo in to je to. Ti pa kupuj stiropor zdej...
Pozabi stiropor,vecje luknje v bledkah posilikoniraj ali celo purpenaj, potem te pa itak čaka brušenje in kitanje. Tudi če bi imel nove bledke.je pa res da pri uničenih, je več brušenja in kitanja.
Pa glej da se ti nobeno železo ne dotika opaža. Ker tam ti zna potem hitro preko kita in beleža udariti rjavica
Me prav zanima, kako lepo in gladko izgleda EPS (in potem razopažen beton), ko zidarji hodijo in premetavajo mreže po njem Smile

Če hočeš imeti viden beton, boš to moral več plačati - tako, da bodo zidarji uporabili nove bosanke (oz. bledke, kot vidim, da se jim tukaj reče)... in naredili opaž v nulo.
Boš pa potem nekaj prišparal pri ometih... Na tisti EPS pa raje pozabi.
Sej eps ostane gor...

Aja...bošnjaki neradi vidijo da rečeš bosanke. Zato govorijo bledke. Bled plošče
Ne ostane gor, če hočeš imet viden beton. Predvidevam, da ga to muči, čemu sicer kompliciranje.

Ja, vem da jih dela LIP-Bled. Včasih so pač iz Bosne prihajale (sedaj Radial Gračanica), verjetno od tod ponarodel izraz.
Ja če ga zaliješ z betonom ga zlepa ne dobiš dol
Če misliš odstraniti eps po betoniranju.....kot je napisal lušt.
Če delaš vidni beton, se ne zajebavaj z bled ploščami, ampak vzemi panelne opaže (alu, jeklo....kaj jaz vem kaj sedaj se obstaja pri rentarjih ali resnih gradbenih firmah z več kot 10 zaposlenimi.
To je zgleda kao - fertik fasada.
Razfršola, zgori je lep bel styropor.
Sam še lim in mrežico čez rukne in to je to.

Je zanimiva rešitev. :wink:

Lahko pol pikado igraš in je tarča na stropu! :mrgreen:
Pri enih zidarjih sem pa videl zelo lepo idejo. Opažne plošče uporabljajo 4 X pri opažanju vidnih AB plošč z ene strani potem jih uporabijo še 4 X z druge strani potem te plošče kot pravjo so se amortizirale in ta klasa gre v namene šaolanja temeljev, vertikalnih vezi itd. Ob opažanju AB plošče opažne plošče ali bosanke dajejo tako da imajo razmak 2 milimetra. Na ta način se te opažne plošče nepoškodujejo pri razopažanju. Potem stike polimajo s krep trakom tako da cementno mleko ob betoniranjo nič nepride v mes med plošče. Ob razopažu plošče enostavno lepo poberejo dol, odstranijo te trakove in AB plošča je res kot šipa. Samo za pogipsati. Zelo pedantni.

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »