Splošno > O cenah materiala in storitev
Adaptacija balkona

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adaptacija balkona
Ker imam probleme z zatekanjem preko balkona v prostor kuhinjo (del balkona je nad kuhinjskim prostorom, balkon pa odkrit), moram adaptirat balkon. To pomeni da razbit sedanje ploščiče in tisti estrih, ki je od spodaj. Na sosednjem bloku sem videl mojstra, ki dela isto zadevo kot je moja, zato sem ga seveda takoj prosil da mi pogleda in mi pove kako ina kja in kašen bo strošek.
Balkon je velik cca 8m2 za kar mi je reko da je strošek materiala 350 - 400 eur (neka izolacija, pa premaz..., brez ploščič).
Malo se mi zdi dosti? So ti materiali res tako dragi?
mirkej,
pojdi na http://www.kema......, in sioglej rešitve. Iz njih lahko izračunaš koliko te pride material; delo pa terakato!! :lol: :lol:

Lep pozdrav
som16 Napisal:mirkej,
pojdi na http://www.kema......, in sioglej rešitve. Iz njih lahko izračunaš koliko te pride material; delo pa terakato!! :lol: :lol:

Lep pozdrav

http://www.kema.si/si/stranke/images/iz ... na_000.gif takole bo bolj natančno.

Balkoni so vreče brez dna...sem se zaobljubil,da na naslednji hiši,ki jo bom delal ne bo niti enega (še dobro da žena ne prebira foruma :lol: )

lp Mare
Can we fix it?________Yes we can!
Hvala. Se bom zgleda spet kaj novega naučil Smile
Evo imel sem še enga mojstra na ogledu. Ta pa mi je rekel da naj nabavim, Ibitol in Izotek.
To je nekaj drugega kot Hidrostop elastik?
mirkej Napisal:Evo imel sem še enga mojstra na ogledu. Ta pa mi je rekel da naj nabavim, Ibitol in Izotek.
To je nekaj drugega kot Hidrostop elastik?

To sta dva materiala,ki se uporabljata za različni stvari.....ibitol+trak za hidroizolacijo na betonsko ploščo (namesto Hidrostop 94...poglej Kemino sliko)...Elastik pa za premaz na tlak (pod keramiko)!!!!

Sicer pa ti bo vsak mojster svetova drugače...odvisno od njegovih let...mlajši prisegajo na novejše materiale...

lp Mare
Can we fix it?________Yes we can!
Evo še prvi, tisti ki mi je reko da bo material stal 400€

Stirudur 5cm
Lepilo Fasadno stirolim
Mrežica Denit
Kemokril emulzija
Mapei elastik (to je baje 70€)
Mapei elastik trak
Demit mrežica steklena
kemaflex

2 varianta (ta je mlajši mojster Smile )
Ibitol 5L
Izotek v roli
Mešanica za estrih, ki se meša z vodo
Drobefekt

gre pa vse skupaj za 5,5m2 balkona

Še kak nasvet prosim
mirkej,
v kolikor želiš poišči trgovino z izdelki "SIKKA" in jih povprašaj za premez, ki se premaža preko ploščic in zapolni fuge. (nekako kot lak po parketu)
Nekako tako izgleda po Mapei, v kolikor boš odstranil stare polščice:
-nanos Mapelastic 2x
-lepljenje Mapeband trakov okoli sten
-lepljenje k.ploščic z Planobond lepilom
-fugirna masa Ultracoloe plus

Takole pa po Kema Puconci:
-hidrostop elastik
-Kemaband tesnilni trak
-lepljenje k. ploščic z Kemakol flex
-fugirna masa Beta +
Stik med H in V pa s silikonsko maso, posameznih proizvajalcev :wink:
Za tvojo kvadraturo si izračunaj porabo materiala + delo , pa dobiš izračun.
Komentar sem povzel po pogovorih za različnima mojstroma, ki uporabljata omenjena produkta.
Sam sem na terasi uporabljal Mapei-eve proizvode in sem zadovoljen!

Lep pozdrav
som16 hvala da si se tako potrudil.

Še nekaj me zanima. Ta ki bi delal z mapei elastik nebi delal estriha, ampak bi dal samo 5cm stirudur, se mi pa vseeno zdi estrih pa mogoče kak cm stirodura boljša varianta.

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »