Splošno > Sam svoj mojster
Polaganje kamna (pohorski lomljenec)

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polaganje kamna (pohorski lomljenec)
ja sedaj bi bilo vpadljivo ki je prostor prazen pol ko pa daš omare pa to not pa se lepo barve povežejo.
Saj lahk pobarvaš tudi z kako barvo za moker izgled ali pa naraven izgled...
Živjo imam eno vprašanje, rad bi impregniral pohorski škriljavec, ki je položen na zunanji škarpi.
Zanima me s katero impregnacijo premazati škarpo, da se ne bo več videlo ceementa na kamnu. kamen sem oblagal sam z mešanico 1:1 cement in pesek.
Kamen sem čistil takoj ko sem lepil kamen vendar se na robovih še vedno vidi cement ko je kamen suh, ko je moker se tega ne vidi.
Na netu sem našel te tri impregnacije: KRAUTOL 1312 (MOKRI IZGLED) - IMPREGNACIJA ZA NARAVNI KAMEN IN B, CT 49 MOKRI VIDEZ olje in vodoodbojna globinska zaščita ter ipregnacija od TEAL-a, ali ima kdo izkušnje kako dolgo držijo te imregnacije na dežju in soncu. Kaj predlagate vi?
Ostanke cementa najprej očisti s čistilom CT 55. Če bi rad res intenzivno barvo kamna potem CT49 verzija mokrega videza odpade, ker komaj kaj poudari barvo. Učinek mokrega videza je posebej slab na žganem ali peskanem kamnu. Jaz prisegam na Tealov premaz. Kako dolgo bo vzdržal pa ne vem, ker ga v glavnem uporabljam v notranjih prostorih.
Sem že naročil čistilo CT55, ko očistim kamen se bomo odločili ali ga impregniramo ali ne, če bomo bomo verjetno z amalovim premazom za mokri videz (cena 5l 46€), ko bo končano še kakšno slikco prilepim. LP
Pozdravljeni!
Naj vam prvo opišem situacijo. Hišo imamo staro prb. 120 let in jo počasi adaptiramo. Spodnji del oz. prtličje je zidan iz kamna čez pa je stara a novejša fasada(prb.25let). Odločili smo se da bi ohranili stari igled in bi pritličje oblekli v ta kamen(pohorski lomilec). Ker so stene široke prb. 50cm, izolacije v obliki stiroporja nebi dajali in bi stene samo "obleki" v ta kamen. Ali se to da in kako oziroma s čim bi to naredili? Da si lažje predstavljate vam lahko prilimam kako fotko.

lp
Pozdravljeni.

Da ne odpiram nove teme bi vas prosil za podatek kje ste nabavljali pohorski kamen - sive barve debeline ca. 2 cm in po kakšni ceni ste ga dobili?

lp Tone
Sem že brskal po internetu, pa nikjer ne najdem belo-rjav kamen za oblaganje.
Iščem podoben kamen za oblaganje, kot ta, s katerim imam narejeno škarpo (glej sliko).
Potrebujem ga za cokel in teraso - cca. 50m2
Vsaka informacija je dobrodošla Big Grin .

[Slika: p1160187.jpg]
Če prašate mene ste pravi mojstri tukaj...vsaj po videnih slikah :wink: ....če je volja se da vse....pa cenim da se lotite in se učite....če je cajt zakaj pa ne....vsak euro pride prav...zakaj bi plačevali nekaj kar lahko storimo sami :wink:
Lep pozdrav.
Z polaganjem kamna se ukvarjam 16 leto, če ima kdo kakršno koli vprašanje me lahko kontaktira na izoplotnice@gmail.com ali 051-832-858
mal slikc
Moj sin je lani sam polagal lomljenec po tleh, prvič in super.Tako, da se stvari kar loni se da. Mi smo morali paziti padce,zaradi padavin vse so zunanje površine.
hvala za nasvete
Zanima me glede fugiranja kamna, če lahko med fugirno maso mivka, cement in lepilo, da notri tudi kakšno barvilo recimo dipi rjav? da so potem fuge lepo skladajo, kakšne so kaj izkušnje s tem? to gre za fugiranje kamna v notranjem suhem prostoru.
še nekaj slikc mojega dela :

Priložene datoteke
.jpg   kamin.jpg (Velikost: 33,3 KB / Prenosi: 10290)
.jpg   1346332176395.jpg (Velikost: 43,15 KB / Prenosi: 10290)
.jpg   1346332188345.jpg (Velikost: 46,14 KB / Prenosi: 10290)
še nekaj malega :

Priložene datoteke
.jpg   8a.jpg (Velikost: 79,6 KB / Prenosi: 10288)
.jpg   6a.jpg (Velikost: 65,67 KB / Prenosi: 10288)
.jpg   1346332110433.jpg (Velikost: 48,78 KB / Prenosi: 10288)

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »