Gradnja in obnova > Nizkoenergijska in pasivna gradnja
Ogrevanje montažne hiše

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogrevanje montažne hiše
http://www.gradimo.com/odgovori/vprasan ... -elektriko
To je, kot bi prepovedali ogrevanje SV na elektriko, v vsaki normalno založeni trgovini s kruhom pa prodajajo še el. bojler. Nadzirati primarni vir ogrevanja je nemogoče, kot bi nadziral kaj vse folk kuri v pečeh na drva.
Če jutri začnejo brezplačno deliti toplotne črpalke za ogrevanje, poznam takšne, ki ne bodo prešli na drug vir, kot so drva.
strom Napisal:http://www.gradimo.com/odgovori/vprasanj...-elektriko

To je iz predloga oz javne obravnave in ne končni akt.
Upam, da bo sprejeto oz. vrnjeno v zakon.
Problem je v primanjkljaju proizvodnje el. v Sloveniji, ki bo čedalje večji in bo posledično dvigoval cene.
Kar že krepko čutimo zadnje leto.
@vuego, se pardoniram prepoved el. gretja velja za pripravo SV. pri ogrevanju je dovoljena uporaba električnih grelcev ampak ob upoštevanju vse ostalih določb 16. člena puresa. S tega vidika pač ogrevanje samo na el. ne pride v poštev, lahko pa se jih uporabi kot dogrevala. Se pa stirnjam, da se da marsikaj sifntirati skozi urso in podobne.

@pentax, določilo velja ravno za prirpavo SV. Tehnična smernica določa, da lokalna priprava tople vode z el. grelniki ni dovoljena v stanovanjskih gradnjah.
Ni dovoljena LOKALNA priprava TSV z elektriko v stanovanjskih stavbah. V večini primerov je to pretočni grelec ali zelo majhen bojler pod pultom.

Centralni bojler za stanovanjsko stavbo je dovoljen, s tem da ima "prednost" STČ.
Sem napisal lokalno.
Off topic
Če mene vprašaš čista buča, tipično po slovensko tole o štromu pa nekih zakonih.
Samo, da nebi , hkrati pa isti zakonodajalec, obvezna uporaba ele vozil v letu xy.
Z enako logiko naj prepovejo še klime za hlajenje, pa komlet hladilnice....
O ceni štroma na "svobodnem" trgu, ter tešu pa nebi......
strom Napisal:@novitu: Namesto dimnika pa kamina ima talno gretje pa še kaj ostane

Talno ja, ne pa spodobne TČ :wink:
JaBK Napisal:A rekuperacija bo? Toplozracno ogrevanje /hlajenje s kako klimo zna biti najbrž povsem dovolj pri 120m2 NEH.

Ta opcija tudi obstaja in je iz vidika čiste matematike najbolj efektivna, nevem pa kako se zadeva odnese v praksi....
V mislih pa imam multi-split klimo z dvema notranjima enotama.
strom Napisal:Btw, sem pred leti hotel naštimat akvarij, pa začnem brat, pa študirat kaj to vse za sabo potegne, pa sem na koncu kupil večji monitor pa naštimal ohranjevalnik zaslona - akvarijSmile
Ker sem akvarist že več kot 10 let ti lahko povem da ni tako grozno.
Tody Napisal:sorry ampak a boš ti služil s hišo? Glede na tvoje razmišljanje ti bi morala hiša dajat nazaj denar po 20. letih? Pričakuješ da ti bo tudi kavč dajal nazaj denar ko se bo amortiziral? A moramo uvest en kotiček za ekonomske izraze tukaj?
Hehe...
Hiša nikoli nebo dajala denarja nazaj, gre se za smisel investicije.
Se pravi kupimo električen avto za 50k€ in se vozimo v službo 3km daleč, v kolikšnem času se bo nakup >varčnega< vozila izplačal? Žal bo prej zastarel, mi pa bomo za isto stvar plačali 3x več kot če bi kupili >požrešen< bencinski avto in ga tankali... :lol:
Ne hiša ne avto nista v teh primerih ko se zdaj pogovarjamo investicija. Zgolj in samo strošek, zdaj je vprašanje samo, kakšen...
In kamin potem tudi odpade al kako že? No, avtor se bo najprej moral odločiti kaj ima prednost, potem pa bomo lahka dali tudi kak pameten nasvet.
Torej da povzamem.
-Ogrevanje sanitarne vode rešimo z sanitarno TČ
-Za občasno uporabo je predviden kamin ki je uvrščen nekako v sredino objekta za čim večjo distribucijo toplote (označen na načrtu z rdečo)
-Klima v hiši bo, menite da bo pokrila potrebe po ogrevanju skupnih prostorov?
-V sobe vgraditi konvektorske radiatorje ali ir panele?

Priložene datoteke
.png   Capture.PNG (Velikost: 80,68 KB / Prenosi: 153)

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »