Opremljanje doma > Ostalo
Telekom in NEO

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Telekom in NEO
Spoštovani zanima me vaša izkušnja ob nakupu in uporabi NEO-ta.
Ste zadovoljni z delovanjem naprave? Če ne, zaupajte tudi ostalim.
Hvala za deljenje vaših izkušenj in lp.
Smile :o
Priklopil, se slabo uro trudil in se poskušal prepričat da mi bo morda všeč, zapakiral nazaj v škatlo.
Zakaj sprašuješ?
Pri nas v uporabi cca dva meseca. Ker smo izbrali telekom kot ponudnika storitev, smo avtomatsko dobili NEO boxe. Zadeva je dokaj enostavna za uporabo. Predvsem za otroka, ki ze z eno besedo najdeta to kar isceta. Pa naj bo to tv program ali pa vsebina na spletu. Vsebine neprimerne za otroke so seveda ze ob nastavitvi zaklenjene. Nastaviti je potrebno master box, na katerem so odkleneje vse vsebine, na ostalih pa je mozno zaklenit programe po primernosti do 12, do 15 ali do 18 let starosti. Prav tako je do trgovine mozno dostopat samo z geslom, ki ga pozna samo odgovorna oseba. Na master boxu je mozno spremljat tudi zgodovino gledanja na ostalih boxih. Super je tudi, da je mozno daljinec od neota sprogramirat s TVjem in ni potrebno uporabljat serijskega TV daljinca za vklop in izklop. Tudi odzivnost programov je ok, sploh ko enkrat naredis svojo mapo s “priljubljenimi” programi. Box je lahko skrit nekje za tvjem, ker deluje preko ir signala in daljinca ni potrebno usmerjat direktno vanj. Jaz sem jih pripel na stenske tv nosilce s plasticnimi vezicami, tako da ni videt nobenega kabla. Zaenkrat brez pripomb Smile ostalih “pametnih” zadevscin (senzorji, pametne zarnice in vticnice),ki jih neo ponuja ne uporabljamo.
Zelo zadovoljen.
Uporabljam 2 tedna. Priklopil, pocakal na nadgradnjo in dela.
+ ustavitev slike pri ogledu v zivo
+ ogled nazaj
+ glasovna izbira
+ veliko boljsa izusnja z youtubom

- obcasno pogresam tipke na daljincu (ko prekladas npr iz 1 kanala na nek 30i kanal)
Mene že par tednov zajebava. Na klicnem centru se izgovarjajo, da gre za sistemsko napako.
Se pravi prehitro so dali v prodajo oziroma najem. Žal moram sistemsko napako vsak mesec plačan na položnici.
Katera funkcija ti pa nagaja?
1. glasovno izbiranje ....
2. programov imam čez 1000...
3. kocka sliko .....
4. slika stoji ....
5. vsi NEO -ti so pod istim imenom, čeravno so s strani tehnika bili poimenovani....
6. vsakokrat ko kaj ne deluje , dajmo izklopiti iz elektrike ....
7. manjkajo programi že nastavljene sheme ...
8. NEO - ti se občasno ne odzivajo - črna slika ...
9. Zahteva vpis starševskega gesla za vsak program -vendar ne gre vpisati gesla ...
..... in tako dalje.
Vse to Telekom imenuje programska napaka.....to traja že 66 dni...
Slovenija od kod, lepote tvoje...
Tako, da tisti ki pišete da vse laufa .... ne vem. Kje ste kupili oz najeli NEO - te. Zaupajte mi, grem peš po njih !!!
lp
Sam sem pričakoval več.
Imajo pa NEO daljinec s številčnico tudi: https://www.telekom.si/zasebni-uporabni ... cnico-crna

Jaz ostajam na starem boxu, ker deluje brezhibno.
Ne vidim nikjer cene... Verjetno je šele v pripravi in se še niso odločili za koliko bi še ostrigli ovčke.
Če bi bil priložen, bi bil to kar dober +, tako pa...
Jim nimam namena poleg skoraj 30eur za izdajo neota dat v roke še kakih dodatnih 20+. Če mi ga brezplačno dostavijo/zamenjajo se bom potrudil še malo pomujat, v nasprotnem bo neo ostal v škatli.
Saj navaden box tudi ni ravno brez napak oz. ni idealen, ampak deluje kot v štartu pričakovano, kar pa za neota nikakor ne morem rečt... (je Flying Dutchman zelo jedrnato povzel)
Zanimivo res, kaksne razlike med uporabniki. Pri nas do zdaj ene same napake, pa imamo 3 neote. Vsi delujejo po pricakovanjih. Tud na daljince smo se navadili. Maladva itak ves cas uporabljata glasovno izbiranje, midva z zeno pa imama programe, ki jih vec ali manj gledama v mapi priljubljeno in je to to. Smo pa kot nov narocnik dobili neote zastonj.
Meni so ga predvčeraj uturili. Do sedaj so bili trije TVji več kot desetletje na Sagemih. Prejšnji in pa ta teden sta odletela dva. Baje jih z novim letom ukinjajo, ne bodo več podprti, bo treba na take ali drugačne boxe. Zaenkrat stvar laufa v okviru pričakovanj. Se bo treba pa še kaj "naučiti".
Sagemom so crkovali predvsem adapterji, pravzaprav 2÷3 elektroliti za 1€.
Boš pa prišparal na elektriki, sagemi so bili po tej strani sramota stoletja...
He, he. Za šparanje štroma mi (saj veš...) binglja. Za adapterje pa vem. Bolj kot, da so crkovali kondiji, jih je =balo nihanje napetosti oziroma stabilizacija adapterskega outputa. Ampak trije TVji so pa čisto lepo laufali na njih, brez nekih dodatnih doplačil (po 3 ojre za vsak naslednji TV). Kar se pa tega tiče niso bili čisto nobena sramota, sramota so to tile novi taki in drugačni boksi, ko ti laufa le en TV, za vsakega naslednjega pa " ekstra colenzi bite", to je vsekakor večja sramota, sploh pri položnicah, ki jim jih plačujemo. Tu je večji problem.

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »