Kar naredi dom > Zabavna elektronika
Merilec porabe

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Merilec porabe
Več kot hišni števec ni.
Za opazovanje toplote pa se strinjam. Ampak nč bat, bo šel naprej hitro.
Kok de ne?
Za Landys-a sem dal 120 evrov plus prašičjereja. Za tmale prasce, jasno, ker to velja za vse kose, ki so vgrajeni v bajto.
Čeprav ta števec občasno spulijo. Ampak ok.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Landys kateri? Pa ja ne Landis+Gyr ZxF 100Ax/Cx?
Jaz za čisto preprosto uporabu imam sonoff POW pa še stikalo lahko uporbiš. Za bojler ga uporabljam da se mal za glavo držim koliko porabi pa da ga na cenejšo tarifo grejem. Dobrih 10 evrov pride pa lepo na telefonu gledaš.
Neki gyr 120? A je prav?
Mislim, da so bile enake cifre, zato imam to v glavi.
kozjanc Napisal:Jaz za čisto preprosto uporabu imam sonoff POW pa še stikalo lahko uporbiš. Za bojler ga uporabljam da se mal za glavo držim koliko porabi pa da ga na cenejšo tarifo grejem. Dobrih 10 evrov pride pa lepo na telefonu gledaš.

No evo nekaj takega rabim,da se bom še jest ga glavo držal.Je pa pri kitajcih razprodan.Dobil na ebay-ju.
Hvala
Jaz imam bojler zato, da mi vodo greje, ne da ga gledam na telefonu. Še manj za glavobole delat. Če ti jih dela (glavobole) si z mrzlo vodo roke umivaj. Saj je čisto preprosto.

Fery
Prva cifra ne pove nič. Cela, pa tiste črke na koncu.
Ahh, daj no mir. Kot da je važno.
Ni ta novi, z wifi, mifiji in ostalim.
Kot ti praviš, zato tam ždi, da oni preberejo, jaz pa plačam, kar preberejo.
Bi pogledal, pa sem račun "izgubil".
Miljon se začne z 1, a ni fajn, da vidiš kolk se je že nabralo!

Priložene datoteke
.jpg   Screenshot_20190130-084958_eWeLink-576x1024.jpg (Velikost: 65,02 KB / Prenosi: 383)
letalec007 Napisal:
kozjanc Napisal:Jaz za čisto preprosto uporabu imam sonoff POW pa še stikalo lahko uporbiš. Za bojler ga uporabljam da se mal za glavo držim koliko porabi pa da ga na cenejšo tarifo grejem. Dobrih 10 evrov pride pa lepo na telefonu gledaš.

No evo nekaj takega rabim,da se bom še jest ga glavo držal.Je pa pri kitajcih razprodan.Dobil na ebay-ju.
Hvala
pa ta reč loči med delovno in jalovo močjo/energijo ? Na podlagi opisov in ekranskih slik bi rekel da ne, ali pač ?
Mislim da vsa ta "kitajska jajca" merijo zgolj I x U
javr
Potem razmišljaj, da si v hiši postaviš kompenzacijsko napravo. Če misliš šparat na račun jalove pa navidezne energije. To se splača le v večjih firmah, v hišah zaenkrat še ne. Razen če imaš preveč denarja in pa morda iz zadoščenja. Sploh pa vsa ohmska bremena pomenijo zgolj čisto delovno energijo. To pa so grelniki vode, grelniki v TČ, pečica, pralni, sušilni, pomivalni stroj, fen, klasična razsvetljava. Skratka to so tisti porabniki, ki "obračajo" števec. Jalova pa navidezna pri teh porabnikih nimajo nič. Koliko jo pa proizvedejo preostali porabniki v hiši (polnilci, TV, ledice...) je pa škoda debatirati.
Ko že gre debata v to smer. Kaj elektro podjetja merijo na števcih, ki jih imamo za beleženje porabe? Jalovo ali delovno energijo? Ni čisto moje področje, zato naj mi nekdo prosim po kmečko pojasni.
Gospodinjstva plačujejo samo delovno.
arbajter Napisal:javr
Potem razmišljaj, da si v hiši postaviš kompenzacijsko napravo. Če misliš šparat na račun jalove pa navidezne energije.
gre samo za to da če priklopim navadno 25-vatno žarnico, mora merilna naprava kazati 230V, 0.11A, 25W .
Če pa priklopim kondenzator 2uF, pa mora kazati 230V, 0.14A, 0W , ne pa 33W .

Imam (sicer že zastarel) merilnik porabe Voltcraft Energy Monitor 3000 ki prikaže delovno in navidezno moč in cos fi in z njim sem npr. ugotovil kako "kitajci" goljufajo z navajanjem moči svojih LED žarnic; npr. tisto kar "kitajc" prodaja pod 30W, je dejansko 30VA in 11W .

Priložene datoteke
.jpg   Clipboard_11w.jpg (Velikost: 64,4 KB / Prenosi: 187)

Skok na forum:

Zadnje novice

Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
04.05.2020 ob 12:34:06
Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
Lep, varčen in pameten dom Podjetje Lumar je v Dragomlju, ki leži le nekaj kilometrov oddaljen od Ljubljane, postavilo hišo Lumar... Beri dalje »
Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »