Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Prenova kopalnice - podometi kotliček

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prenova kopalnice - podometi kotliček
(5.10.2020 ob 10:32)NeRo Napisal:
(5.10.2020 ob 08:26)fery Napisal: Ali za vgradnjo podometnega splakovalnika s samonosilnim ogrodjem zadostuje, če montiran na knauf steno z debelino 12,5 cm? Zaradi nosilnosti in vpetosti ogrodja. Kolikor vidim po slikah in navodilih, se večino teže prenese na tla.

Torej, se lahko naredi stena z 12,5 cm knaufom?
Stena še ni postavljena.

Hvala za odgovor.
Kiitos!

Večino teže gre v tla dokler ni obešene školjke in kakšnega 100kg dedca gor. Big Grin
Lahko se zmontira, je pa treba profile ob kotljičku dodatno ojačat. Jaz sem naredil z dvema UA profiloma s kotnikom prišraufana v strop in tla. Navadni profil ni dovolj močen.

Hvala za odgovor.
Zajeb** sem, ko sem pisal vprašanje. 
Stena bo bila iz SIPOREXA :: bo zadostovalo torej 12,5 siporex? 
Školjko sem mislil imeti visečo...
Jaz bi odstranil vse, kaj pa ti veš, kako so knauf stene stabilne, kako je bilo delano in najlepše je, da če je to na knauf lepljeno imaš manj dela, kot velika večina ljudi z renovacijo svojih kopalnic.
Najprej staro ven, potem pa sanacija tako kot se zagre. Saj ja to delaš enkrat za kar nekaj časa
Ko smo že pri podmetnih kotličkih.
A mi lahko kdo iz izkušenj pove, ali obstaja kakšna kvalitetna razlika med Geberit Duofix Basic UP100 in UP320?

Ja, ok, manj tipka imaš na izbiro, samo na to mene briga. 
Ja, UP100 je industrijski, ki ga kupujejo investitorji...ampak a je razlog, da si ga ne bi dal v kopalnico.

Po domače povedano, a mi bo odplaknil shit iz školjke, samo to me zanima?

Hvala, mojstri

Skok na forum:

Zadnje novice

Predstavljamo vse montažne hiše na slovenskem trgu
08.06.2021 ob 07:28:05
Predstavljamo vse montažne hiše na slovenskem trgu
Odločitev za nov dom je ena najpomembnejših v življenju. Zato je potrebno, da izberemo dobro in kakovostno hišo, ki nam bo... Beri dalje »
Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
02.06.2021 ob 13:07:02
Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »