Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
Delitev nepremičnine v zapuščini - Komunalni priključki?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delitev nepremičnine v zapuščini - Komunalni priključki?
Po zapustnici imamo zapuščino. Sedaj smo v fazi, ko bi lahko sporazumno razdelili nepremičnino (hišo) v naravi.

Delitev bi bila mogoča. Me pa zanima kako je s komunalnimi priključki?

Na novo bi bilo verjetno, v dolžini nekaj metrov, potegniti do glavne ceste elektriko in vodo za tisti del, ki bi ga dobil jaz. Za elektriko sedaj ne vem čisto točno ali je po zraku, ali po tleh.

Zanima me ali naj to delitev specificiramo sedaj v poravnavi, ali lahko to uredimo sami, kasneje z občino z novim priključkom? Verjetno bi bila nova samostojna priključka najboljša rešitev. Zanima me ali je to sploh možno? Kakšen bi bil strošek za nov priključek? Hiša je do sedaj imela vse priključke in je bila vseljena....
Novo gradbeno boste rabil vrjetno?
Novo gradbeno dovoljenje za bajto ki že ima gradbeno dovoljenje? Moj del bi bilo treba samo na novo priključit na vodovod in elektriko.
Vodovodne in elektricne instalacije v bajti ostanejo iste (izdelano je samo pritličje). Npr. za bajto je potreben samo nov zunanji priključek, ki ga je potrebno potegnit do bajte in potem prebit steno.

Poznam primere ko so v drugem naselju vlekli na novo elektriko (namesto po zraku so jo polagali po tleh), ali pa na novo vlekli vodovod. Menda pa ja ni bilo vsem treba uredit novo gradbeno dovoljenje.
Iz eno se spreminja v dvo stanovanjsko hiso.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Elektro bo zahteval gradbeno tam pise da ima hisa en elektro priključek, ki ga hiša že ima. Torej ne bodo dali soglasja.če pa ne rabite svojega števca pa so zadeve drugačne
suha Napisal:Po zapustnici imamo zapuščino. Sedaj smo v fazi, ko bi lahko sporazumno razdelili nepremičnino (hišo) v naravi.

Delitev bi bila mogoča. Me pa zanima kako je s komunalnimi priključki?

Na novo bi bilo verjetno, v dolžini nekaj metrov, potegniti do glavne ceste elektriko in vodo za tisti del, ki bi ga dobil jaz. Za elektriko sedaj ne vem čisto točno ali je po zraku, ali po tleh.

Zanima me ali naj to delitev specificiramo sedaj v poravnavi, ali lahko to uredimo sami, kasneje z občino z novim priključkom? Verjetno bi bila nova samostojna priključka najboljša rešitev. Zanima me ali je to sploh možno? Kakšen bi bil strošek za nov priključek? Hiša je do sedaj imela vse priključke in je bila vseljena....
Kar se elektro tiče, zaprosite za delitev odjemnega mesta. Dobili boste soglasje za priključitev, kjer bodo njihove zahteve kako urediti novo odjemno mesto. Ne potrebujete nobenega gradbenega dovoljenja, samo dokazilo o lastništvu.
Iz "prve roke"!
Prodajte (cene nepr. so trenutno visoke) in rajši kar denar razdelite!
Ali pa vzame eden in izplača preostale dediče!

P.S. Sori za smetenje! :mrgreen:

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »