Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Stroški dokončanja hiše

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stroški dokončanja hiše
Živjo,

glede tega je že veliko pisanega, a ne najdem nekega pravega odgovora.

Torej, hišo 150m2 bova z ytongom spravila pod streho. Sedaj pa pride na vrsto kredit.

Je že kdo dokončal hišo do vselitve s 100k? Več kot toliko ne moreva vzeti.

Je pa v planu Alu-pvc okna/vrata, talno gretje, toplotna voda/zrak,rekuperacija, keramika po vsej hiši, razen spalni prostori. Potem so tu še ometi, tlaki, električar, vodovodar, keramičar.

Pohištvo pa tudi nanese nekje 20k. Kaj pravite?

Lp
to je 667 eur / m2. možnosti so da zelo šparate na materialu, dobite ogromne popuste, pa še sami morate vse delati.

120k bi bilo bolj realno. seveda odvisno od želja

EDIT: 100k komplet ali 100k samo kredit + ostalo sama do strehe? prehitro stisnil pa nisem 100% če sem prav razumel
Sama torej spraviva pod streho. 3. GF. Do sem naju bo stalo s papirji, terenom in škarpo 100k ter hišo (brez kredita). Potem pa rabiva dalje za dokončanje hiše. Hišo zapreti itd.
Ce bosta vsaj nekaj naredila sama oz s pomocjo druzine in prijateljev in se malo potrudila z zbiranjem ponudb, sta vsaj malo pogajalca, kupujeta notranjo opremo na akcijah in spremljata spletne trgovine (tudi tujina) bosta z lahkoto prisla skozi z 100k€. Midva sma kupila hiso 240m2 zgrajeno pod streho, s fasado in okni. Notranjost hise v surovem stanju, se predelnih sten ni bilo. Koncala sma jo z 85k€, v tej ceni je kar nekaj urejanja okolice hise, potem vsa notranja oprema, komplet strojne instalacije s TC in rekuperatorjem, voda, strom, se pravi vse do selitve. Manjkajo se talne obloge v garazi in pa ograditev parcele. Je pa moja kar nekaj casa prebila za racunalnikom in lovila akcije, na ta nacin sma kar nekaj prihranila.
Popson31 hvala za odgovor. Smile
Ploščice mogoče lahko zamenjata za vinil plošče, pri pohištvu se da dosti prišparat, je pa kompromis med tem kaj hočeš in tem kaj lahko kupiš. Tukaj lahko zasleduješ dve filozofiji, moja žena je ubrala kupimo enkrat na 20 let in damo zdaj malce več ali pa kupimo zdaj da imamo se bomo čez 5 let ukvarjal s tem naprej.

Kavč je recimor taka zadeva, kjer lahko daš za njega 500 ali pa 5000 eur.

Gospodinjski aparati se kupujejo za 5 let...

Urejanje okolice je prasica... jaz sem se kr malce preveč zakluliral okoli tega... Pa tukaj ne mislim sajenje travice in grmovja,... ali rabite pipo zunaj, koliko njih? Kaj pa v garaži? Kam bo odtekala voda iz dvorišča... itd itd...
PVC opna namesto alu.
Pri rekuperaciji samo položita cevi, rekupšerator kupita naknadno.
@Tody kaj pa se se danes kupuje za 20 let? Ze res da se lepo slisi, ko ti prodajalec rece, da bo zadeva zdrzala BP 20 let ampak praksa kaze, da vecino stvar menjamo dosti prej. Mogoce okna res ostanejo 20 let, pa se ta se baje ponekod menjavajo po 15 letih. Da o notranji opremi ne govorimo. Ce ne drugo se sedezne navelicas ze po 5 letih, kaj sele da bi jo 20 let gledal. Tud talne obloge se menjavajo prej, kot pa je njihova zivljenjska doba. Sicer pa, ljudje smo razlicni, poznam primere, ko imajo kuhinjo se iz 70ih let Smile
Odvisno koliko se boste zmišljevali pri opremi, toliko € bo dovolj. Mi smo se vselili in opremili za manj €, enako od 3gf naprej, hiša nekaj večja - 180m2 - točnih cifer ne bom pisal, da ne bo koga ruknilo, kot je imel primer @Bomber111, ki je navajal vse točne cifre, pa se je začel kreg :mrgreen:.
Zastavita si neko tabelo z vsemi predvidenimi cenami storitev/opreme do vselitve in bosta hitro videla kje sta. Moje mnenje je, da je tak znesek seveda dovolj, spet drugemu pa to zadošča zgolj za pozlačeno wc školjko in eno luč v dnevni sobi.
Popson31 to se jaz bolj tolažim ker sem dal 4000 eur za kavč Big Grin

Drugače pa tudi kuhinje nimam namena menjat... Bodo otroc če bodo hotl Big Grin
nussaa Napisal:Sama torej spraviva pod streho. 3. GF. Do sem naju bo stalo s papirji, terenom in škarpo 100k ter hišo (brez kredita). Potem pa rabiva dalje za dokončanje hiše. Hišo zapreti itd.

Čisto simpl: 3GF se ocenjuje nekje na 250-300€/m2 cela hiša pa na 800-1000€/m2
(pri vas je do sedaj koštalo več, verjetno na račun terena, morda komunalca... ampak ni važno, od sedaj naprej velja zgornje)
Torej za preostanek rabita okoli 700€/m2 oziroma cca. 105k€.

Tako da se vama bo izšlo, če bosta delala po pameti, brez preseravanja.

p.s.
Govorim o zlatem povprečju običajnih hiš za običajne smrtnike (ker bodo sedaj takoj vskočili razni supermani, ki bodo zatrdili, da so sami zgradili celo bajto za 50k€ ali pa drugi extrem - razsipnežev, ki se bodo pohvalili, da so dali samo za premium keramiko 10k€ ...)
Ti čisto gre, ampak pravi do vselitve, kjer je (čisto realnih) 20k€ za potrebno pohistvo. Torej je treba skoncati z 80k€. Oziroma jaz bi raje bajto končala, kuhinja tudi mora biti za dvomestno število let, ostalo pa dipo ali pa ikea. Kavč zamenjati je še najmanjši problem...
Pozdravljeni,

@nussaa, ce jaz prav zastopim ste naredili hiso do 3 gf plus skarpo za 100 K EUR, sedaj pa boste dobili se 100 K EUR kredita, za dokoncanje hise ?

Ce je tako, potem bo slo vse skozi, no mogoce bo na koncu ostalo se kaj za okolico.

lp,Matevz
Tako je. Od strehe dalje nam je neznanka glede stroskov, saj so predracuni nekaterih postavk enormni in ne sovpadajo s predvidenim/razpolozljivim denarjem. Kot pravijo sky is the limit. Pa sva na koncu le navadna smrtnika. Vidim, da bo treba veliko pogajanja. In zivcev.
Tako nekako je bilo pri nas do 3gf (60.000€) K+P+M - 140m2 bivalnih prostorov + 80m2 kletni prostori.
Po 3gf poporabljen kredit 120.000€

Izolacijo špalet naredil sam; stirodur nekaj €€.
Okna in vhodna vrata (Rajmax) - 10.000€
Garažna vrata Horman - 1500€

Streha nad vhodom (lastna izvedba s kolegi) - 700€ za material
Pokritje strehe (EPDM guma) in obrobe atike (Cimermanstvo Irner) - 1500€

Utori za kable, vodovod, odtoki,omarice,... - naredil sam.

Vgradnja vseh potrebnih inštalacij v stene:
- Elektrika vse v kompletu s fino montažo, zunanjo elektro omarico in glavnim dovodom - 7000€
- Vodovod odtoki, grobe instalacije za ogrevanje - 1800€
Zametavanje utorov naredil sam.

Strojni ometi - 5100€

Montažo 4x kletnih vrat naredil sam, vrata so Horman - cca. 400€

Fasada - 17.400€

Cevi za rekuperacijo položil sam.

Stiropor za pod estrihe cca. 1300€, polagal sam.
Sistemske plošče 1400€, polagal sam.
Razvod talnega gretja 1500m cevi + ves material za v omarice in montaža - 1800€
Izolacija za streho,profili in knauf, podstrešne stopnice cca. 2000€, izolacijo in knauf naredil sam.
Estrihi 2500€

Toplotna črpalka, rekuperator, talno gretje in vsa montaža na ključ 17.000€.

Kitanje stropov, 2x Kemaglet FX in 2x jubolin, kitanje vseh sten 2x jubolin, beljenje 2x jupol classic vse skupaj cca. 800m2 - cca 1000€ za material, kitanjein beljenje v lastni režiji 0€.

Ureditev dvorišča in asfaltiranje (cca. 280m2) 5800€

Talne obloge vinil 4300€, polaganje v lastni režiji 0€.
Keramika za kopalnice +polaganje 2000€.
2x steklo za tuš in steklo v kuhinji 1100€.

Kamin 2500€.

Notranja vrata 2100€.

Sedežna 2700€.

Vso pohištvo (dnevna soba, kuhinja, vhod, 2x otroška soba, spalnica, garderobna soba) - narejeno po meri od mizarja 9000€.

Toliko po tavečem.
Nekaj je šlo za ureditev okolice in nekaj drugih malih bedarij.
Sreča pa je, da znam veliko narediti sam in da je moja žena zelo dobra pogajalka za cene.

Spletnik:
http://www.podsvojostreho.net/vsebina/s ... arpa-vrata

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »
Inovativnost v službi varčevanja z energijo in nižanja stroškov
26.10.2018 ob 09:59:22
Inovativnost v službi varčevanja z energijo in nižanja stroškov
Gonilna sila industrije ogrevanja, prezračevanja in klimatizacije (HVAC) je razvoj okolju prijaznih izdelkov z izjemnimi zmogljivostmi in uporabniku... Beri dalje »