Kar naredi dom > Zabavna elektronika
Boj z mlini na veter, oziroma kako do interneta?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Boj z mlini na veter, oziroma kako do interneta?
200 Gb je za en dober dan. Če imaš mulce.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Ko berem tele vaše prispevke, ne morem verjeti, da imate nekateri take težave z netom. Mislil sem, da sem doma v največji "vukojebini" v Sloveniji (hrana pa helikopter pa še kaj), začuda pa 4G imamo. Odlično delujoč...celo cesto spet imamo...
Odvisno, kaj je zate "odlično delujoč". Moj mulc lovi neke ms odzivne čase in podobno.
Na 4G si svetlobna leta od tega, zna odzivni skočiti tudi na sekundo in več.
Drugače pa dela, ja.
In ja, asfalt je tudi na naš borjač prispel. Tako da tudi to ni nič posebnega.
Pač bo OP-jev mulc zadovoljen z višjimi odzivnimi časi in ne bo vsak dan dol vlekel 4K filma. Boljše kot biti brez neta.
Se strinjam da je HOT 200GB paket in dober modem verjetno najboljša in najugodnejša zadeva, dokler ne rata izvesti fiksnega priklopa.
Ga3
Citat:3G/4L in dober modem z zunanjimi antenami in 200GB hofer paket za 15€ mesečno je najbolje, kar lahko v tej situaciji narediš
4G doseg če je postaja vidna pa je 4-5km
Iščem strojnike z rovokopači, buldožeriste, kamione kesonarje, morda kak miner nebi bil odveč, da mi odmaknejo hrib, da bom lahko videl bazno postajo v Ivančni Gorici, zračne linije bo pa ravno tam-tam...
Ne, ne, saj imam baker...
Odzivni časi in filmi? Pa že.

Arbajter, ne rabiš rovokopačev. Streho dvigni za par 10 metrov, pa antenco na vrh, pa bo.
Se posipam z pepelom... Nisem vedel da je v sloveniji tok vukojebin brez GSM signala...

Še kako leto ali dva bo sicer treba počakat ampak pol pa bo... Satelitski internet po normalni ceni... vsaj tako pravijo... Pa optike ne bo rabil...

2021 pravjo...

https://www.oneweb.world/
Danes mulci interneta s slabim odzivnim casom ne rabimo... gaming je se kako odvisen od njega. Ne rabis veliko prenosa. Rabis pa odzivnost... se na wifi je kriza...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Dela "gaming" čisto brez problema na lte. Enako je kakor na bakru 20-30ms.
Aha, pa že. A misliš da nismo probali?

Aja, ti si najbrž iz mesta. Tam se morajo z optiko boriti. Je oddajnik na vsaki kapelici, ta pa na vsakem vogalu.

Sem zdajle testiral Speednet LTE.
Uganite kateri rezultat je, če testiram sam in kateri je, če skupaj z mulcem.

[Slika: screenshot20190306-18524.jpg]
Zxysel 33600 to je vse kar mam za povedat SmileBig Grin
Tody Napisal:2021 pravjo...

https://www.oneweb.world/
Hja, bomo videli
Koliko bo to dostopno za "navadne smrtnike" pa bo odvisno od cene.......
Fery, odlična ideja, tisto, z dvigom strehe. Si jo bom pribeležil.

Ga3
Za 20, 30 MBps na bakru moraš biti precej blizu. Če ga imaš kilometer lahko tistih 30 le sanjaš. Še TV prične postajat problem.
Če ni druge izbire, je LTE vse kar lahko imaš in tudi hitrejši od bakra na takih distancah.
Imeti ga. Saj ne jamram. Moj baker zmore "nepredstavljivih celih" 27MBps, pa še to le, "če je lepo vreme". Ko (če) pa še tega nimaš, zna biti kriza, ker je tisti LTE omejen bolj ali manj na večja mesta in avtocestni križ. Čim greš pa malce vstran od mest in avtoceste pa ti ostane le zgolj križ. Saj razumeš, kaj sem hotel povedati, kajne?

Skok na forum:

Zadnje novice

Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
04.05.2020 ob 12:34:06
Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
Lep, varčen in pameten dom Podjetje Lumar je v Dragomlju, ki leži le nekaj kilometrov oddaljen od Ljubljane, postavilo hišo Lumar... Beri dalje »
Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »