Gradnja in obnova > Energijski viri
Toplotna črpalka za 300L vode cca, katero vzeti?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Toplotna črpalka za 300L vode cca, katero vzeti?
Torej v hiši trenutno vodo ogrevamo na stare električne boljerje, sedaj bi radi dali nek zalogovnik v klet in so nam svetovali cca 300L zalogovnik z toplotno črpalko.

Kaj vzeti?

Je OK Termoshop C2/300 ?
Območje delovanja do +8°C, OgrevalnaOgrevalna moč : 2,15 kW, Električna moč : 0,63 kW.
Grelno število: 3,4 (EN 255-3).
Nehvaležno je nekomu kaj vzeti....
Nekdo ima predsodke o tej, spet drug drugi firmi...

Pa ne bi malo po starih temah o STČ?
Nehvaležno je nekomu kaj vzeti....
Nekdo ima predsodke o tej, spet drug drugi firmi...
Odvisno od t. prostora kjer bo, je tud za razmisliti o temp.delovanja...ene delajo do -7.

Pa ne bi malo po starih temah o STČ?
Problem je ker jo rabim cez 10 dni,pa mi mnenje koga ki se bolj spozna na to, dosti pomeni.
Odvisno kaj želiš? Drugače pa Westtherm, Bosch, Kaliko
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
Mi imamo 300l Seltron Optima. Ravno pred tednom nam je umrl grelec 220V tako lahko sedaj grejemo sanitarno vodo le preko centralne ali preko klime. Ko sem šel v trgovino povprašat o nadomestnem grelcu, mi je trgovec zatrdil, da INOX bojler in elektronska anoda ne gresta skupaj in, da bo tudi nov grelec umrl po hitrem postopku. Morda le toliko v premislek, če je to res, da kupite toplotno z emaljiranim bojlerjem, ki ni tako občutljiv na elektronske tokove. Bo pa kak strokovnjak potrdil ali ovrgel trditev prodajalca. Mu pa verjemem, ker tudi pri sosedu ki ima Stroj-ev inox bojler požre vsak 220V grelec po hitrem postopku...
V vseh Kitajskih sanitarkah so bakreni grelniki, če ga nadomestiš z inox bo držal dlje, mnogo dlje Idea
Morda veš kakšen grelec je notri in koliko bi prišel inox grelec. Nočem spustit 300 litrov tople vode ven, da pogledam grelec in ga montiram nazaj le toliko, da mi bojler vodo drži. Če ga bom odvil, bi ga nadomestil z novim. Lahko tudi na zs, da ne smetim človeku teme.
Vse informacije so priporočljive, tako da ne smetis.

Gledam opcijo tudi vaillant vwl bm290/4 , je to kej bolje od omenjenega "kitajca" ?
Vaillant je seveda čisto ok. izbira
ice1 Napisal:Torej v hiši trenutno vodo ogrevamo na stare električne boljerje, sedaj bi radi dali nek zalogovnik v klet in so nam svetovali cca 300L zalogovnik z toplotno črpalko.

Kaj vzeti?

Je OK Termoshop C2/300 ?
Območje delovanja do +8°C, OgrevalnaOgrevalna moč : 2,15 kW, Električna moč : 0,63 kW.
Grelno število: 3,4 (EN 255-3).

ice1 - sam sicer nimam ravno izkušenj, je pa Termoshopovo C2/300 namestil brat. Zaenkrat je zelo zadovoljen nad investicijo.

Skok na forum:

Zadnje novice

Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke Mitsubishi Electric, s plinom R32.
21.08.2019 ob 07:55:09
Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke  Mitsubishi Electric, s plinom R32.
Z naborom modelov od 5 do 23 kW in kaskadnim sistemom vezave zunanjih enot  toplotnih črpalk zrak – voda, Mitsubishi Electric pokriva... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »