Gradnja in obnova > Energijski viri
Regulacija TČ IVT Ecolane 9 kW

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regulacija TČ IVT Ecolane 9 kW
lahko!

Ni vse črno kar je belo.
Morda bi začeli s tem, da tukaj naredimo seznam funkcij, ki jih pričakujemo od krmilnika(regulacije).

Ni vse črno kar je belo.
Bom jest prvi Smile
Vezal jo bom zaporedno ali vzporedno z KO.Z njo bi ogreval tudi SV.Razmišljam tako ,da bi v hudem mrazu Sv prestavil na grelec v bojlerju ali pa vse skupaj vezal tako ,da bi v primeru ,da nebi zmogla ogrevat SV in talnega prešaltalo na KO.Aja pa fino bi bilo da vse skupaj vodi neka vremenska regulacija.Zalogovnika nimam.Ga pa mogoče nabavim,če bo potreba.Vse skupaj mi zdaj vodi wdc 20 in to ostane.Wifi-ja ne rabim ker ga imam že na wdc-ju.Prav tako ostane KO.
Zdravo letalec007
predlagam da vežeš zaporedno oba vira. Najprej TČ nato pa KO. Tipalo želene temperature postaviš na izhod iz KO in zadeva deluje samodejno. TČ paše da je voda ki pride v njo čim bolj hladna in ko startaš KO se bo samodejno ustavila. Ko ugasneš KO se bo samodejno startala. KO bo istočasno služil kot mali zalogovnik kar pride super pri odtaljevanju. Distribucija ostane nespremenjena.
Odtaljuje za šalo. Dovolj bi bil malo večji kozarec vode.
Včeraj sem bil ravno spodaj. Ventil je bil preklopljen okrog pol minute. Kaj dosti vode ne steče skozi v tem času.
Lahko pa kdaj dosti bolj zaledeni. Čeprav naj bi bilo v zdajšnjih pogojih najbolj zaj...
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne, 400!!!!
Pol minute? Nemogoče. Ene naprave gredo včasih v defrost kar tako, kljub temu, da ni leda na uprarjalniku. Vračanje olja. Mogoče je bilo to.
Jaz še nimam izkušenj s prve roke, je pa Igor (pri katerem je trenutno moja naprava) rekel, da so defrosti res kratki...
Govorim o obrnjenem ventilu.
TČ najprej začne ustavljati kompresor, nato obrne ventil in začne zaganjati kompresor.
Ravno ko doseže polne obrate, ga ponovno začne zaustavljati. In ko se zaustavi, spet obrne ventil in začne pospeševati. V roku 10 sekund dvižni vod preseže povratni.
Vse skupaj 2,5 do 3 minute.
Ko se zapolni s srežem, gre v defrost. Vsakih 40 min do ene ure.
Fery ima zalogovnik, ampak pri meni FWS tudi na talnem odtaljuje med preklopoma štiripotnega ventila vse skupaj par minut. Le da je moja voda ponavadi bolj mlačna kot ne (vtok 26 do 30), kar sigurno tudi vpliva na hitrost defrosta.
Igor pa jo fura še na višjih temperaturah.
Nismo še dobili razlage, kaj pomenijo te temperature? Katera je vtok iz TČ?

Priložene datoteke
.jpg   Temperature.jpg (Velikost: 34,04 KB / Prenosi: 4996)
Zgornja. Logično, a?
Če je zalogovnik pravilno izveden, imaš v par minutah zgoraj temperaturo dvižnega voda, spodaj pa povratnega.
Povratni lahko kakšna stvar ohladi ali ogreje, dvižni je pa tak, kot je.

Je pa zanimivo nihanje zalogovnika zgoraj. To pa tudi meni ni jasno.
Razen če je povratek iz sredine vzet.
Kaj pa vem, če je logično... A nimaš ti vtok na sredini zalogovnika? Lahko, da ima tudi on več virov.
Jaz imam samo dve cevi, ena zgoraj, ena spodaj.
Fery Napisal:Govorim o obrnjenem ventilu.
TČ najprej začne ustavljati kompresor, nato obrne ventil in začne zaganjati kompresor.
Ravno ko doseže polne obrate, ga ponovno začne zaustavljati. In ko se zaustavi, spet obrne ventil in začne pospeševati. V roku 10 sekund dvižni vod preseže povratni.
Vse skupaj 2,5 do 3 minute.
Ko se zapolni s srežem, gre v defrost. Vsakih 40 min do ene ure.

Vem, da so imeli Zubadani iz časov, ko je bila tale vaša rojena, težave zaradi prehitrih defrostov. Pokanje cevi na uparjalniku zaradi nepopolno izvedenega defrosta, hitrih temperaturnih sprememb na materialu itd. Na tem forumu jih je kar nekaj spustilo dušo.

Če se prav spolnim naj bi na Zubadanu obstajal en dip switch, ki naj bi interval za defrost podaljšal. Mogoče ga ima tudi vaša.
Je morda kdo razmišljal o ali celo že izvedel regulacijo s PID?
Za izvedbo kvalitetne vremensko vodene regulacije je uporaba PID regulatorja (kot funkcije v programu ali fizične izvedbe v obliki vezja) neizbežna. Vendar je PID regulator uporaben samo v primeru, če se ga pravilno nastavi in uporabi (preračun-nastavitve konstant). Drugače je veliko bolje, da ga ni. Ker če regulator konstantno ''skače'' in nikoli ne uspe uloviti regulacijske vrednosti, potem to ni niti blizu optimalnega delovanja kar se odraža na COP-u.

Glede na to, da so časovne konstante spremenljivk, ki jih želimo kontrolirati v primeru regulacije TČ velike, odziv sistema pa je počasen, je zadevo mogoče izvesti popolnoma zadovoljivo (tudi) brez PID regulatorja.

Skok na forum:

Zadnje novice

Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke Mitsubishi Electric, s plinom R32.
21.08.2019 ob 07:55:09
Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke  Mitsubishi Electric, s plinom R32.
Z naborom modelov od 5 do 23 kW in kaskadnim sistemom vezave zunanjih enot  toplotnih črpalk zrak – voda, Mitsubishi Electric pokriva... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »