Gradnja in obnova > Napeljave
Izboklina na zidu

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izboklina na zidu
Pozdravljeni,

na steni od stopnišča se nam je pred tedni pojavila okrogla 2 do 3 cm izboklina, zdaj pa so na njej razvidne tudi že razpoke, zraven pa je še ena asimetrična izboklina (sliki sta pripeti). Na drugi strani je kopalnica, kjer sta dva umivalnika in tuš kabina, ki je še najbližje gledano na izboklino. Verjetno nekje nekaj pušča, ampak po moje ne močno, sicer bi bili verjeno vidni še kakšni večji fleki ...?!!?

Zanima me, ali se da s kakšno "ultazvočno" napravo ali s čem podobnim odkriti vzrok ali vsaj lokalizirati vzrok, preden se gre v štemanje na veliko oz. če mi lahko kdokoli da kakšen pameten nasvet, kako bi se tega lotil brez prevelikega posega.

Najlepša hvala.

Aleš (Domžale)

[attachment=o29885]
[attachment=o29884]

Priložene datoteke
.jpg   20190412_072412_1.jpg (Velikost: 37,79 KB / Prenosi: 1194)
.jpg   20190412_072351_2.jpg (Velikost: 41,09 KB / Prenosi: 1194)
RTG, MR, CT?

Na uč je tole predolgi šrauf, ali pa pretanka stena.

Če bunkico malo spraskaš, te ne bo hudič uzel.
Predolg šrauf in to pogleda ven po 10 letih, kolikor je stara hiša? In kot rečeno je zraven zdaj še ena izboklina.

Lepo prosim za konstruktivne komentarje, pač nimamo vsi izkušenj s tem...

Hvala.
Verjetno odstopa malta
SinAbi Napisal:Če bunkico malo spraskaš, te ne bo hudič uzel.
To je bil zelo konstruktiven predlog!
Le tako boš namreč morda ugotovil, kaj je vzrok......
In ne glede na vzrok boš to izboklino moral sanirati.
Torej en rabljen izvijač, kladivo in poštemaj ta del ometa, ki bo itak prej ali slej odpadel.
Potem pa poslikaj, da se vidi kaj je v notranjosti (torej kolikor blizu ti fotoaparat dopušča)
Morda je kaj, ali pa tudi nič in poškodovan omet le pokitaš ....
Tole je pomojm vlaga in se mehuri...je možno da se je pri montaži kop opreme kakšno odtočno cev prevrtalo?
Res najprej spraskaj dol.
Vlago bi najbrž bilo opaziti na zidu veliko prej kot so nastali mehurji.......
Že iz samega firbca bi spraskal...
Homer Napisal:Vlago bi najbrž bilo opaziti na zidu veliko prej kot so nastali mehurji.......

To je pa tud res
Homer Napisal:Vlago bi najbrž bilo opaziti na zidu veliko prej kot so nastali mehurji.......
Če je gor "lateks" barva, bo samo odstopilo.
To tudi drži!
Zato v vsakem primeru mora tisti mehur odstraniti, da vidi kaj je spodaj......
Obstajajo firme, ki ti pride z rentgenom pregledat. Googlaj pod "neporušne preiskave" in pripravi nekaj 100 eurov....

Zdaj pa resno: najboljše in edine pametne predloge si že dobil. Po moje je to zabit žebelj ali kak vijak, ki je začel rjaveti. Odkoplješ, pobarvaš krivca (če ga pač ne moreš odstranit), malce purpena ali neke stisljive mase, nato pa zagipsaš in pokitaš. Če boš dal direktno gips, se ti bo zgodba čez čas ponovila.
Težko verjamem, da bi bil to žebelj ali kaj podobnega. Zakaj bi bilo prej 10 let ok, zdaj bi se pa kar naenkrat žebelj začel večat? Vsekakor je nekaj z vodo glede na to, da je na drugi strani kopalnica z odvodi od tuš kabine in umivalnikov. Opozorisli so me, da je mogoče tudi slabo zakitano med dnom tuš kabine in zidom s ploščicami. Da nekje nekaj malega pušča, ker če bi močno, bi verjetno bil velik flek in to relativno hitro. Zato pa sprašujem, če se da s kakšnimi napravami pogledat "skozi zid" in hitreje ugotoviti napako. Sem res analfabet na tem področju in sem upal, da mi kakšen mojster točno napiše, kako bi se tega lotil. Tudi če popraskam tisto izboklino, dvomim da bom sam ugotovil, kje je problem ...

Hvala še enkrat!
no potem pa izkoristiš mnenje nad tvojim, odšteješ nekaj 100 eur in bodo ugotovili. potem pa plačaš še sanacijo in je to to.

in da ne boš predolgo googlal http://lmgtfy.com/?q=neporu%C5%A1ne+preiskave

lahko bi pa spraskal dol, poslikal in prilepil sem.
Eni bi naredili vse, da nič ne bi naredili!

Razumel bi, če bi šlo za neko znanost, ali če bi ta izboklina bila na neki freski, ki je neprecenljivo umetniško delo.
No ja, ne spoznam se na umetnost.....
Morda pa je tudi beli zid umetniško delo, ki se ga pač ne sme lotiti z grobimi sredstvi in je treba poklicati strokovnjake, da opravijo CT ........

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »