Opremljanje doma > Talne in stenske obloge
Kopalnica - alternativa keramiki?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kopalnica - alternativa keramiki?
Zanima me kaj izbrati namesto keramike ?

Epoksi? Pralne barve ? Kaj drugega?
Zadeva zdrzi tudi v tusu ?

Glede stika keramike in stene sem za razbral da je obvezen cokel, kar me niti ne moti.

V roku mesca bi zaceli renovirati kopalnio, pa bi rad cimmanj bedarij usekal.
Potem keramika.Drugo so skor v celoti bedarije.
Resno.
Lahko je tudi steklo, varnostno kaljeno, barvano s keramično barvo zadaj, pripravljene izvrtine za obešene elemente. Enostavno čiščenje, elegantno, moderno.

Lep pozdrav
Futurizem se plača. Zelo drago v štartu, "še dražje" pa zna biti ob kakih kiksih in nakbadnih spremembah.
No steklo zagotovo ne bo.

Sem pa ze videl v hotelih da imajo kot neko maso prevleceno po tus kabinah in ostalih stenah v kopalnici in mi je bilo vsec, zato razmisljam da bi namesto keramike izbral eno izmed teh opcij.
Vseljeni dva meseca....
Po stenah tuš kabine in tleh celotne kopalnice imamo Microtopping, v svetlo sivem odtenku, z nekim lisatim vzorcem. Super zadovoljni, nobenih fug in svinjarije v njih, umazanija ni vidna. Preostale stene beljenje s pralno barvo.
Kaj bodo prinesla leta uporabe pa nimam pojma.
Cena 60€/m2
Finci imajo radi linolej al nekaj v tem stilu
Mi imamo okoli banje epoksi, drugje pa pralne barve. Smo zelo zadovoljni.
Kako zgleda ta epoksi?
Moja sestra je dala epoksi po tleh in stenah okoli banje v kopalnici.
Po tleh je super, okoli banje ji pa ni všeč, se lušči oz.odstopa od stene na stikih.
ice1 Napisal:No steklo zagotovo ne bo.

Sem pa ze videl v hotelih da imajo kot neko maso prevleceno po tus kabinah in ostalih stenah v kopalnici in mi je bilo vsec, zato razmisljam da bi namesto keramike izbral eno izmed teh opcij.

Dekorativni beton oz. microtopping?

LP, steklenicka
skiper Napisal:Po stenah tuš kabine in tleh celotne kopalnice imamo Microtopping, v svetlo sivem odtenku, z nekim lisatim vzorcem. Cena 60€/m2
To je končna cena? Priprava in izvedba površine z Microtoppingom? Ali je še kaj zraven?
Mojster je prevzel strojno ometane stene in surov estrih.....
Posljes lahko kaksno sliko?
Tudi mene zanima slika izvedbe z Microtoppingom. Hvala.

Skok na forum:

Zadnje novice

Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke Mitsubishi Electric, s plinom R32.
21.08.2019 ob 07:55:09
Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke  Mitsubishi Electric, s plinom R32.
Z naborom modelov od 5 do 23 kW in kaskadnim sistemom vezave zunanjih enot  toplotnih črpalk zrak – voda, Mitsubishi Electric pokriva... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »