Gradnja in obnova > Energijski viri
Cene energentov in računanje [razcepljeno]

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cene energentov in računanje [razcepljeno]
Vse odvisi od cen gibanj energentov v določenih državah, zato bi ob vračarskih napovedih podražitev le teh veljalo dat cene in za kurilc, el. energijo , drva, sekance...
Mimogrede ta (lesni odpad) npr. šenkujemo jodlarjem skupaj z surovo ceno lesa! Le to pa naši sosedje znajo prodati kot dodatno vrednost ! Sicer pri nas bi tudi...le za ceno ''zlata'' mešanega z kamni, blatom....!
Ko bi blo več poštenja...bi lahko bli napovedana druga....Tko pa je bolj kdo bo koga za kolk...!
Tisti tam gor majo pol cenejši kurilc Wink, pa nmal večjo plačo, kot si že sam ugotovil. Če bi bil pri nas kurilc pol cenejši, bi imeli zelo malo TČ.
@bvs drži! Če bi bil po ceni "tam gor" jaz verjetno ne bi šel na T.Č.! Nekaj pa sem za ogrevanje moral vzet! S kurilcem po "pravi" ceni ni nič narobe, prav nasprotno, meni je celo všeč! 8)

Je pa ena bistvena razlika, med ceno K.O. in el. Elektriko podpisuješ pogodbo za vsaj eno leto, pri K.O. pa je lahko čez dva tedna že bistveno drugačna cena, kot danes! Predvidljivost, je na strani el.
Kurilca in drva ravno tako kupiš enkrat na leto in s tem se izenači podpis pogodbe za elektriko za eno leto, je tako?
simionesi Napisal:Leta nazaj ni bilo toliko TČ, kot danes, stvari se spreminjajo, za koliko se mora elektrika podražiti, da v ekonomskem smislu TČ ne bo več najbolj racuonalni način ogrevanja? Povsem pragmatično, no hard feelings do črpalkarjev...
Glede na kakšen dober sistem na drva, ki se jih kupuje, skoraj nič. Da se izenači s peleti pa bi se morala podražiti za cca. 50-60%.
@simionesi Ni tako!
1. K.O. je na sončni strani Alp predrag! Pa ne zaradi cene "samega kurilca"!
2.Kako pa veš, kdaj je tisti "pravi čas" za nakup K.O. ?
3.Pri drvah ne rečem! So vse leto po isti ceni!

P.S. Poanta mojega pisanja je bila, da je kurilc kar "tata mata", kar se ogrevanja tiče! :wink: ( še posebej na radiatorjih) :!: Da ne omenjam življenske dobe "postrojenja"!

Seveda pa govorim, glede na svojo situacijo! (obnovljena, pa kljub temu požrešna bajta, na 18-ih radiatorjih)
Jaz sigurno ne bi nabavil TČ, če bi lahko kupil kurilc po nemški ceni. Imam dve TČ.
Jp. Nekaj let kuril kurilca, (prej pa pri starših dolga leta) zato vem, da bi jaz tudi zamenjal staro peč, za novo na K.O.! Samo cena K.O., je tule pri nas :!: , malce "ubitačna"! :evil:
Po nakupu naše TČ, je sosed menjal staro kombinirano peč na olje z namensko.
''Vedli'' so, da porabmo precej elektrike- brez vprašanj o tem... :roll:
Z novo Buderusko so pokurli 400l kurilca manj, po pričevanju...verjamem. Vendarle po mnogo letih...(cca20m razlike objektov :wink: ) le pride do obiska; ter vprašanj kolko pa porabmo elektrike, pa če nam je dost toplo? Čeprav so prej ''vedli'' , da smo bolj na mrazu... Letošnjo zimo zadovoljno ogrevajo z TČ... Menda varčne Buderus -modri plamen ne rabjo več... :mrgreen:
No, vsaj dobavitelja el. energije so tud menjal, menda se kar nekaj pozna... Smile
da izenačim porabo (TČ-KO) bi morala cena KO bit 0,25€.....(ni vračunan dimnikar in to, da sem na KO bil na 21° sedaj pa na 22° ......torej še manj kot 0,25€ za lit.
alanford Napisal:
picas55 Napisal:alanford , ja niti tipke se niso ohladile od prijave, ko sem že dobil e-pošto z referenčno številko...

Prispel e-mail šele ob pol treh zjutraj.

Ni vse belo kar je črno

Po registraciji sem dobil, resda takojšen odgovor o uspešni registraciji, in obljubo o poslani pogodbi v podpis, ter identifikacijsko kodo. Pa od 18. januarja še nobenega odgovora (kljub podajanju pošte tja do Krškega -streak )na brezplačni 080 telefon pa dosegljivi kot ateisti pri bogu ... :wink:
Ne vem, če prav pomnim, za pogajanja si bodo vzeli pol leta časa.

Ni vse belo kar je črno
Bo kar nekaj prej vse skupaj:
[Slika: roki2019.jpg]
bvs Napisal:Jaz sigurno ne bi nabavil TČ, če bi lahko kupil kurilc po nemški ceni. Imam dve TČ.

Daj že nalepi eno ceno te famozne nemške cene kurilca, ko te berem človek misli, da je najmanj pol cenejši ta nemški kurilc, v kar močno dvomim.

Z novimi cenami je izplen iz TČ 600 € za 13.500 kWh toplotne energije. Od oka torej 1400 litrov kurilca, kje dobim kurilca za 0,42 €/l? Da o dimnikarju in pomožni elektriki za obtočne črpalke ne govorimo.

Sem sam opravil tvojo nalogo in poiskal ceno za Munchen z dostavo:
https://www.heizoel24.de/heizoelpreise# ... -9,10002-0

Pri nas je cena s prevozom 0,939 €/l, torej celih 21% ceneje je kurilc v Nemčiji.
Trenutno je povprečno 67 centov za liter.
Povprečna cena štroma za gospodinjstvo je 28 centov.

Ajde, da te vidim, kolikšen COP imaš.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne, 400!!!!

Skok na forum:

Zadnje novice

Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke Mitsubishi Electric, s plinom R32.
21.08.2019 ob 07:55:09
Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke  Mitsubishi Electric, s plinom R32.
Z naborom modelov od 5 do 23 kW in kaskadnim sistemom vezave zunanjih enot  toplotnih črpalk zrak – voda, Mitsubishi Electric pokriva... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »