Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
Prepis parcele

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prepis parcele
Stara starša sta mi podarila parcelo, sedaj moramo pa to urediti še uradno. Če naredimo darilno pogodbo bo kakšen davek? Ali se oblje pslača narediti kupo pordjano pogodbo z nekim simboličnim zneskom?
Marsikaj je odvisno od tega, kakšne imate odnose v družini.
Če ti stara starša podarita zemljišče z darilno pogodbo, se plača samo stroške pri notarju, davka ni, ker si kot vnuk pri darilu tega oproščen. Ampak ob smrti starih staršev lahko kakšen siten stric ali teta v določenih okoliščinah zahteva vračanje darila...
Nekateri zato sklepajo kupoprodajne pogodbe, ampak so potem druge težave. V primeru kupoprodajne pogodbe se poleg stroškov notarja plača tudi davek od vrednosti zemljišča. Poleg tega se zopet lahko izpodbija takšna pogodba, če ne bo denarja od kupnine na računu.

L.p., Kloko
Imaš pa še izročilno pogodobo, kjer lepo piše da se vsi dediči odpovedujejo. parceli ob dedovanju. Seveda se potem morajo tudi strinjat s tem (podpisat dokument)
Ne zastopim čisto izročilne... Lahok naredimo samo izročilno, dediči podpišejo in je to to?
Glede teh zadev se ne zastopim najbolje, zato raje vprašam. Pač rad bi se izognil raznim nepotrebnim davkom.
Če rabijo dediči kaj podpisati ,da se odpovedujejo, to ni problem, to smo se že vse dogovorili.

Pa še drugo vprašanje. Občina ima predkupno pravico. Moram dobiti potrdilo, da se odpovedujejo predkupni pravici dobiti v vsakem primeru ali to pri darilni/izročilni ne velja?
Pokliči notarja. Ti bo zastojn svetoval... Meni je
Tudi jaz dobim parcelo od starih starsev. To bomo uredili se letos. Bo pa kupoprodajna pogodba. Strosek bo malo vecji ampak bo vse kot mora biti. Darilna pogodba ima prevec slabih stvari, da bi se zanjo odlocili.

Poslano z mojega SM-N950F z uporabo Tapatalk
Pri kupoprodajni pogodbi poskrbi tudi za denarni tok.
kaj točno misliš?
Na dejansko izplačilo kupnine.
če denarnega toka ni potem je to darilna pogodba.
...z enakimi slabostmi, ki sem si jim želel izogniti Smile
Pa mora biti na trr ali je lahko tam napisano da se je placalo z gotovino ob podpisu pogodbe?

Poslano z mojega SM-N950F z uporabo Tapatalk
Nikjer ne piše da kaj MORA biti.
Govorimo o morebitnem naknadnem osporavanju prenosa lastništva, pri katerem bi nekdo, ki bi se čutil oškodovanega, trdil da sploh ni šlo za prodajo, ampak za darilo, za katerega veljajo drugačni pogoji. Si predstavljaš, da je v takšni situaciji lažje dokazati tvoj prav, če obstaja promet na TRR, kot pa samo neka gotovina, katere ni nihče videl.

L.p., Kloko
Kot rečeno "izročilna" pogodba te reši teh skrbi, res je pa da morajo vsi potencialni dediči zadevo podpisat.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »