Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Schell podometni ventil za pisoar - čiščenje oz. servis

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Schell podometni ventil za pisoar - čiščenje oz. servis
Na pisoarju imam podometni izplakovalni ventil schell na tipko. Dogaja se že kakšno leto da ga občasno ne "vrže" ven oz ne izklopi pretoka, še posebej če ga držiš za dalj kot pol sekunde. Je pa star dobra tri leta, tako da bi še naj delal vsaj 5 let. Je možno da bi se nabral vodni kamen? Je že kdo čistil tak ventil?
Nerodna zadeva ker voda teče z večjim pretokom kot utegne požirati odtok in imaš potem cca 15 sekund časa da prideš do glavnega ventila.
le intermezzo....s pisoarji so dejansko stalno neke težave, v službi, pri kolegu doma in tudi kolega vodovodar stalno jamra okoli dela z njimi. Ravno to je bil razlog, da sem ga izločil iz svojega seznama ko sem pred kratkim urejal zgornjo kopalnico.
Imam enakega, pa zaenkrat odlično deluje.
Sicer pa enostavno odviješ tistih par vijakov, zapreš ventil na, razdereš in po potrebi očistiš...
Kako dolgo ga že uporabljaš? Si ga že moral čistiti?
Bomber, a možnost zmanjšanja pretoka imaš? Potem vsaj poplave ne more biti?
Kolikor sem gledal samo z vijakom nastaviš kako globoko gre gumb a po občutku bi rekel da ne vpliva kaj dosti na pretok, le nekoliko kasneje izklopi. Če pa ne izklopi, pa teče na polno. Kot pravim, po občutku. Bom si očitno moral čas vzet in ga razkopat.
pentax Napisal:le intermezzo....s pisoarji so dejansko stalno neke težave, v službi, pri kolegu doma in tudi kolega vodovodar stalno jamra okoli dela z njimi. Ravno to je bil razlog, da sem ga izločil iz svojega seznama ko sem pred kratkim urejal zgornjo kopalnico.

Confusedhock: Ah dej no dej!

P.S. Dejansko sem "tule gor", prvič zaznal težavo s pisoarjem! (pa še to z ventilom in ne samim pisoarjem) Glede težav z kotlički, pa kar naprej beremo, pa imamo še vedno vsi "sekrete" v bajti! 8)
Aja, da ne pozabim! Imam dva, oba delujeta B.P. in iz nobenega ne smrdi! (to me je pa moj vodovodar strašil) :wink:
Tudi iz našega ne smrdi. No kdaj pa kdaj ga je treba očistiti :-)
Heca me le ta ventil. Drug teden bo čas za razdiranje ali pa mogoče v petek. Ta teden je kar natrpan.

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za ogrevanje in toplo vodo
06.11.2019 ob 16:24:24
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za  ogrevanje in toplo vodo
ClimateHub je nova rešitev družbe Samsung za ogrevanje prostorov in sanitarne vode. Z enostavno namestitvijo, enostavnim zagonom,... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »