Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Kako zadelati razpoko na fasadi?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako zadelati razpoko na fasadi?
Pozdravljeni,

pred dvema letoma smo dali obnoviti fasado (najprej s Caparol ometom, ki ima dodana karbonska vlakna, potem pa še s Caparolovo silikonsko barvo), sedaj pa se je pojavila majhna razpoka pod vratci za elektriko.

Slika razpoke: https://drive.google.com/open?id=1XPZNm ... cEHMwmhNJ9

Kako lahko to sam saniram? Izvajalca kličem že več mesecev, ampak ne pride, kljub obljubam.

Hvaležen bom za kakšne ideje.

Hvala.
jaz bi dal tu odkapno pločevino, spodaj pa silikon
Hvala za odgovor. Kaj pa, če samo zadelam s prozornim silikonom? Bo silikon problematičen pri naslednjem barvanju? Na steni drugače ni nobenih madežev od vode (vratca so pod streho), zato odkapne pločevine ne bi nameščal.
Možno je res, da se da kar silikon. Potrebno je najti ustreznega. Glede barvanja je vse odvisno od barve in silikona.

Bi pa jaz tudi dal odkapno pločevino.
klasicni silikon odpade, glej za specialne tesnilne mase za fasade od mapei ali sika itd.
Super, hvala za nasvete. Verjetno bom kar nabavil tesnilno maso (niti nisem vedel, da obstaja).
Če je to na vidnem mestu, ne bo prav lepo izgledalo, ko boš nekaj napacal preko. Pa tudi večno ne bo.
Tudi jaz bi dal odkapno pločevino (idealno bi bilo, če bi se zaključila izza vratic, torej da ji vratca prekrijejo zavihek navzgor).
Izpod te pločevine pa daj tesnilno maso, nobena namreč ni dolgoročna, če je izpostavljena UV/vremenu.
Glede na sliko bi rekel, da je tu problem v nanosu lepila. Ga je premalo...

Bi se pa glede na lokacijo dalo ponovno nanesti vsaj zaključni sloj.
Mojster je potrdil, da pride v petek. Verjetno bo ponovno nanesel zaključni sloj (kot svetuje @cooper).

Mogoče še potem naknadno odkapno pločevino uredimo.

Še enkrat hvala vsem za nasvete.
Če ne bo dal mrežice (nov armirni sloj), se bo zadeva ponovila.
Tudi če jo bo dal, ni garancije, da se ne bo. Ta detajl enostavno ni pravilno izveden.
Manjka vogalnik?
Hanzi Napisal:Manjka vogalnik?
Jp.
@Hanzi in @videc

Ja, ali je bilo premalo prostora, ali pa se mojstru, ki je bil na tem delu fasade ni ljubilo vstaviti vogalnika. Undecided
Če ne boš tega hitro saniral se ti bo čez zimo razpoka še povečala. Voda, zmrzal,.....
Ja, to mi je trenutno glavna skrb.

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »