Splošno > Sam svoj mojster
Krona za vrtalni stroj

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krona za vrtalni stroj
Ne. Da je sds.

Tvoje je bormasina. Ki ima popolnoma drugo funkcionalnost...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Cekini, muzika itd.... , potem pa forum, jamranje...
Lahko pa odrežeš sds priključek in privariš 6kotno železo. Malce igranja bo s centriranjem. Ali pa vprašaš kakega strugarja, če ti naredi nov nastavek.

V vsakem primeru pa za prijem uporabi 6kotno in ne okroglo železo.
Vse to za dve kroni, ki staneta nekaj (deset) evrov? Pa se splača?
Šparat je treba pa naj stane kolko hoče.
Če si vsaj mini hišni mojster, brez SDS mašine v bodoče ne bo šlo. Torej kupiti kitajko SDS in naprej v nove delovne zmage, Mercatorjeva bo že za kaj prav prišla. Od viška ne boli glava. Kupca za nizkocenovno uporabljeno krono bo težko najti.

Ostane ti le še "namenska" raba Mercatorjeve. Prav sedaj se mački gonijo, ko tulijo okrog hiše, enemu v rit zagoni tisto "super" mašinco... za enak namen jo lahko uporabiš tudi večkrat...
Hvala vsem! Sedaj približno vem pri čem sem. Bom tole merkatorjevo obdržal in ob priliki kupil še eno SDS. Pa ne takšno nerodno s 1500W, ki ima motor pravokotno na smer vrtanja, ampak eno šibkejšo 'klasično drukerco'. Nanjo sem že nekako navajen in ne rabim neke polprofesionalne variante.
Samo v info pa morda premislek tudi:
- tisti motor po pravim kotom ni zastonj tako narejen. Praviloma so to motorji, ki vršijo dvojni pogon. Ženejo vrtalno glavo, ženejo pa tudi udarno kladivo. Tega se da praviloma odklopiti, tako da se da vrtati tudi brez vibracij. S tisto ragljo, ki jo ima pa tvoja mašina pa res lahko vrtaš le dve luknji. Čim jih je več, moraš pa že sveder hladit. Veliko tudi zaradi hitrosti (vrtljajev) teh mašin. Mašine - štemarce se pravilom obračajo z manjšimi obrati v primerjavi z mašinco, kot jo imaš ti. Posledično se tudi svedri veliko manj grejejo, kot se pri visokih obratih. Največja razlika pa je v principu delovanja štemanja. Tvoja mašinca ima pod glavo dve ozobljeni plošči, ena je statična, druga vrtljiva, zaradi teh zob se ob vrtenju sproščajo vibracije. Prave štemarce pa imajo na osi glave ločeno kladivo, ki tolče direktno po osi glave. Efekt vibracij pri eni in drugi je pa kot noč in dan. Vse kolikor toliko spodobne mašine imajo v kufru obe glavi. Tako SDS kot navadno samozatezno. Vsak zase tudi ve (predvideva) koliko bo tako mašino rabil in temu ustrezna je tudi suma, katero si pripravljen odkartat za stroj.
Aokorn, vseeno mislim, da smo ti dovolj napisali, da boš kupil pravi stroj. In ne še enega za metanje za mački. Verjemi, dobrega stroja se kaj kmalu navadiš, ko vidiš, kakšni so rezultati. Sam imam "klasično drukerco" le za vrtanje lukenj za montažo kuhinj. Za vse ostalo pa tisto "pod kotom". Saj ni treba kupiti največje...
Na tej kroni samo odžagaš tisti SDS del na koncu in jo lahko vpneš v navadno glavo.

Ampak ne vem kaj bi ti počel z 80mm krono na 500w mašinci ki se vrti na 3000rpm... Bo zgorela v 2 minutah tudi v siporexu.
T0RN4D0,
Hvala! Izgleda, da bom tako naredil. Če se bo pokazala potreba. Sicer pa je moja mašina 650w in elektronska regulacija obratov.
Ne razumem, da ne razumeš.
Nekateri se radi učijo - na svojih napakah. Z elektronsko regulacijo obratov si lahko tazadnjo... ali če že hočeš drugače napisano - pri elektronsko omejenih obratih ima tudi mašina toliko manjšo moč. Torej ko boš zadevo nekoliko "prislonil" v zid se bo ustavila. Preberi še enkrat, kaj je nazadnje kadotr zapisal. Tudi jaz ne razumem.
Če nimaš, bomo tule na forumu zbrali tistih nekaj evrov...

T0RN4D0
Pa bi ti naredil to? Zelo dvomim.
Vsaka naj bi služila svojemu namenu. Moja 450w SDS več kot 25 let stara, pač pelje scat tvojo udarno elektronko, pa tudi, ko jo ima v roki lastnik mašinist s 3 promili "pantakana" v riti. Tvoja pač služi namenu in pač je resda L+D in "udarna" (papir in net vse preneseta - sem bil pred slabimi 20 leti na usposabljanju "prodaje" električnih orodij (imam celo certifikat) - taisti še za enkratno brisanje riti ne zaleže- čeprav bolj tanko serjem) kjer, so testirali B&D v VB in je bilo dovolj, po anketah sodeč, če dela pri povprečni polovični obremenitvi 7 h v "življenski" dobi in temu primerno so bili tudi vgrajeni pogonski sklopi.
Si dobil tako argumentirane nasvete predhodnikov , da če jih ne znaš razbrati in uporabiti je vsako naslednje vprašanje in dilema v tvoji temi odveč....
Je pa res, da pravokacija sproži tudi kakšen argumentiran odgovor profesionalca oz. spoznanje o zmoti, lastne prakse amaterja, kar zopet ni zanemarljivo.... 8)
Ja res ste me prokužili. Žal mi je, da sem neumen. Žal mi je tudi, da sem začel thread...

LpA

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »