Kar naredi dom > Zabavna elektronika
Sonoff - flash tasmota

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sonoff - flash tasmota
Pozdravljeni.

Imam kar nekaj Sonoff wifi relejev, ki tudi merijo porabo in so super zadeve. Pri meni špilajo vrhunsko.

Upravljam jih z Ewelink aplikacijo, ki je tovarniška. Zadeva deluje dobr, nimam pripomb.

Bi pa rad naflashal Sonoff-e z tasmoto, ker gledam po Youtubu, da jih pol lahko uporabljaš lokalno, in ne rabiš kitajskega cloud-a.

Sm tud nabavu vse kar je potrebno za flash ( moduli, kabli ) in pa nabavu sm tud Raspbery Pi B 3+ najnovejši, ki ima vse živo in mrtvo na sebi. Zraven sem vzel še touch screen s pisalom..... No tuki pa je zaštekal..

Neznam flash-at Sonoff-ov in pa da bi vse skupi upravljal lokalno preko Raspbery Pi. Bl berem in gledam youtube, mn mi je jasn.... Nekak ne skontam. Zdej, opcije sta sam 2 :

1. Da js ne skapiram kaj in kako
2. Da sm tok glup, da ne dojamem

Mislm, da je tuki opcija 2 bl u igri.... Ja enostavno ne dojamem... Pa se da baje delat čuda s temi Raspbery Pi v kombinaciji z Sonoff-i.

Sej men je samo pomembno, da imam možnost neomejenih timerjev ( vklop ali izklop ) na dan... Original Ewelink ima opcijo samo 8, in men to enostavno ne ustreza... Js jih rabim kar dosti več, in nekak sm prebral da edino s flash-om in lokalno kontrolo preko Raspbery Pi bom to lahko dosegu... Ostalih milijon različnih opcij ne rabim. Samo neomejene časovnike.

Sm pa tud že najdu, da se da do Raspbery Pi dostopat preko aplikacije na Androidu, kar pomen, da lahko na daljavo koorigiram, spreminjam, vklapljam, izklapljam vse, kar deluje na Raspbery Pi. V mojem primeru so to Sonoff-i.

Če je kje kdo, ki obvlada tale flash oz. kako se to nardi, pa da se spravi to vse skup na Raspbery in pol še da z aplikacijo upravljam Raspbery, mu bom ZELO ZELO HVALEŽEN....

Rabim pomoč, če je treba bom tud plaču nekomu, sam da me nauči kako , mi pokaže, kako se flash-a z tasmoto in pa pol kako se nastavlja timer-je in pa da se gleda lahk poraba...

Počas že obupujem, ker sm naletel že na kr nekaj ljudi, k so mi rekl : " Znam js to, ni panike ... " .
Pol pa k sm reku, no dej da vidmo, pa sm ugotovu, da so še večji bebci, kokr sm js...

HVALA VSEM, KI STE SI VZEL CAJT PA PREBRAL MOJO TEMO.

Lp

Boki
Pozdravljen Boki,

flashanje s Tasmoto ti omogoča, da napreve urediš v lokalne in da ne potrebujejo več kitajskega oblaka - točno tako kot si napisal. S flashanjem posnameš Tasmota firmware na vsak device in od takrat so naprave na voljo na lokalni mreži in do njih dostopaš tako, da v browserju vtipkaš IP od naprave in se vanjo prijaviš. Tam lahko potem napravo upravljaš (on/off), nastavljaš (razne specifične nastavitve) in posodabljaš. Je pa to tudi vse. Če želiš in kolikor sem prebral je to končni cilj, napravo potem bolj zahtevno upravljati (razni urniki ipd) potrebuješ še nek software, ki je tega zmožen. Primer enega takega je recimo Home Assistant (open source), ki ga lahko poganjaš tudi iz Raspberrija, za katerega si napisal, da si ga tudi nabavil. Potrebuješ pa poganjati tudi MQTT broker (recimo Mosquitto, ki ga lahko poganjaš na istem raspberriju), kamor se objavljajo topic-i, ki jih pošilja sonoff in jih Homa Assistant spremlja. Home Assistant ti pomaga združiti vse razne naprave (tudi te sonoffe z tasmoto) v en skupen sistem, kjer jih lahko spremljaš, upravljaš, ipd., torej konkreten in zelo dober home automation sistem.

Točno kako flashati naprave boš pa najlažje naredil, če slediš kakšnemu vodiču (youtube video recimo). Ampak v grobem (brez vseh detajlov) moraš na napravo nalotati header pine (razen če tvoj sonoff to slučajno že ima, nisem prepričan, da obstaja kakšen tak), povezati preko development boarda na računalnik, vklopiti sonoff v flashing mode (kombinacija tipk), urediti firmware, ki ga boš naložil (pravi podatki za tvoj wifi, mqtt topici, ipd), upload tega na sonoff, test če se je vse izvedlo. Mislim, da obstajajo tudi načini, kjer lahko firmware naložiš brez flashanja, ampak teh ne poznam toliko.

V pomoč ti bo Tasmota GitHub repo, oziroma njihov wiki.

Upam, da sem ti pomagal.
Zdravo milosm.

Si si mi pomagal, in za to razlago sem hvaležen in se ti res zahvaljujem.

Samo je problem v tem, ker jaz enostavno tega ne znam, in bi moru to vidit v živo, kako se to naredi ( imam vse kar se potrebuje ) .

Mogu bi tud vidit kako se usposobi Raspbery Pi , pa da gor home assistant, pa kako se dostopa do Raspbery Pi preko aplikacije, pa kako se spreminja časovnike, kako se jih dodaja, kako se gleda porabo, kako se dela backup ( koledar ) za timer, če škripne net doma itd itd itd...

Pa kaj je mqtt, pa musquito, to mi tud ni jasno... Ne razumem sploh kaj in zakaj se to potrebuje.

Ko bi vidu postopek za 1 Sonoff in da mi nekdo pokaže za Raspbery Pi tudi kako in kaj, bi se pa potem jaz ukvarjal z drugimi ostalimi in jih sam flash-al in dodajal in nastavljal..

Samo za 1 al pa 2 Sonoff-a pa morm videt to v živo...

In tuki se men zatika.. In to zelo ....

Res bi bil dobrodočel nekdo, ki bi mi to znal pokazat, ker kokr jst gledam te youtube video prdstavitve, flash za 1 Sonoff je narejen manj kot v 2 minutah. Pol pa same nastavitve pomoje tud ne kej preveč dolg, ker je meni kr pregleden. Vsaj tako je videt iz youtube, ko nekdo objavi posnetek.

Sam ta posnetek je samo posnetek, nemoreš postavit nobeno vprašanje temu, ki ga je naredil, ampak sam kontat kako je sploh to naredil, če ni lepo obrazložil postopka od začetka pa do konca..

Hvala še enkrat za tvoj odgovor in še enkrat ponavljam, da če je kdorkoli za, ali pa mogoče ti, da bi se dobili v živo pri meni, in da se mi to pokaže, sem pripravljen tud plačat v končni fazi, samo da mi nekdo to res lepo pokaže in pojasni.

Lep pozdrav

Boki
V temi Pametne" elektro instalacije je uporabnik @slovenc8 napisal na drugi strani napisal, da je flashal Sonoff-, mogoče ti lahko pomaga...

Skok na forum:

Zadnje novice

Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
04.05.2020 ob 12:34:06
Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
Lep, varčen in pameten dom Podjetje Lumar je v Dragomlju, ki leži le nekaj kilometrov oddaljen od Ljubljane, postavilo hišo Lumar... Beri dalje »
Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »