Kar naredi dom > Zabavna elektronika
Boj z mlini na veter, oziroma kako do interneta?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Boj z mlini na veter, oziroma kako do interneta?
Ne mi o optiki in 5G. Naše "selo" v središču Slovenije marsikje nima niti GSM signala ( na cesti, na dvoriščih), kaj šele 3,4,5G. Tisti ta prvi so prišli do neta po bakru, ostali pa tezijo za optiko, internet pa si poskusajo deliti s kakšnim sosedom. Sicer otrok se domače naloge ne more narediti.
Pa Simobil omrežje ni nič boljše. Če ga že imaš na dvorišču, ti pa v hiši zgine in si nedosegljiv. Tako da razni mobilni paketi z xyz Gb prenosa podatkov so stran vržen denar.
Da se še jaz mal pohvalim z gsm in fiksni omrezjem

Priložene datoteke
.png   Screenshot_2019-03-07-06-27-16-540x960.png (Velikost: 243,5 KB / Prenosi: 449)
Pa še ena

Priložene datoteke
.png   Screenshot_2019-03-07-06-26-25-360x640.png (Velikost: 136,34 KB / Prenosi: 448)
Vse je to stvar županov, dečki.
Naše selo nima nič, mamo sds. Tem zadošča za komunikacijo tisto, kar je bilo za časa Turkov. Zvonik na cerkvi.

Foter živi na Blokah. Tam ima vsaka vas, ki ima več kot nič hiš, vsaj dva optična kabla do hiše. Plus vse ostalo, kabelsko, 4g...
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Naše selo ima župana iz iste stranke kot Bloke. Pa da ne bodo drugi iskali. SLS
Vse je politika.
A kaj mejle beres?
Niso niti toliko mislil stranke (čeprav tudi).
Ampak kolikšen gobec in rit ima dotična oseba. Ali čist vse požre ali tudi kaj za rajo ostane.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Hanzi, s katerega naftalina pa si privlekel tista tri leta stara screenshoota? A hočeš reči, da je danes isto (čeprav me niti nebi začudilo)?
Iz tri leta starega telefona,
Nic ni bolje, da si med hoticem in vacami(4km) dosegljiv imas ze vojasko verzijo gsm.... v gasilkem, v cerkvi, soli si lahko srecen ce si dosegljiv, v moji polkleti tudi, soseda redno videvam zunaj na balkonu.....isti smoren ti je mobitel.ali simobil. Ob selitvi sem sel na simobil zaradi tega, po petih letih nazaj na mobitel pa sem sel samo 2x z dezja pod kap.....
K9 pridem domov naredim scan s telefonom ki je ze lte in ima med vacami in hoticem celo kdaj signal
Bolj sveze fotke ti ne.morem dat, s tako hitrostjo dvomim da sem ze kdaj srfal. Bolnica celje

Priložene datoteke
.jpg   20190307_094443.jpg (Velikost: 121,26 KB / Prenosi: 405)
A zdej se nad Pingom pritožuješ al nad čem? Smile
Pozdravljeni,

da ne odpiram nove teme, jo kar v tole prilimam. Morda pa ima kdo kakšno idejo.

V novem kampu pri kraju Sv. Petar (Hrvaška) je trenutno cca. 15 mobilnih hišic. Ker je kamp nov, v hišici še ni interneta in tv povezav. Glede na to, da nisem seznanjen s ponudniki interneta in TV na Hrvaškem, se obračam na vas. Morda kdo ve, katera varianta bi bila za tak manjši kamp najbolj smiselna, če bi se nas recimo več skupaj zbralo in bi si stroške porazdelili? V kampu ni optičnih priključkov, tako da bi za TV verjetno potrebovali satelitsko TV?

Hvala že vnaprej za morebitne info.
TV za van Smile pa ne kombi Tongue

https://www.a1.hr/privatni/televizija/tv-za-van
Tudi če se boste imeli internet in ga poskusili deliti na več uporabnikov TV je običajno število le teh omejeno in posebej plačljivo s strani ponudnika. SAT talarček in na njem dve glavi za sprejem dveh satelitov in narediti neko delitev slike po uporabnikih (ni neki problem) ali pa DVB-T antene in lov "zemeljskih" programov in spet delitev teh.
Za božjo voljo ljudje !
Če ste gradili v času od kar obstaja komunalni prispevek KAR NAD ŽUPANA !
Če prav razumem borisa ko je avtor tega da je več parcel in hiš, ter kako so prisli do elektrike, vode ,,,,
Poznam primer gradnje hiš iz leta 1950-1965 ko so tri hise ena za drugim in se zadnji ter srednji vozita čez prvo parcelo in ne pobirajo smeti , ne zimska sluzba ... kregu ne zmanjka . Vsaka od teh treh his ima po svoje napeljane prikljucke od drugih sosedov.

Lp Stihl ms
V našem malem (res malem) selu imam zdaj okoli 370dol/45gor, prej sem imel na bakru (okol km do centrale) 30/5 in lte prenaša nekje 90/14, očitno imamo srečo, ali pa se vi ne znate zmenit med seboj. (po naši parceli gre optika za 4 naslednje sosede v dolžili okoli 300m, da ni bilo treba rint čez asfalt)

Skok na forum:

Zadnje novice

Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
04.05.2020 ob 12:34:06
Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
Lep, varčen in pameten dom Podjetje Lumar je v Dragomlju, ki leži le nekaj kilometrov oddaljen od Ljubljane, postavilo hišo Lumar... Beri dalje »
Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »