Gradnja in obnova > Energijski viri
Vgradnja ogrevanja v staro hišo

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vgradnja ogrevanja v staro hišo
Jerebuca
Dobi predracun za multisplit pa za 4 enake locene klime.
Da o tem da ce ti crkne zunanja enota, ti crknejo vse stiri hkrati
Zdravo,
sem poslal povpraševanje za 2 zunanji enoti s po dvemi notranjimi enotami, skupaj z montažo, pa da vidimo kje smo.

Mimogrede - mislite, da bi bilo smotrno zunanji enoti zmontirati v klet? Klet ima ploščino cca 80m2, iz treh strani je obdana z zemljo (je vkopana). Notri je konstantna temperatura 5-7'C čez zimo. Hrup ni težava, ker se klet redko uporablja. Ali sprašujem neumnosti?
So bile pred cajtom okoli tega debate, pa smo bolj kot ne prišli do zaključka z veliko večino: če pogledaš potrebne pretoke se zunanja enota klime, še posebej pa toplotne črpalke, ne daje v notranjost objekta.
jerebuca Napisal:Zdravo,
sem poslal povpraševanje za 2 zunanji enoti s po dvemi notranjimi enotami, skupaj z montažo, pa da vidimo kje smo.

Mimogrede - mislite, da bi bilo smotrno zunanji enoti zmontirati v klet? Klet ima ploščino cca 80m2, iz treh strani je obdana z zemljo (je vkopana). Notri je konstantna temperatura 5-7'C čez zimo. Hrup ni težava, ker se klet redko uporablja. Ali sprašujem neumnosti?
Ti rabiš triple double kot LD 77 (šest prostorov).
Obstajajo tudi takšne, kjer lahko vežeš gor tri enote. Vpihovanje v tla pa je na nek način imitiranje talnega gretja.
bozgom Napisal:Mislim, da zate veljalo:
Citat: Probaj, pa boš ugotovil.
pol pa dajaj nasvete.

Sem. 2 celi zimi kot edini vir v eni sobi, montirana identično tvoji, ena najdražjih Mick.
Zdaj je do poletja ne pipam.
Hvala za info.
Si predstavljam, da ena povprečno močna klima hitro prečrpa 80m2*3m=240 kubikov zraka v kleti, potem pa mora svežega tako ali tako od zunaj vleči noter v klet, in nisi nič na boljšem...

@xavi - ne, ne bomo ogrevali vseh 6 prostorov. Pomembni so 4 prostori (en prostor bo skupen, namesto 15+14m2 bo tako cca 29m2 en prostor).

Za ponudbo sem pisal na Tersus - ima kdo izkušnje z njimi?

Price performance bi bil:
2x Panasonic Etherea inverter KIT-Z12SKEM
4x notranja enota.
Pri cca 0'C zunaj in vhodni moči 0,85W naj bi sproducirala nekje med 3 in 4kw toplote.
Skupno torej med 6 in 8 kw za 65m2. Poraba cca 1,7kw.
Pa saj zrak ne bo kar izginil in ga lahko prečrpava neomejeno dolgo. Se bo pa zrak vedno bolj hladil in hladil se bo hitreje kot bi ga zemlja lahko ogrevala. Pa še- v večjem delu ogrevalne sezone je zunanji zrak preko dneva toplejši, kot je v kleti.
jerebuca Napisal:Hvala za info.
Si predstavljam, da ena povprečno močna klima hitro prečrpa 80m2*3m=240 kubikov zraka v kleti, potem pa mora svežega tako ali tako od zunaj vleči noter v klet, in nisi nič na boljšem...

@xavi - ne, ne bomo ogrevali vseh 6 prostorov. Pomembni so 4 prostori (en prostor bo skupen, namesto 15+14m2 bo tako cca 29m2 en prostor).

Za ponudbo sem pisal na Tersus - ima kdo izkušnje z njimi?

Price performance bi bil:
2x Panasonic Etherea inverter KIT-Z12SKEM
4x notranja enota.
Pri cca 0'C zunaj in vhodni moči 0,85W naj bi sproducirala nekje med 3 in 4kw toplote.
Skupno torej med 6 in 8 kw za 65m2. Poraba cca 1,7kw.
Sasapo ti je stručnjak za te zadeve.
Če si na Goriškem, imaš Telmosa v soseščini sicer pa sassapo brez dvoma.
Zdravo. Tale projekt se bo premaknil dalje. Trenutno se dimenzionira sistem klim.

Mi lahko prosim svetujete s kakšno toplotno (ne električno) močjo bi vi dimenzionirali klime? Stene (prostorov) so debeline 65cm, izolacije na zunanjih stenah ni, okna so nova, stropi in tla so izolirani.
Bo 100W/m2 dovolj? Torej za 36m2 prostor recimo cca 3,6kw (4kw) toplotne moči (pri COP 3,5 je to nekje 1,1kW električne moči)? Sizing bi se delal nekje pri -5'C, kar se dogaja bolj redko, ampak dobro bi bilo dimenzionirati za "najslabši primer".
Prostori so odprti in nimajo nekih mrtvih kotov, tako da zrak lahko doseže vse kote.

Hvala!
Bump

Skok na forum:

Zadnje novice

Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke Mitsubishi Electric, s plinom R32.
21.08.2019 ob 07:55:09
Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke  Mitsubishi Electric, s plinom R32.
Z naborom modelov od 5 do 23 kW in kaskadnim sistemom vezave zunanjih enot  toplotnih črpalk zrak – voda, Mitsubishi Electric pokriva... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »