Splošno > Sam svoj mojster
Zidanje vrtne ute

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zidanje vrtne ute
Pozdravljeni,

Zazidal si bom vrtno uto in imam nekaj vprašanj.

Zidove bom zazidal s siporeksom, zunanjo stran pa bi potem zaključil samo z lepilom in mrežico + zaključni sloj. Zej me pa zanima ali bo problem zaključit samo z lepilom in mrežico če v spodnjem delu zavarim na zid še izotekt? Pač me zanima kako bo lahko majster to lepo naredil, če bo spodaj par mm tega traku gor na zidu? Se da to lepo naredit ali bo treba s stiroporom izravnat?

Drugo vprašanje: Kje bi dobil najceneje PVC vrata in okno v sivi RAL9007 barvi?
V tvojem primeru samo pazi, da bo horizontalna hidroizolacija višja od nivoja spodnje vrste siporexa....oziroma podna, znotraj in zunaj .....,mišljeno, da ti niti fasadno lepilo z PVC arm. mrež. ne bo omogočalo dvig KV - po izotektu se pa itak naj ne bi prenašala niti ni, kakšen centimeter več, oporečen za oprijem zaključnega sloja...in potemtakem za prehod talne kapilarne vlage v siporex....pišem iz lastnih izkušenj.....
Za vrata poglej na bolho, se, včasih, najdejo sejemski eksponati Pirnarja ali Inotherm po solidni ceni. Ali vprašaj direktno na obe podjetji, če imajo kakšen kos za odprodat.
Debelina izotekta , po moje, pač ni takšna, da bi bila težava za zaključni sloj. Saj boš tistih 5cm stiropora lepil na izotekt.
Nisem imel namena gor lepit stiropora ... ravno to je dilema.
Namesto izotekta uporabi hidrostop (hidrozan… itd), 2x premaz. Sicer bo glavni problem ne v debelini, ampak v tem da tvoj zaključni "omet" iz lepila in mrežice ne bo dobro prijel na izotekt. Izotekt naj bo le do višine nasutja, če že.
Inotherm za vrtno uto!? Enim se pa res suka.
Kupi una alu krš vrata za 500 evrov v štacuni. 9007 ne bi smel biti problem.

Okno boš moral pa kar verjetno naročiti. Glih na lagerju takih zadev ni.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne, 400!!!!
Haha ja inotherma in pirnarja moja vrtna uta sigurno ne bo vidla Smile itak bom dal neka poceni pvc vrata.

A pa se da v štarcunah ala bauhaus, jager dobit barve po naročilu tudi? Ponavadi imajo samo bele.
Lahko ti tudi naročijo. Se boš načakal, kot bi se kjerkoli drugje.
RAL 9007 se pač ne štanca tako kot belo sranje.
Ampak če rabiš, ..., je pač tako.
Zato pa se hitro obrni. In boš ob času dobil.
Hi, tudi jaz imam plan letos zazidati vrtno uto 5x3m,ki bi jo nato podaljsal v nadstresek za 2 avta.Kako to,da bos zidal s siporeksom?Jaz sem si naracunal samo siporeks 1.300 €, medtem ko je navadni cigel maks 400€.Res je da na navadni cigel pride na zunanji se xps in omet na notranji ampak se vseeno je navadni zidak bistveno ceneje.Kaj streha bo tudi iz siporeksa ali lesena?
Vrata lahko tudi pobarvaš... Smile

Bi me pa nekaj zanimalo...
Siporeks samo bloki ali tudi lepilo? Cena samo za opeko vse skupaj (malta, ...)?
Glede strehe se, po moje, ne splača delati siporeks.
Če delaš z opeko se, verjetno, tudi ne splača s traverzami delati strehe.
Po moje je najceneje leseno ostrešje. Lahko pa, da se motim.
Petrun Napisal:Hi, tudi jaz imam plan letos zazidati vrtno uto 5x3m,ki bi jo nato podaljsal v nadstresek za 2 avta.Kako to,da bos zidal s siporeksom?Jaz sem si naracunal samo siporeks 1.300 €, medtem ko je navadni cigel maks 400€.Res je da na navadni cigel pride na zunanji se xps in omet na notranji ampak se vseeno je navadni zidak bistveno ceneje.Kaj streha bo tudi iz siporeksa ali lesena?

Z siporeksom bom zidel ker:
- ne rabim mešalca
- ne rabim extra peska si vozit za malto
- ne rabim ometa znotraj (samo lepilo in mreža)
- ne rabim EPS/XPS zunaj
- me ne bo križ bolel ko jih bom prenašal
- je enostaven za delat (tako zidanje kot inštalacije)
- ne bom delal venca (samo na navojne palce nekaj prišravfam, da bo v obliki črke T in jih fiksiram/zalepim v zid). Pol pa legi prišravfam na te navojne palce.

Nevem kje si ti dobil 1300€ samo za siporeks ... jaz sem si zračunal da imam max. 35m2 zidu ... vzel bom (15cm ali 20cm) debele cegle in to je to. Cena cca (580€ ali 730€) za ytong + lepilo.

Ostrešje bom naredil leseno ... 2 legi počez in pa špirovce na vrh (enokapnica). Pol to podeskam s colarcam in pa kakšno tegolo gor.

Hvala za idejo z hidrostopom ... se nisem spomnil da bi tole namazal gor. A hidrostop 94 je ok za to?
Glede pozidave s siporexom se povsem strinjam.....sem podobnega mišljenja že preko trideset let....sploh pa v samoizvedbi.....je treba dat marsikaj na drugo stran tehtnice, da prevaga,,,,ni vse v osnovni ceni zidakov......
Siporex je edino za kure futrat. Druge koristi od njega ni.
Smile Smile Smile
A boš utemeljil svojo izjavo al samo števec postov nabijama?
Dobro, da nimam kokuši dvejstu, bi mi celo bajto požrle Smile

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »