Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Zatekanje vode iz police po fasadi - črne lise

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zatekanje vode iz police po fasadi - črne lise
Zdravo,

zanima me kaj priporočate, da bi dali na rob granitne police, da voda ne bi odtekala po fasadi? Sedaj po parih letih so se že začele delati črne lise od vode po fasadi.

Razmišljal sem, da bi po zgornji strani stranskih robov namazal temen silikon, da bi zadržalo vodo oz jo preusmerilo, da ne bo tekla po fasadi (teveč bo kapljalo iz roba police na dvorišče).

[Slika: _FNvwRJZTy5rqnNnEkeI0NYQNyOXJbrF2VMsXuO7...21-h928-rw]
Pametno razmišljaš
No samo se mi zdi da s silikonom vseeno ne moreš tako profi naredit, kot če bi prilepil gor kakšne take letvice ki so narejeno namensko za to. Ne vem pa če obstaja kaj takega.
Obstajajo zaključki za ta namen,kateri se montirajo ob sami montaži police,link http://dataplast.si/wp-content/uploads/ ... jucki2.jpg
Jaz imam ob robu stranice police vdolbino oz. kanalček, ki preusmeri vodo proti robu.
Silikon, ali pa vzporedno s špaleto narediš kanal s fleksarico.
Jaz imam silikon. Ok.
Če ne pobrišeš polic s t.i. " čudežno" krpico vsaj 2X mesečno, je vse zastonj.....
Beri Napisal:Obstajajo zaključki za ta namen,kateri se montirajo ob sami montaži police,link http://dataplast.si/wp-content/uploads/ ... jucki2.jpg

Tole izgleda ravno prav! Upam, da imajo v Bauhausu ali pa Obiju?
To se natakne na police pred vgradnjo.
Te plasticne zakljucke prodajajo v Jagru. Sem jih pred kratkim kupoval za okenske police na vikendu. Mozno jih je nataknit na ze vgrajene police. Cena par centov za par.
:lol: :lol: :lol: Confusedhock:

Edini pravi in korekten nasvet ti je dal @sašo65.

Žal :mrgreen: je to edina trajna in res delujoča stvar.

Sej sploh ni tolk hudo. :mrgreen:

Odpreš okno, vzameš mokro t.i. čudežno krpico ( lahko je tudi kakšna druga krpa ) in najprej obrišeš nabrano svinjarijo dol s police. Če je zadeva "mastna" od recimo klasične kurjave soseda - pol dodaš mal CET-a.
Rabiš še …… "suho" t.i. čudežno krpico ( ali pa katero drugo krpo ) in okensko polico obrišeš.

To vajo ponavljaš 1x na mesec ali po potrebi - odvisno od svinjarije v okolju na 14 dni.

Tudi če vse zasilikoniraš 15cm visoko, ali daš zaključke iz platine ali wolframa - ti bo svinjarija še vedno dol tekla. Razlika bo samo ta, da ne boš imel na oknih brke levo in desno, ampak bo brada pod celim oknom.

To je to. 8) :wink:
Papez46 ne bo ravno držalo. Ob ustrezni vgradnji in izvedbi črnih lis ni!

Živim v 15 let stari hiši in nimam nobenih črnih lis pod oknom, je pa res da imam aluminijaste police z ustreznimi stranskimi odkapniki, 5% naklon police in 6 cm izven fasadne linije. Okna in police čistimo samo enkrat letno, za veliko noč Big Grin
S spodnje strani police je zarezan utor,da se voda ne bi plazila po spodnjem delu do fasade,ampak voda pride do utora ter po prostem padu leti na tla. Stranski zaključki pa ne dovolijo da voda potuje po fasadi,to bi bilo to.
Čiščenje ne igra vlogo oz. je tako,kot @papez46 razlaga,če polica ni vgrajena po reklcih.
@ Beri

Ja, v teoriji - ampak ne gre to vsak dan.

Citat:S spodnje strani police je zarezan utor,da se voda ne bi plazila po spodnjem delu do fasade,ampak voda pride do utora ter po prostem padu leti na tla. Stranski zaključki pa ne dovolijo da voda potuje po fasadi,to bi bilo to.

Ob lepem dežku in brezveterju mogoče. Teoretično.

Sicer pa ob nalivu in sočasnem vetru - tisti odkapni nosek - ne zaleže prav veliko.

Citat:če polica ni vgrajena po reklcih.
:lol: :lol: , ne vem sicer kakšne reklce maš v mislih .......... 8) :lol: :lol: ampak men so police vgrajevali v pajacih .......... brez reklcev! :mrgreen:

In ja imaš prav - če je polica ČISTA, potem je čisto vseeno kako je vgrajena. Če ni na njej svinjarije - ne more bit fasada umazana. :roll:

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »