Nepremičnine > Gradbena dokumentacija
Nadstrešek- dokumentacija?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nadstrešek- dokumentacija?
Pozdravljeni,

Zanima me kakšni so pogoji gradnje nadstreška za 2 avtomobila, v kolikor to ni bilo del gradbene dokumentacije za hišo.

Ali je potrebno vložiti gradbeno dovoljenje? Kolikor imam v spominu je, da v kolikor ni nadstrešek postavljen na betonsko ploščo - da v tem primeru gradbeno dovoljenje (ne glede na velikost nadstreška) ni potrebno...se pravi, da je postavljen na posameznih temeljih (verjetno kakšna ALU konstrukcija, ki je postavljena na posamezne betonske nosilce).

Mi bi sicer imeli zidan nadstrešek dimenzije 8x5m...celotno plošča načeloma ni pogoj saj bi se lahko naredil vlitek po celotni liniji zidakov. Postavljen bi bil kot solo objekt, ne bo se držal hiše.

Hkrati me zanima če je pri teh nadstreških (bodisi ALU, bodisi zidanemu) potrebno upoštevati tudi parcelne odmike - se pravi 4m od sosedove meje ter tudi 4m od lokalne ceste?

Hvala.
- gradbeno dovoljenje + mnenja
- odmike določa OPN
malo bolj širši odgovor bi prosil...kako je mišljeno + mnenja?
Mnenja so v osnovi soglasja pristojnih soglasodajalcev.
A ni samo nad 30m2 potrebno gradbeno?
ne
Torej tudi za nek bogi lesen enokapen nadstrešek na točkovnih temeljih, cca. 20m2 rabiš gradbeno? Banda frdamanska.
ne
V uredbi o razvrščanju objektov iz 2018 piše da je nadstrešnica do 20m2 enostaven objekt, do 50m2 pa nezahteven objekt.
Za nezahteven objekt rabiš GD ampak tak bolj hiter. Poglej na eUpravo kjer imaš dokumente in ti piše kaj in kako. Dovolj je skica. Cena pa 18,20€
Rabiš pa soglasje občine, elektra, komunale. Vsaj jaz sem ker so bile inštalacije v bližini.

Pazi še to, ker seštevajo površine objektov na eni parceli. Kar pomeni, da če za 20m2 ne rabiš nič to ne pomeni, da lahko narediš 3 nadstreške po 20m2.
Poleg tega je omejen tudi nosilni razpon na 5m (za enostavne in nezahtevne stavbe). Kar je pri nadstrešnicah za dva avtomobila hitro težava.
Za enostavne objekte je razpon 4 m, na nezahtevne pa 5 m. Če za enostavni objekt ne potrebuješ GD še ne pomeni da ne potrebuješ nič. Mogoče vsaj kako soglasje, če je objekt v kakšenm varovalnem pasu ali območju (sosed, cesta, narava, kultura...)
Mi smo jeseni dali vlogo za nadstrešek 6 x 6. Skica "na roko" na zahtevanem obrazcu.

Prvič pa slišim to glede omejitve nosilnega razpona. Ker pri nas je (če prav razumem "nosilni razpon") to 5,60 m.
v 7. in 8. členu uredbe o razvrščanju objektov je to pojasnjeno, pa še par ostalih stvari.
Jebemtiš, da na to nisem bil pozoren. Kaj to pomeni? Da nam lahko zavrnejo zadevo (zdaj, ko že stoji)?
Verjetno ste iz strani UE dobili odločbo oz GD. Vsi roki za pritožbo so že mimo, ostanejo samo še izredna pravna sredstva, ampak za nek nadstrešek se noben ne bo vtikal.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kako hitro je dovolj hitro za kredit?
18.05.2021 ob 11:38:41
Kako hitro je dovolj hitro za kredit?
Mi pravimo, da nekaj minut. Medtem ko je varčevanje primerno, kadar imamo za dosego ciljev dovolj časa, želimo določene doseči čim... Beri dalje »