Gradnja in obnova > Nizkoenergijska in pasivna gradnja
Električno/ročno krmiljenje senčil za pasivno hišo

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Električno/ročno krmiljenje senčil za pasivno hišo
Pozdravljeni,

pričeli smo z gradnjo pasivne hiše. Vprašanje imam pri oknih, kjer mi je ponudnik povedal da bo za vsa okna kjer bodo senčila (cca 15 oken) potrebni elektromotorji in elektronsko krmiljenje, saj naj bi preboji okvirja ob ročnem krmiljenju predstavljali prevelike izgube zrakotesnosti. Zanima me ali so to pomembne izgube ki bi lahko vplivale na rezultate blow door testa za ekosklad?

Hvala za pomoč

LP.
So. Morajo bit motorji.
In zatesnjene vse instalacijske cevi, katere potekajo ven iz hiše (npr. za domofon, drsna vrata, luči okoli hiše, luči na fasadi, črpalko deževnice, kako tipalo svetlobe za prižiganje zunanjih luči, elektrika za letno kuhinjo, dovod komunikacij, elektrike, vode, plina, cev sirene alarmnega sistema, cevi nadzornih kamer, pa sem še kaj pozabil). Tudi te, ki gredo do pogonov žaluzij. Najbolje obojestransko, na obeh koncih. Uporabo zrakotesnih doz na vseh zunanjih stenah mislim, da tudi ni potrebno posebej omenjati. Ter ometov sten, ki morajo biti ometane od samega zgornjega roba do samega roba plate. Največ pozornosti pa je potrebno pri vzidanjih električnih razdelilnikov in razdelilnikov talnega ogrevanja, če se le ti nahajajo na zunanji steni. V tem primeru je potrebno poštemano odprtino najprej obzidati in šele nato vgraditi omarice.
Ob upoštevanju omenjenih zahtev se tudi slučajno ni za bati, da test zrakotesnosti nebi šel skozi.
fezo Napisal:Zanima me ali so to pomembne izgube ki bi lahko vplivale na rezultate blow door testa za ekosklad?

Da
Ne!
Pravilno izveden zglob za žaluzijo dovolj tesni za pasivno hišo.
Za roleto to seveda ne velja.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne, 400!!!!
Energetsko(prehod toplote) je obup, ampak tesni pa.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Predvidi motorje in kabel, ne bo ti žal. Ne le zaradi tesnjenja in BD testa, tudi kasneje zaradi uporabe, ker boš lahko z enostavnim timerjem preprečil poletno pregrevanje hiše, zvečer avtomatsko spuščal žaluzije, zjutraj jih dvignil... enako tudi med dopustom: 14 dni spuščene žaluzije nakazujejo na odsotnost.
Poguglaj Jarolift program in preveri cene, ki niso visoke. Deluje brezhibno sedaj četrto leto.

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »