Kar naredi dom > Zabavna elektronika
Boj z mlini na veter, oziroma kako do interneta?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Boj z mlini na veter, oziroma kako do interneta?
Tole jambranje bo izključno z namenom, da mi kdo kaj pametnega svetuje, ali pa po čudežu celo pomaga.

Enajst let že živim v neki dolenjski vasi (ki ni bogu za hrbtom), pa še danes nimam interneta na kabel (ne bakra , ne optike). Imam izgrajen bakreni priključek do omarice, a sem vedno dobil zavrnjeno vlogo, češ da je centrala polna in moje parice nimajo kam priključiti.
Lani pa je Telekom končno začel graditi optično omrežje, jaz sem se seveda prijavil za priključek, ko pa je GVO začel delati traso, je ugotovil, da do mene ne bo mogel priti, ker je od glavnega voda do moje bajte nemogoče pridobiti nekaj služnosti. Enako težavo imajo tudi moji bližnji sosedje, ki so enako oddaljeni od glavne ceste, koder teče glavni vod optike.
Predlagal sem alternativno pot, tako, ki ne bi imela težav s služnostmi, nakar dobim odgovor, da je zmanjkalo sredstev. Ta pot je cca. 200m daljša.
Pa kdo je tu nor? Telekomu je zmanjkalo sredstev? A jim moj denar smrdi? Vsak mesec je strošek TRIO paketa cca. 50€. In oni tega nočejo.

Je kdo imel podobne težave? Kako ste jih rešili? Ne, brezžični internet me ne zanima, ker hočem tudi televizijo. Kaj naj storim? Komu naj nesem flašo viskija? Ima kdo koga poznanega in sposobnega na Telekomu NM?
HELP!
Mene tudi niso hoteli priklopiti na baker. Smo tudi probavali vse mogoče in ni šlo.

Tudi televizijo imaš lahko prek gsm omrežja. Meni je funkcionirala zelo dobro.
Vzemi lte s prenosom 50/20 recimo za manj kot 20€/mesec. Za tv vzameš total tv, če nimaš druge opcije. Ne mislit, da je pri kablu vse bp. To dovje posamično verjamem da je cenovno celo ugodneje kot kaj na kablu.
@boris: Podobni problemi pri nas, le da je pri nas šlo za gradnjo iz EU sredstev.

Smo bili relativno blizu glavnege špure - cca 50 m. En kup pregovarjanja, kdo bi, kdo ne bi, kdo mora,.... Nato smo v cesto (javna pot=dovoz do hiše) dali cev, na koncu je upravljalec opt. omrežja čez le potegnil kabel. Plačali smo 300€ (kabel + modem upravljalca). Potem je Telekom le dodal svoj modem in pošilja račune....

Za kakšno dolžino pa gre? Če stopite vsi sosedje skupaj, dobite od občine soglasje, da gre optika ob cesto, vgradite 30 cm pod površje cev, Telekom na koncu le potegne optiko. Sam Telekom je nepremagljiva trdnjava....
če se kdo drug potem priklopi na optiko (ko bo), se lahko potem ti na baker?
boris Napisal:Tole jambranje bo izključno z namenom, da mi kdo kaj pametnega svetuje, ali pa po čudežu celo pomaga.

Enajst let že živim v neki dolenjski vasi (ki ni bogu za hrbtom), pa še danes nimam interneta na kabel (ne bakra , ne optike).
Pa kdo je tu nor? Telekomu je zmanjkalo sredstev? A jim moj denar smrdi? Vsak mesec je strošek TRIO paketa cca. 50€. In oni tega nočejo.

Je kdo imel podobne težave? Kako ste jih rešili? Ne, brezžični internet me ne zanima, ker hočem tudi televizijo. Kaj naj storim? Komu naj nesem flašo viskija? Ima kdo koga poznanega in sposobnega na Telekomu NM?
HELP!

Z mojim odgovorom ne boš nič na boljšem, Boli kita telekom za tvoj opti telefon. Sedaj, jim je prioriteta cuzanje potrošnikov z žegnom države in njenih prisklednikov AKOS, za mešanje megle s kasiranjem elektro storitev... kao, da ne bo monopola .... :lol: .Žal si na slabšem, ker nimaš nobenega vplivneža med sosedi ali kakšno sosedo s tolščo med nogami... :wink: .Kaj češ, tako se dandanes vrti ta svet.... :mrgreen:
Jaz sem pokuril vse kihce in kviskote kar sem jih imel pri škrjančku, v 3 letih donkihotstva za ubogih 15m trase. Pa služnost ni bila noben problem...
A niso uzakonili neke pravice do širokopasovnega interneta?

Sicer, če vas je sosedov več, skopljite kanal in fliknite cev noter.
Za kabel prevleči bodo pa že našli sredstva.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne, 400!!!!
Taav Napisal:@boris: Podobni problemi pri nas, le da je pri nas šlo za gradnjo iz EU sredstev.

Smo bili relativno blizu glavnege špure - cca 50 m. En kup pregovarjanja, kdo bi, kdo ne bi, kdo mora,.... Nato smo v cesto (javna pot=dovoz do hiše) dali cev, na koncu je upravljalec opt. omrežja čez le potegnil kabel. Plačali smo 300€ (kabel + modem upravljalca). Potem je Telekom le dodal svoj modem in pošilja račune....

Za kakšno dolžino pa gre? Če stopite vsi sosedje skupaj, dobite od občine soglasje, da gre optika ob cesto, vgradite 30 cm pod površje cev, Telekom na koncu le potegne optiko. Sam Telekom je nepremagljiva trdnjava....

podobna storija pri nas, na koncu smo si sami položili cev - cca 250m cevi za optiko, vpihnili so jo pa potem GVO oz, kdorkoli je že delal. slučajno se je delala kanalizacija v blizini vozlisca za optiko in moje parcele, pa je blo odprtih kakih 200m, ostalo sem pa skopal na roke do hiše. potem je blo še neki kregarije, a na koncu so pihnli not 2 žili in mam zdaj optiko Smile
Verjetno je tako povsod....
Tam kjer se omrežje gradi pa ti internet takorekoč vsiljujejo.

Tako da je verjetno najboljši predlog, ki ga je dal @pentax
(seveda če je na tvoji lokaciji možnost sprejema LTE)

Ko in če bo zgrajena optika, pa preideš k operaterju, ki ti bo to ponudil.....
Če bi bila totalna kriza (brez 4G signala), imaš opcijo še satelitski internet Astra Connect, ki sicer ni ravno poceni ampak deluje. Povezava 20/2 Mbit/s z zakupom 20 GB te pride 37 EUR mesečno.
Kmalu pride 5G pa bo optika v stranskem tiru.
Če si res želiš met optiko ti ne ostane drugega kot da v lastni režiji skoplješ in daš neko cev notri. Pozanimaj se kakšno zaščitno zahtevajo in na koliko m jašek in gas.
Upam da veš o čem govoriš. Domet 5G!?
Da slučajno ne misliš, da bodo to vlekli v vsako vas.

Aja, predpogoj za 5G je, da je na mestu oddajnika, optični kabel. Ups.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne, 400!!!!
Fery Napisal:A niso uzakonili neke pravice do širokopasovnega interneta?

Niso. Uzakonili so pravico do pitne vode. Zato od takrat dalje ni več videti hord žejnih ljudi, ki tavajo z bajalicami ter na črno postavljenih štirn pred stanovanjskimi bloki.

Ko bomo govorili svojim vnukom, kako smo živeli, predenj se je ta pravica zapisala v ustavo, nam ne bodo verjeli.

Naslednja ustavna pravica bi morala biti pravica do brezplačnega sendviča.

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »