Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Pult v kopalnici ; keramicni ali “les”

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pult v kopalnici ; keramicni ali “les”
V kopalnici bodo stroji pod pultom in vmes bo umivalnik.

Sedaj pa dilema kaj vzeti,zelja je debeline cca 6 do 8cm, dolzina 180cm.
Na eni strani je lahko sidrano v zid ali pa ima svojo nogo; na drugi strani je pa obvezno noga.

1.Masiva je baje jeba ce je tok debela , nevem kok je obcutljivo na vodo

2.Sezidan iz enake keramike not nor tla se ki zdi zanimiv, samo nevem koliko je dela s konstrukcijo za to ?

3. Iverka oblecena v furnir, kako se to onmese v kopalnici?

4. Kombinacija iverke,masive in neke koncne obdelave ki je kot laminat (je to ubistvu furnir ali kaj drugega.).

Zelja je da imamo narejeno v 3 tednih.
Lepljen hrast, naoljen s tungovim oljem. Tako bom pri sebi naredil pult v 2. kopalnici. Kolega ima lesen pult (naoljen) pod umivalnikom v kopalnici že več kot 5 let bp - hrast masiva, ne lepljenec.
Lepljene iverke na željeno debelino, namesto furnirja se uporabi ultrapas (kot kuhinjski pulti) robovi zaprti ali z z abs trakom ali pa masivni.

Če zdrži v kuhinji bo tudi v kopalnici ampak morajo biti dobro zaprti vsi robovi.

Lp
Karkoli boš dal, srečno v 3 tednih. Razen pri rutarju, ikei in podobnih kalibrih.

Lahko je masivni les, ultrapas na iverici, tehnični kamen, granit. Ne bi pa dal v kopalnico furnirja. Z časom se furnir v vlažnem okolju, kot je kopalnica, na spojih začne pokat, tam vlaga prodira v globlje plasti, furnir celo odstopa...Če bo les, ga obdelaj z oljem. Nikar lakiranega.
Lahko pa eksperimentiraš: Masivni les in čez epoksi.
Če boš sam delal imaš v bauhausu lepljen hrast delovne plošče 200x80x2.6cm (~100€) in pa 400x80x2.6cm - izrežeš obliko kakršno rabiš sam...če nimaš dveh levih rok imaš tak pult narejen v enem popoldnevu.
Mater sm se zdej napalil na ta karrock .

Bele barve, debelina 6CM cca, poglobljen umivalnik , sam cena 250€/m + umivalnik.
Jaz bi v štartu pozabil na les in oljenje. To je slabo, ker imaš s tem kup dela. Pult naj bo tak, da ga samo pobrišeš in mora biti kot nov. Nekateri dajo čez steklo, kar je kr neki. Robni spoji so teżava. Če boš imel pipe na pultu, je v sidrišču pipe katastrofa. Če nekaj mokrega postaviš gor, se vse pozna.
Če ne bo masivni les in hočeš debelejši pult, je sestavljen iz foliranih deščic, ki na spoju pijejo vodo.
Cheap umivalniki v svojo površino vpijejo umazanijo in je lep samo v trgovini.
Obstajajo keramični s posebnim premazom, ki deluje kot neprepustna plast.
Za pult bi vzel monoliten material - če prav vem je to ene sorte tehnični kamen...naj me kdo popravi.
Pazi na dobro sidranje v steno.
Tukaj je kar nekaj idej za kopalniski pult..

https://www.pinterest.com/pin/711428072364696951/
Lepljen hrast, dobro naoljen, zdrži celo večnost. Jaz imam lepljen hrastov pult (t.i. butcher's block) v kuhinji in se odlično obnese. Vsaka dva meseca ga naoljim in to je to.
Ker ni bilo gnarja in smo se na brzake selili sem u bauhausu kupil dva kuhinjska pulta 250×60 oba za 60€ , na enem je umivalnik, pod drugem pa sušilc in pralni stroj. Ker je pač žagovina in poceni, sm takrat bil mnenja, da bo za silo, kakšno leto, potem bom pa že nekaj kvalitetnega dal. No, po 7 letih še ni potrebe po menjavi, kljub veliko vlage še ni neželenih sledi.
Mi mamo les, debelo lakiran ...
Če je lahko oljen lesen pult v kuhinji, ne vidim razloga, zakaj ne bi bil tudi v kopalnici.
Kako se obnese
Citat:oljen lesen pult v kuhinji
?? Sprašujem, ker naša tamlada zelo želita v svoji kuhinji oljen pult.

Naš mizar se je ob tej ideji nasmihal, češ: "Ne vem če je pametna odločitev, če veliko kuhate?!"
Jaz imam Ikein, 6 let in je kot nov.

Skok na forum:

Zadnje novice

Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke Mitsubishi Electric, s plinom R32.
21.08.2019 ob 07:55:09
Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke  Mitsubishi Electric, s plinom R32.
Z naborom modelov od 5 do 23 kW in kaskadnim sistemom vezave zunanjih enot  toplotnih črpalk zrak – voda, Mitsubishi Electric pokriva... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »