Splošno > Sam svoj mojster
ZALOGOVNIK - HRANILNIK TOPLOTE

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZALOGOVNIK - HRANILNIK TOPLOTE
BB Napisal:Drain Back sistem nekak ni ravo to tapravo...

Kolega je bil par let zagrižen zagovornik tega načina, zdaj pa je obupal pa se ukvarja s predelavo na zaprti sistem...

Kaj ga je najbolj mučilo pri tem sistemu?
pikec Napisal:
BB Napisal:Drain Back sistem nekak ni ravo to tapravo...

Kolega je bil par let zagrižen zagovornik tega načina, zdaj pa je obupal pa se ukvarja s predelavo na zaprti sistem...

Kaj ga je najbolj mučilo pri tem sistemu?

Nekak noče povedati ničesar na to temo...

...bomo morali počakati da mu uspe da bo zadovoljen pa bo zaupal težavice :?

Predvidevam da zračenje ali kaj podobnega ker nekak ni uspej dobiti temperature iz sistema.

LP, BB
Tud men je bil DB v začetku všeč, zdej pa me mal matra... predvsem sem skeptičen glede zraka.... zdej gemblam al bi polovico kolektorjev preprosto izklopil (izpraznil) čez poletje, al bi naredil odprt sistem. dileme, dileme. Zagotovo bo voda ena in ista, brez izmenjevalca toplote, ker je izkoristek zagotovo boljši...

Če nekaj ? kako je z galvanskim problemom med jeklop in bakrom ? razmišljam da bi dal za pretočno kačo bakreno cev in ne narebren rostfrei ker ima bajer prevodnos okrog 4x večjo od jekla in bi bila cena kače namesto 400€ le 80€. Baje da je problem pri pocinkani cevi in bakru.... ali pač ?
glavca Napisal:Tud men je bil DB v začetku všeč, zdej pa me mal matra... predvsem sem skeptičen glede zraka....

Zraka v sistemu? Če imaš bakren sistem nima kaj bit....
Problem drainbacka je v tem, da je v štartu težko spumpat ven zrak.... tako da.... al je sploh kdo, ki je to zadevo že videl v praksi kako deluje.... neumno bi blo izumljat toplo vodo... čeprav bom sam imel le kaka 2 metra višinske razlike.... je pa to edina varianta 100% varnosti s pregrevanjem in pozimi z zmrzovanjem. (tudi če izpade elektrika se voda sama umakne).

pa še to, kako je z umikanjem vode nazaj v vmesni rezervoar ? je potreben kak elektromagnetni ventil, da dobi koletor zrak al preprosto se odzrači skoz vmesni rezervoar ?

mi je pa prišla na pamet še ena boljša varianta homemade kolektorja za skoraj nič večje stroške..... bom mal skicirou.... Smile
Spumpat ven zrak iz kolektorjev sploh ni problem, važno je le, da je odvod iz grupacije kolektorjev najvišja točka v sistemu. Zatem bo zrak zgolj nadomestil manjko vode v drainback posodi ko bo voda pumpana v kolektorje.

Zadnjič sem čatal s tipom na forumu strojništva glih o drainbacku in njegov sistem deluje že nekaj let b.p. Pol pa je tu tudi Tone ki ima nekaj takega na svoji strehi.

Ne rabiš nobenih ventilov za normalen proces. Vse kar rabiš je pumpo z nastavljivo hitrostjo.
Se pravi, da bi moral seltronova avtomatika čist zadostit (diferenčni regulator) ker omogoča brezstopensko regulacijo? cena je okol 100€ in mislm da se za ta denar še materiala v HTE-ju ne da kupt Big Grin pa še čas....

http://www.seltron.si/index.cfm?str=art ... en=0&vrh=1

Nč, bom kar to varianto sprobal, sej me skort nič ne košta Smile pa še zabavno bo Big Grin

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »