Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Katero visečo WC školjko

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katero visečo WC školjko
Ker nisem zasledil teme s točno tem naslovom, zato odpiram to temo...

Zanima me katero visečo wc školjo si lastite, ter kako se vam obnese - imate navadno, rimless, rimles z "vrtincem" ali ta nov design s čisto majhnim robom okoli s katerega z večjim pritiskom šprica voda...
Kako je kaj s pljuskanjem vode nazaj gor v "tazadnjo" ter kako je s čiščenjem oz. koliko rabite krtačko po uporabi "pošiljanja faxa/email-a"? Big Grin
Ceramic plus - da/ne?
Kako je z montažo tega zadnjega načina, ki ni klasičen z matico pač pa s temi štifti /konusi...?
Bi jo priporočili za nakup ali ste razočarani...?

Upam da bo čimveč različnih mnenj/nasvetov/predlogov, ki bodo marsikomu prišli še kako prav, ko se bo odločal kateri se bo v bodoče dnevno posvetil za par minut - če ima še wifi, pa lahko še dalj časa... :lol:

Hvala za odgovore in lp, Janez
Ker mi zdravje pomeni največ, medicinska WC školjka.
Potem bi cepel. Ne sedel. Medicinska ti "zdravja" ne izboljsuje. Razen ce se gres rad "extremizem".
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
kerakol školka pije vodo Smile odspod pa pručko, tko da mal čepiš Wink
firefly Napisal:Potem bi cepel. Ne sedel. Medicinska ti "zdravja" ne izboljsuje. Razen ce se gres rad "extremizem".
Posredno seveda da ja; če ti omogoči opazit kri, ali parazite v blatu.
Čepenje par minut na dan je dobrodošlo le če sicer malo ali celo nič ne čepiš.
Vodo pije pa tud umivalnik.
janez.j Napisal:Zanima me katero visečo wc školjo si lastite, ter kako se vam obnese - imate navadno, rimless, rimles z "vrtincem" ali ta nov design s čisto majhnim robom okoli s katerega z večjim pritiskom šprica voda...
Kako je kaj s pljuskanjem vode nazaj gor v "tazadnjo" ter kako je s čiščenjem oz. koliko rabite krtačko po uporabi "pošiljanja faxa/email-a"? Big Grin
Ceramic plus - da/ne?
Kako je z montažo tega zadnjega načina, ki ni klasičen z matico pač pa s temi štifti /konusi...?
Bi jo priporočili za nakup ali ste razočarani...?
Mi imamo Hatria Erika Pro Rimless. Čiščenje same školjke je res enostavno in učinkovito. To pa ne velja za čiščenje pokrova školjke, saj voda močno pljuska (razen če nisi zelo pazljiv in počasi spuščaš vodo) in je posledično pokrov res hitro in grdo zapacan... Če bi se še enkrat odločal, potem ne bi vzel rimless izvedbe.
Katero? Navadno! Kmalu ugotoviš, da drek ni vreden toliko denarja in potrebo opravljaš v pozimi ogrevanem prostoru.

Manj funkcij, manj težav.

Če pa jo boš postavil sredi razstavnega prostora (ali dnevne sobe), pa najboljšo, kar jih tržišče premore. A, ja. Pa ko jo boš montiral, bo že zastarela, ker bo boljša na trgu (ali pa vsaj s "trailer"-jem v najavi prihoda).

Se opravičujem za sarkazem. Kupil sem belo!
Jaz sem dal na en objekt pred pol leta tole : https://www.youtube.com/watch?v=4iA4FaH9EQY mi je svetoval, nekdo, ki obnavlja kopalnice bila cena ugodna in samo ene 50 eur dražja od povsem navadnega izpiranja.

In sedaj, kdor koli gre na Wc me sprašuje, pa kaj je to ena fancy školjka, tako lepo izpira ..... , če rabite kontakt za ugodno nabavo, ta moj je imel cene nižje kot , kjer koli pri nas pa na ZS, da ne bo reklame, pa vam tam napišem, gre pa vse uradno .....
Jaz imam Laufen Pro rimless, brez premaza. Nimam pripomb. Wc krtaco seveda rabis, kaj pa je to problem malo podrgnit. Nic pa ne sprica, niti v tazadnjo niti izven wcja oz po deski/pokrovu, ko potegnes vodo.
Meni je fajn.
Villeroy Boch Subway 2.0, s premazom. Super zadovoljen, nič ne šprica ven.
Se mogoče kdo lasti naslednjo školjko, ter kako se kaj obnese: http://www.gsiceramica.it/en/product/pu ... 346/881511
Sicer sem našel tole: https://www.youtube.com/watch?v=V6gjiABT4RI
ampak me zanima če je v realnosti tudi ok, saj je zadeva kar precej cenejša od ostale "brezrobe" konkurence...
Sem gledal že V&B subway 2.0 ter Catalano sfera 54 pa laufen pro rimless, pa me ne prepričajo v živo tako kot tale pura, vseh pa testirat nisem mogel ker je bilo vse v trgovini Big Grin.
Mogoče če se še kdo razpiše o teh deskah - slim ali navadna oz. ta ko pokrov pokrije tudi sedalo - katera se bolje obnese v praksi...?

Najlepša hvala za odgovore že vnaprej

Lp, Janez
Catalano sfera dela OK. Šprica ne.
Brat jo je montiral kakšna 2 meseca nazaj ko se je selil in zaenkrat nima pripomb. Tudi jaz jih nimam, se mi zdi vse tako kot mora biti.
Ne vem sicer kaj se bolje obnese v praksi, ampak mi imamo doma takšno ki pokrije tudi sedalo. Ženi se zdi bolj estetsko, meni je pa glede tega tako vseeno. Big Grin
Ideal standard tesi aquablade si poglej. Poceni in dobro splakovanje.
Kdo mi lahko pove, kakšna je razlika med CATALANO viseča brezrobna WC školjka ZERO NF 55 1VS55NR00 in CATALANO viseča brezrobna WC školjka SFERA NF 54 RIMLESS 1VSF54R00 razen malenkostne razlike v dimenziji (+-1 cm), da je razlika 2 kg in 80€? Confusedhock: Je kaj v materialu, obliki, ali naj enostavno vzamem cenejšo?

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »
Inovativnost v službi varčevanja z energijo in nižanja stroškov
26.10.2018 ob 09:59:22
Inovativnost v službi varčevanja z energijo in nižanja stroškov
Gonilna sila industrije ogrevanja, prezračevanja in klimatizacije (HVAC) je razvoj okolju prijaznih izdelkov z izjemnimi zmogljivostmi in uporabniku... Beri dalje »