Splošno > Sam svoj mojster
Polaganje kamna (pohorski lomljenec)

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polaganje kamna (pohorski lomljenec)
Nekateri ste se res lepo potrudili Smile Kar tako naprej! Big Grin

wizzard: kdaj boš prilepil slike?
Slike so ze, pri postu na strani št. 2. Idea
Pa res, nevem kam sem gledal :roll: :oops:

Lepo Lepo!
jaz sem is jih zdej položil,zanima pa me s čim zafugirat da bo to močno...
A je kemakol dovolj močen za zimo in poletje?
Hja. Koliko jaz vem, v glavnem fugirajo brez lepila, samo s cementom in mivko. Tako je bilo tudi pri meni in drži kot pribito.
Imam pa še jaz eno vprašanje. Moram še položiti nekaj lomljenca zunaj na vhodni podest, ki je iz betona. Beton ima po dolžini in širini ene 3 do 4 razpoke, kar dolge.

Zanima me ali je smisleno in primerno, pred polaganjem, čez razpoke namestiti armirno mrežo, da ne bi potem pokale fuge itd.?

Hvala!
sem nardil samo z mivko in cementom 1:1.Mislil sem dat še nivedur s šroti zmrzali not ampak nisem pol...
Wizzard: seveda morš armirati, če je že zdaj razpokano...
Če boš armiral boš moral polagati v sveži beton, katerega boš ustrezno armiral (Q - mreža, nosilna v obe smeri), drugače bi pa lahko polagal na lepilo.
Upam, da ti končne višine dopuščajo uporabo armiranega betona...
to pa je moja mojstrovinaSmile
pa ne preceč šinfat ker sem delal prvič v življenjuSmile

http://users.volja.net/tado1000/lomljenec.jpg

lp
Kr uredu...

Sam škoda, ker je zaključek tlakovcev narejen z robnikom, bi bilo lepše, če bi bil kamen kar iz višine tlakovcev naprej, da ne bi bilo robnika vmes...
Sam, verjetn na tak zaključek nisi prej mislil in si s kamnom delal naknadno...
ja,na desni strani je narejena gredica z robniki ampak je ni na sliki,in bi tako bilo čudno če bi se robnik končal tamle ,naprej pa kamen do tal...

Pa včasih kdo zajaha robnik z avtom...

Zanima pa me kako je s temle premazom...A to treba vsako leto znova premazat ali kako je s tem?Kaj če se zamaže recimo ali se lahko ta premaz z čim odstrani ali sčisti?
Amal ali nekaj takega je pisalo na škatli,za moker izgled...A ta premaz z leti zfine dol?zaradi temperaturnih sprememb ali spoka?

lp
Sicer nisem mojster, je pa za moje pojme dobro izvedeno. Čestitke!
Evo še moja mojstrovina Smile Tudi jaz sem prvič oblagal kamen. Zdaj šele vidim, da bi lahko malo lepše naredil tisto "steno od stopničke". Aaaampak za prvič, sem zadovoljen.

[Slika: 2yocolu.jpg]
lepo,sam škoda da nisi močnejših barv nabavil,kar bi bilo potem pri opremi fajn...
@TADO: zdj sem šele opazil da si pisal, sej v živo je malenkost temnejša niansa, za po steni smo izbrali bolj svetlega, po tleh pa temnejšega, samo se to na sliki ne opazi (nevem zakaj), mogoče je močna dnevna svetloba naredila svoje. Pa tut nismo hoteli nekega kontrasta delat, da nebi bilo preveč vpadljivo.

Skok na forum:

Zadnje novice