Gradnja in obnova > Montažni sistemi in les
Konstrukcija za mrežo proti toči - HOW ?! :D

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konstrukcija za mrežo proti toči - HOW ?! :D
Torej na parkirišču ki ima cca 400m2 , bi radi naredili zaščito proti toči, spodaj so vozila ki so stalno parkirana in namenjena prodaji, torej ni vsakodnevnega premikanja vn pa notri.

Ideja je, da bi bili stebri le na zunanjem delu ograje, , torej na :

- 10m stranici bi bila le dva stebra oziroma pogojno trije ( potem bi bil lahko sredinski malce višji, da bi bil nagib v obe smeri).

- 40m stranici bi bilo pa priporočljivo na koliko, npr na vsake 5m cca?
Tloris za lažjo predstavo.

Glede stebrov imam naslednje ideje

1. Stebri pri vratih so na višini cca 3,5m , stebri na nasprotni strani so na višini 5m in je nagib v smeri vrat.

2. Vmes dodamo dva stebra na modro točko in med njim napnemo zajlo ( vendar statično je to katastrofa,ker ogromna ročka vleče stebre v notranjost). In potem iz te zajle na višini cca 5m, vlečemo mrežo proti rdečim stebrom na višini 3,5m cca .
Vmesnih stebrov modre barve nebi dodajal po parkiriscu.

3. Nekaj tretjega?

Priložene datoteke
.jpg   zascita proti toci tloris .jpg (Velikost: 90,24 KB / Prenosi: 778)
Protitocna mrezs se dobi sirsa od 6m?
Precej podobnih zadev je ze pod mrezo. Mal si oglej konkurenco.
Sam imam na podoben nacin pokrit vrt dimenzij cca 6x10m, pa ob vsaki vecji toci mecem toco z mreze, sicer mi bo vse podrlo.
Tako da, tole kar imas ti, ni tako nedolzno.
Da ne bos dobil se stebre na avte,potem bo veselica.
Tudi ob vetru zna biti zanimivo. 400m2 veliko "jadro"!
Kolikor sem sam gledal, je najbolj važno stebre z dodatno zajlo pod kotom cca 45 stopinj ali nekaj manj, sidrati na zunanji strani. Malo se pozanimaj pri tistih, ki to že imajo...
Hanzi Napisal:Tudi ob vetru zna biti zanimivo. 400m2 veliko "jadro"!

Niti ne, te mreze proti toci, “prepuscajo” veter.
Hanzi Napisal:Protitocna mrezs se dobi sirsa od 6m?
Precej podobnih zadev je ze pod mrezo. Mal si oglej konkurenco.
Sam imam na podoben nacin pokrit vrt dimenzij cca 6x10m, pa ob vsaki vecji toci mecem toco z mreze, sicer mi bo vse podrlo.
Tako da, tole kar imas ti, ni tako nedolzno.
Da ne bos dobil se stebre na avte,potem bo veselica.

No saj če je pas 6m ni problema, kupim pač 7 pasov po 6 metrov širine in npr 10m dolžine?
Si narobe razlagam?
Hanzi Napisal:Sam imam na podoben nacin pokrit vrt dimenzij cca 6x10m, pa ob vsaki vecji toci mecem toco z mreze, sicer mi bo vse podrlo.
Kakšen naklon mreže imaš, da se toča ne kotali z nje?
Nimam časa - sem v penziji!
Hanzi Napisal:Protitocna mrezs se dobi sirsa od 6m?

Lahko jih več sešiješ skupaj. Jaz imam na tak način spojene dve 4 metrski.
No ker smo vmes morali dati vse skupaj malce na stranski tir, sedaj pa bi rad to realiziral počasi.

Sklepam da kaksne kupljene konstrukcije ne bo za dobiti, tako da mi preostane samo custom made.

Mogoče kakšen strojnik tukaj gor, ki bo mi znal povedati kakšne dimenzije cevi uporabit? Ali raje H profile? Kaksne dimenzije?

Za stebre sem mislil uporabit 10x10 ali bo premalo?
Mreža pozimi jasno ne bo napeta, samo preko "sezone toče".
Šotor 10 x 40 postavi.

Bo ceneje in hitreje!

Tele mreže - če hočeš da bo 100% v redu in da bo točo preživelo - ni enostavno. Sploh, ker si stebre postavil na robove. Predvidevam da stebrov ne moreš sidrati izven parcele.Tudi 2m višinske razlike je premalo. Na 10 m širine, je že nosilno zajlo napeti cela umetnost.
Pa veter, kot se enim zdi zanemarljiv - na 400m2 sploh ni tako nedolžna stvar.
Pa spomladi mrežo gor in jeseni dol!
Kako?
Šotor je boljša izbira. Pa tudi če imaš samo streho, brez stranic.
Prevoženi km so tudi custom made? Pa še marsikaj.

A res ni kakega strojnika tu gor, da bi revežu, ne samo izračunal, še narisal?
Saj je napisal papež. Na Schwarzman-u ti izračunajo. In tudi vse ostalo naredijo.
Jaz imam eno tako žvau. Nekih 300 kvadratov.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne, 400!!!!
SinAbi Napisal:A res ni kakega strojnika tu gor, da bi revežu, ne samo izračunal, še narisal?
Ni dovolj, da si strojnik. Treba je imeti ustrezne podatke.
Ali lahko ti odgovoriš:
- Kakšen mora biti naklon mreže, da se bo toča sproti kotalila po njej navzdol?
- S kakšno vertikalno obtežbo je treba računati, kljub temu, da se vsa toča odkotali (nekaj toče je na mreži, sila udarcev toče, …)?
- Kolikšna je sila vetra na mrežo, za različno smer vetra glede na mrežo?

@: Fery: ali bi tvoja žvau prenesla lansko točo v Beli krajini? Ali je res revež, če ima na prodaj kakih 20 avtov?
PS: Tudi gradbeniki morajo to obvladati, to je gradbeni objekt.
Nimam časa - sem v penziji!
Žerjavar, brez zamere, ampak..., a se nisva nekje v drugi temi ravno o podobnih stvareh jajčkala? Eden je komentiral iz "opozicije".
Da ne bo nesporazuma, levaki so za "odstrel".

Sicer, ice1 ti bo zrihtal ful kul avto, zgolj prevoženih 75k, ni da ni, nikoli karamboliran, ....; zlata jama.
Citat:@: Fery: ali bi tvoja žvau prenesla lansko točo v Beli krajini? Ali je res revež, če ima na prodaj kakih 20 avtov?

Za lokacijo v LJ, imam risbe, načrte, izračune, predračune in še marsikaj ………….. za recimo 11 x 35m ob nekem objektu, pa 15 x 40 za tem istim objektom ………. ni da ni.

Šotor, ki sem ga omenjal, je pokrit z "platnom", ne z mrežo. Naklon je 15 ali 18 stopinj. Po zagotovilih "mojstrov", sneg dol zdrsne, voda itak ni problem, točo cca 10cm premera, pa bi platno moralo preživeti, saj je neka vrste ponjava - ki je napeta in se zna toča kr mal odbijat od ponjave.
Itak pa NIKOLI in NIKDAR ni in ne bo 100% zaščite za 1000 + 1 možno varijanto.

Se pa za takele "strehce" pogovarjamo od 40 jurjev pa naprej.

Samo …… kdor misli da bo 400m2 protitočne mreže razpel v pol ure in jo v 15 minutah zložil …………. je optimist.

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »