Splošno > Sam svoj mojster
Samogradnja dvigala

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samogradnja dvigala
namen vsega tega je zgolj dvig in spust predmetov, materiala, orodja,... ki so v uporabi bolj malo. nikakor ni namen vsega tega da bo za vsakodnevo uporabo in za prevoz oseb, nikakor pa tukaj nima nobene veze kakrsnakoli firma ampak zgolj uporaba doma privat za potrebe doma
Da vsaj približno odgovorim na prvotno vprašanje, ker ostalih odgovorov je že dovolj.
V je kolikor bodo to fiksna vodila (fiksni koleščki) se sila potrebna za dvig, ne bo bistveno spremenila, ne v plus, ne v minus. Tako da ja, bo ok. Predlagam,da si na internetu prebereš kaj o škripčevju.
Sam sem naredil podobno izvedbo, z vitlom privijačenim v tla in žico preko koleščkov speljano v vrh strehe in nazaj do bremena. Priporočam pa, oz. je to minimum varnosti, da vitel oz. zadevo s katero boš navijal žico, umakneš na varno razdaljo. Se pravi, da v primeru padca pade na tla in ne nate. In pa seveda fiksiranje vsega skupaj naj bo izvedeno z 10x varnostjo
bi mogoce poslal kako sliko...lahko tudi na zs ali mail?
V izogib moralnim naukom in zame nadležnim nalaganjem slik na forum, najbolje, da mi sporočiš svoj mail in bom pobrskal za kakšno slikico
A na tisti okvirček pod postom zraven ZS (E-MAIL) ne znaš kliknit?
Pred približno 15 leti sva s kolegom pri njemu na vikendu izvedla dvigalo na podoben način, kot je opisal B89. Ustavlja se v treh etažah, dodatno ima izvedene še kontrauteži da motor vedno premaguje le razliko. Tako tudi v primeru pretrganja glavne zajle ne bi padel s polno težo tovora. Motor je gnan s frekvenčnim regulatorjem zaradi mehkih zagonov in točnega pozicioniranja, zavora je trifazna (ob izpadu toka sama zagrabi - napetost jo drži v nezavrtem stanju). Ima reševalne odprtine, pozicioniranje s PLCjem na končna stikala in postavljene limite, v kabini je stikalo za zasilni izklop in tipka za sireno. Pod njim je jašek, napolnjen s starimi pnevmatikami, ki bi ublažile pad. Ja, prevažajo se tudi ljudje z njim, je pa kolega strojnik in ga sam redno pregleduje oz. vzdržuje.
Šibka točka so zajle, ki jih je enkrat že preventivno zamenjal. Sicer pa je zelo zadovoljen z njim. Pa mislim, da je nekoč crknil usmernik v zavori motorja (kljub temu se je kabina točno pozicionirala s pomočjo DC zavore frekvenčnika, ki je tudi sprogramirana).
arbajter Napisal:A na tisti okvirček pod postom zraven ZS (E-MAIL) ne znaš kliknit?

Ne.
Nisem tako visoko razgledan, kot ti. Te kaj žuli?Wink
Ne, sem ter tja kakšni tabrihtni...
Fantocci Napisal:Pred približno 15 leti sva s kolegom pri njemu na vikendu izvedla dvigalo na podoben način, kot je opisal B89. Ustavlja se v treh etažah, dodatno ima izvedene še kontrauteži da motor vedno premaguje le razliko. Tako tudi v primeru pretrganja glavne zajle ne bi padel s polno težo tovora. Motor je gnan s frekvenčnim regulatorjem zaradi mehkih zagonov in točnega pozicioniranja, zavora je trifazna (ob izpadu toka sama zagrabi - napetost jo drži v nezavrtem stanju). Ima reševalne odprtine, pozicioniranje s PLCjem na končna stikala in postavljene limite, v kabini je stikalo za zasilni izklop in tipka za sireno. Pod njim je jašek, napolnjen s starimi pnevmatikami, ki bi ublažile pad. Ja, prevažajo se tudi ljudje z njim, je pa kolega strojnik in ga sam redno pregleduje oz. vzdržuje.
Šibka točka so zajle, ki jih je enkrat že preventivno zamenjal. Sicer pa je zelo zadovoljen z njim. Pa mislim, da je nekoč crknil usmernik v zavori motorja (kljub temu se je kabina točno pozicionirala s pomočjo DC zavore frekvenčnika, ki je tudi sprogramirana).

Je tvoj kelaga še kolega ? Še živi ? [emoji2960]
Še vedno, sem vse napisal, očitno imaš težave z branjem ali razumevanjem.
Imam pa kar nekaj pokojnih kolegov, ki so umrli v atestiranih zadevah pri početju, ki ga vsi dnevo opravljamo (avtomobil v prometni nesreči, veliko bolj nevarne okoliščine).
Za koliko ljudi si slišal, da so umrli v dvigalu?
Fantocci Napisal:Še vedno, sem vse napisal, očitno imaš težave z branjem ali razumevanjem.
Imam pa kar nekaj pokojnih kolegov, ki so umrli v atestiranih zadeva pri početju, ki ga vsi dnevo opravljamo (avtomobil v prometni nesreči).

Sem jaz popolnoma razumel nic bat. Napisal sem bolj sarkastično.
Samo vidva sta fenomena če poslušaš oz bereš nekatere poste glede samogradnje dvigal.
arbajter Napisal:Ne, sem ter tja kakšni tabrihtni...

Super potem... Ker nisi edini,ki se mu to dogaja boš najbrž lahko prebolel Smile
Kaj pa čem, bom že moral. Tudi čudake.
arbajter Napisal:Kaj pa čem, bom že moral. Tudi čudake.

Se strinjam. Težava ali pač ne, je le to, da se ponavadi tudi čudak čudaku zdi čudak
kjurek Napisal:namen vsega tega je zgolj dvig in spust predmetov, materiala, orodja,... ki so v uporabi bolj malo. nikakor ni namen vsega tega da bo za vsakodnevo uporabo in za prevoz oseb, nikakor pa tukaj nima nobene veze kakrsnakoli firma ampak zgolj uporaba doma privat za potrebe doma

Če to drži torej premik robe občasno potem se vključujem v temo prej so mi ob branju šli lasje pokonci, ker sem mislil, da bo oseba, ki mu ni jasno niti delovanje škripca delala lift za prevoz ljudi Confusedhock:

Če je to edini namen torej občasen prevoz tovora ne vem zakaj odkrivaš tolpo vodo kupi nekaj takšnega :

Evo link: https://www.tehnonet.si/si/izdelek/160/e...alo-600kg/

Narediš košaro za robo in je, če je odprtina za dvig manjša in bi se košara zadevala v rob odprtine pač na vsak vogal oz blizu vogala odprtine še vodila, da omejiš nihanje košare z zračnostjo nekaj cm

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »