Splošno > Sam svoj mojster
Polaganje kamna (pohorski lomljenec)

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polaganje kamna (pohorski lomljenec)
Ja mi to že polagamo več let in še ni bilo primera da bi kamen odstopil od podlage.Seveda da je na izolaciji mreža in če se da (ni pa potrebno)z nazobčenim gletarjem nanos lepila,ker je lažje delat. je pa stoodstotno ziher,seveda če je tudi kvalitetno narejeno!! :lol:
malo pozno, ampak toliko dela. Na sliki se vidi očitna razlika med kamnom in lomljencem. Veliko uspeha Smile

[Slika: alim0028.jpg]

[Slika: alim0029.jpg]

[Slika: alim0107.jpg]

[Slika: alim0118.jpg]
Lep pozdrav!

Tudi jaz se želim lotiti zadeve sam :mrgreen: Nekaj sem že spraševal v drugi temi... pa vseeno.

Zanima me le, ali bi bil Kamenol od KEME primeren za lepljene namesto cemente malte in ali je smisleno prej na steno povleči mrežo (zaradi teže namreč). Želim obložiti steno v dnevni sobi za kaminsko pečjo.

Hvala!
Pred polaganjem bi bilo potrebno postrgati barvo na steni in me zanima s čem bi to šlo najlažje. Mogoče kar s "špohtlom" ali kaj podobnega?
jaz sem slišal za nažebljano desko za razenje barve. recimo, skozi leseno deščico 10x25 cm nabiješ z ene strani žeblje 50 skozi deščico brez grč v cirka 10 mm rastru. luknje prej seveda navrtaš, nekoliko ožje kot je debelina žeblja. s tem naj bi učinkovito narazil gladke fasadne in notranje barve. špohtlanje naj bi bilo bistveno olajšano. probla pa tega še nisem, ker se še nisem lotil oblaganja fasade.
Pozdravljeni
Barvne fuge
Zanima me če je izvedljivo pri naravnih kamnih fuge ko fugiraš obarvati. Se pravi osnova beli cement, bela mivka noter pa še daš fugirno maso v željeni barvi od keramičnih ploščic ( mapei, kema...). Vse skupaj zmešaš in zafugiraš.
LpMB
Pozdravljen,
Poišči si barvo za beton v prahu, uporabljajo je za tlakovce itd.

l.p.
Izet
Obvezno uporabi barvo proizvajalca Bayer. Barvo moraš na suho dobro zmešati s cementom, nato dodaj mivko in šele nazadnje vodo.
Najlepša hvala obema za odgovore.
LpMB
Ima mogoče kdo izkušnje z leplenjem kamna na steno z npr. NIVEDUR I ali pa KAMENOL lepili. Ta lepila bi naj bila ravno za leplenje naravnega kamna različnih debelin in neravnih površin, osnova pa je itak cementna. Nanos je možen do 15mm.

Zanima me ali je to dovolj uporabno za kakšen 2-3 cm škriljavec ali je vseeno bolje uporabiti "klasično" varianto cementa in mivke + kakšen fandl lepila za ploščice? Blizu je namreč kamin in se kamen prilično segreje, posledično pa tudi razteza itd.

Hvala!
Najcenejšo lepilo za ploščice + kak fangel cementa in mivke... 100% preverjeno

Itak potem vse skup veže fugiranje, to hudo...

l.p. Jože

p.s. Uporabljaj poceni lepila, ker se tega ogromno porabi...
Hvala.
Bom kar klasičen način uporabil.
Lp
pokažem vam kako se pologa kamen na stene in tla,po želji vam tudi položim, kontakt na ZS
maribor z okolicohttp://[Slika: QU....jpg]
Eko, zadeva je pri meni urejena - lomljenec je na steni in drži. Prišel mi je zadeve položit in pokazat (za naslednjič) mojster. Jaz sem tako moral tokrat v glavnem samo pomagati in pomniti eventualne trike in nasvete. Idea

Steno sem predhodno že kar konkretno spraskal kar s spičastim robom "špohtla" oz. lopatice. Vzorec ni pomemben Big Grin Poskušal sem odstraniti tudi nekaj barve, kjer je to pač šlo.
Potem je sledil nanos akrilne emulzije. Jaz sem to storil 2x, čeprav bi bilo načeloma že 1x dovolj.
Za leplenje je mojster uporabil malto iz nekaj cementa in Nivedur E lepila (jaz sem sicer načeloma pristaš Nivedur E-ja tudi tam, kjer to sicer ni potrebno... ziher je ziher pravijo). Gostota je... običajna. :mrgreen: Kaj pa vem... malo bolj gosto je po mojem bolje.
Osnovni nanos malte na steno je bil opravljen z nazobčano gladilko, kakor pri običajni keramiki. V enem je mojster nanšal od 1 do 1,5 m2.
Potem je sledilo lepljenje posameznih kamnov, na katere pa je bilo potrebno predhodno kar z zidarsko žlico nanesti še malo dodatne malte, da se je zadeva ob pritisku na steno lepo prijela brez lezenja.
Ko je bilo vse prilepljeno smo vse skupaj pustili en dan da se suši, da pri fugiranju ne bi prišlo do nehotenih premikov.
Potem je sledilo fugiranje (kar me je tudi najbolj zanimalo :mrgreen: ). Gospod je zadevo opravil z malto iz cementa in fine mivke. Fuge je napolnil z vrečko, v katero je nametal malto. Vrečka pa je imela spodaj odprtino na katero je bil pritrjen poševno odrezan špic od vložka silikonskega kita. Zadeva je delovala zares odlično in hitro. Nanos je bil vedno malo večji od dejanko potrebnega (beri: fuga je bila zvrhano polna in še malo bolj).
Ko se je masa malo strdila je sledilo stiskanje in oblikovanje fuge z hkratnim odstranjevanjem odvečne mase. To je mojster delal z doma narejenim pripomočkom, ki pa je zgledal kot zelo ozka in kratka zidarska žlica.

Lp
Enostavno ko pasul... vzameš lepilo za keramiko (v baumaxu je 700sit žakel) , vmes pa daš lahko mivko in kako kilo cementa. polahaš do kake 60 cm v višino na dan, ker dugače zna vse skup dol zletet Za fuge si lahko narediš
nažagane lesene kajlce jaz sem navadno uporabljal ka okruške kamna. Bolj sitno je fugiranje. cement in mivko zmešaš pol pol in dodaš kak fangel lepila za keramiko, da se baje lepši vleče. Fuge zapolni z vrečko ali špohtlom, še najhitreje pa gre z rezervoarjem pod tlakom, še si ga lahko kje sposodiš. Nato fuge zvlešeš z alkaten cevko, da dobi obliko, nakar sledi čiščenje, lahko z metlo, eni z drateno krtačo ali pa najbolje z gobo in vodo .... veliko uspeha

Se strinjam, pri nas imamo rampo obloženo s porfidom. Je mož delal sam, počasi , z andohtjo in limom pa ni nič dol padlo. Naslednje leto smo pa še premazali z eno zadevo ( pozabila ime ) , ki je dala moker izgled in zadeva je res lepa. Porfido smo šli pa v Marmor iskat.

Skok na forum:

Zadnje novice