Kar naredi dom > Zabavna elektronika
Iphone 7

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Iphone 7
scuba123 Napisal:Odlično izpeljano.
Včasih tudi taki giganti imajo posluh.

No ja, za telefon ki stane jurja je ta "posluh" samoumeven. V nasprotnem primeru izgubijo klienta in slaba reklama potegne za sabo še nekaj ljudi.
Kdo? Jabucki? Itak da ne. Legendarno slab suport in servis. In telefoni tablce racunalniki in ostalo zdizajnirano tko da se ne da "uradno" nic popravljat. Oz se vedno "ne splaca". Se na sodisca vlacijo ljidi ki jih neuradno popravljajo. In zgubljajo. In ogromno situacij ko "placam kolikor je treba sam popravite" in nocejo... imajo kaj manj kupcev? Itak da ne. Dizajn in ime naredi svoje... ne pa kvaliteta...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
@firefly
No pa mi povej kateri je po tvojem mnenju kvaliteten.
Bom verjetno moji nekaj nabavil.
:lol:
Samsung, vendar pazi! Tam 8 ali več let star! (se ne spomnem) Na poklop, velikosti, za 2/3 bančne kartice.

Facbuk, tviter, yutube, ablak? Confusedhock: Kaj ti to je?

Odpreš, odtipkaš številko, pa se zmeniš! Ali pa stacionarca "zakurblaš", pa je. 8)

P.S. Hec, preden se kdo začne "usajat"! No, niti ne, ker ga še vedno uporabljam. :oops:
@firefly odvisno od situacije. V mojem primeru, ko gre za okvaro na 1.5 leta starem telefonu, ki je v tem casu uporabe ze izgubil na vrednosti, se iz financnega vidika res ne splaca. Menjava maticne plosce z delom bi stala cca 350€, nov aparat se dobi pa ze za cca 600€. Ce gre za manjse okvare, kot je recimo baterija ali pa citalec prstnega odtisa, zneski niso visoki. Tam do 100€ z delom. Tud menjava displaya je okrog 100€. Vse to je praviloma urejeno v par urah, najvec enem dnevu. So pa redki primeri, ko iphone tako hitro odpove. V uporabi je se ogromno iphonov 4 in 5, pa delujejo brez problemov, pa so stari ze vec kot 5 let. Tistim, ki pa gre telefon vrednosti 1k€ po gobe, po navadi takoj po izteku garancije, pa itak da so razocarani in jezni, zato se to potem obesa na velik zvon in padajo tozbe. Ampak statisticno gledano, je okvar glede na obseg proizvodnje relativno malo. Je pa to tehnicna stvar, ki je v vsakdanji uporabi in to z nesteto enih funkcij, zato je razumljivo, da prihaja do okvar. Do napak lahko pride ze med samo proizvodnjo, pa se le te pokazejo sele v casu uporabe. Dovolj je ze samo manjsi udarec ali padec telefona, da se odlota en konektorcek, ki je ze serijsko bil slabo narejen. Marsikomu pa telefon pade na tla veckrat in ker zaradi trpeznosti materiala, fizicne poskodbe niso vidne ali so minimalne, vecina misli, da tud v notranjosti ni prislo do poskodb. Vse to sem se pogovarjal s serviserjem, ki se pravi, da iphoni so pac najboljsi telefoni, sledita samsung in huawei. Tako po kvaliteti in uporabnosti..
Tako je. Maticna in delo 350 eur. Fora je v tem da samo vidijo da je maticna "fuc". V ogromno primerih je pa dejansko zanic samo 1 komponenta na njej. In jo je velikokrat enostavno najti in zamenjati. Dejmo rect strosek ranga 20 eur. Apple tega pac ne dela. Ker v tem ni zasluzka. In to ze v dizajn telefona/aparature vkomponirajo. Da ne bi o tem kko nategujejo ljudi ki na popravilo prinesejo stvari (mogoce v slo ne)...

Tud men se s6 ni "splacal" popravit ko sem lcd zlomil. Sem za skor isti denar (na narocnino) kupil s7. S1 pa doma se vedno spila. Na zadnjih vzdihljajih sicer...
Ko sem lani poknil vogal LCDja na Lumii 950XL jo je zamenjal takratni super duper Note9 (jajca od telefona). In tisti pet let star "dedek" od XLa se še vedno lahko postavi ob bok vsem današnjim največjim hitech mladičem. Se zakadim v nakup nove XLke, zapakirano se da dobit za 400 ojrov. Z Continuum-om pozna vse vrste priključkov, od HDMIja, Display porta, treh klasik USBjev, dveh USB3.0, VGA, ga še danes vlačim s seboj, če kje rabim nastavljat kake projektorje...Obgrižen jabuk? Hmm, nikoli. Pa če ga dajo za pol cene...
@firefly prevec posplosujes vse skupaj. Cist mozno, da apple korporacija ima taksen nacin “servisiranja” kot ga opisujes. Jaz sem pa tel nesel serviserju, ki z applom nima nic. Je samo serviser mobilnih telefonov, vseh ne samo iphonov. In, ce bi res bil kriv samo nek konektor, bi ga zamenjal ali pa zalotal. Original apple servisa v SLO ni vec, istyle se je iz SLO umaknil. So pooblascenci, ki delajo za telekom, telemach itd, ki pa so dragi kot pes. Oni vecinoma servisirajo telefone, pri katerih pride do okvare v casu garancije. Sicer pa vsakemu svoje, jaz se na androida nebi vec navadil, ceprav sem pred prehodom na ios bil ravno kontra mnenja..
arbajter Napisal:Ko sem lani poknil vogal LCDja na Lumii 950XL jo je zamenjal takratni super duper Note9 (jajca od telefona). In tisti pet let star "dedek" od XLa se še vedno lahko postavi ob bok vsem današnjim največjim hitech mladičem. Se zakadim v nakup nove XLke, zapakirano se da dobit za 400 ojrov. Z Continuum-om pozna vse vrste priključkov, od HDMIja, Display porta, treh klasik USBjev, dveh USB3.0, VGA, ga še danes vlačim s seboj, če kje rabim nastavljat kake projektorje...Obgrižen jabuk? Hmm, nikoli. Pa če ga dajo za pol cene...
Meni pa note 9 dela odlicno.. prejsnji note 4 prav tako.. samo baterijo sem menjal

Itak je pa odvisno kake srece si.. danes je pri vsem tako..

PS: arbajter te zato tako moti moj podpis

Poslano z mojega SM-N960F z uporabo Tapatalk
Saj me ne moti. Ena od stvari, ki sem jih moral požret ob menjavi telefona je bila tudi menjava OS, prej Windows, sedaj android. Ok, se človek navadi. Hotel se omenit da tisti prejšnji (sedaj že 6 let star telefon) lahko mirne duše stopi ob bok vsem telim današnjim in jih starosti navkljub še vedno v določenih stvareh gladko poseka. Glede spomina pa procesorja tudi (ki ga je imel že šest let nazaj takega, kot ga zmorejo današnji), baterija ga še vedno služi dva dneva pri vseh mojih pogostih uporabah, da sem ga redno uporabljal na terenu še za marsikaj drugega, ne le za telefoniranje, ne bom pisal. Kar se z telim notom ne more zgoditi. In pa pol stvari je zgolj šminkerskih.

Tvoj podpis me ne moti nič.

Poslano z mojega HP ENVY Recline 27" z uporabo usrane brezžične tipkovnice. (a bo tole šlo? nepotreben tekst...)

ps
še vedno mi nisi sporočil kak plastični štuc rabiš, predvsem pa za razdelilnik katerega proizvajalca gre. Si kot kaže spregledal pred več kot mesecem napisan post z tem vprašanjem. Bi te prosil za kako sličico, da ti potem tole uredim.
Samsung S8+.
Kupljen aprila 2017 pri A1. Dan v popravilo maja 2019 na Samsung servis na Poljskem. Brez dokumentov ali česarkoli.
Ker je bil aktiviran junija 2017, je bil še v garanciji. Zaradi zapečenosti ekrana (res si moral dobro pogledati, da si videl), so menjali ekran z ohišjem in baterijo. Zadnja planka je bila dodatnih 10 evrov.
Telefon je bil čez dobro uro kot nov, na ekran in baterijo je spet dveletna garancija.

Ampak, pozor, original Samsung servis, ne kakšen Ram2 in podobne spakedravščine.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
firefly
Še vedno ne vem kaj je po tvojem mnenju dober telefon.
Zame je samsung S dober. Sem pa pri 7ici vzel "navaden" rob, ker takrat se niso imel koristnih ovitkov za ovalnega. In na terenu to ne gre skup (tud 6ico sem na terenu zlomil). Na servisu sem ga imel 2 meseca pred potekom garancije. Gps je krepal. So zamenjali antenco, skalibrirali in zraven se baterijo zamenjali. Ocitno ni bila cist 100% ker mi je drzala dobr dan, zdaj pa 2 dni. Pa vseen vecinoma vsak dan filam.

Kaj bo za zeno dobr telefon mora pa ona povedat. Moja pravi da zanjo s7 ni ok. Ker ji je prevelik (s1 je pac manjsi). Jst bi si privoscil se odtenek vecjega. Youtube in filmi se vrtijo na telefonu (in racunalniku) ne na tv.
Arbajter, če se ti kolca po Win phonu, ti prodam sila ugodno, zelo ohranjeno Lumio 1020, to je ona z 42 mio pikslov fotoaparatom.......
Že 950 XL je tazadnji sprejemljiv format za v žep vtaknit. 1020-tka je kot bi tablico v žep tlačil. Za zmogljivost fotoaparata mi je bolj malo mar. Sicer ga potrebujem izredno zmogljivega na tavelikem teleskopu. Vendar si tam lahko z telefonom le zadnjo obrišeš. Tam pride v poštev edino Canon Eos ali pa CCD kamera, oboje pa mora delati v RAW formatu in ne jpg. Tam se pa cene pričnejo z mnogokratniki jurjev. Pa ne bolh. Ampak to imam že rešeno. Vseeno hvala za ponudbo. Bo ostalo pri novi Lumii 950 XL.

Skok na forum:

Zadnje novice

Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
04.05.2020 ob 12:34:06
Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
Lep, varčen in pameten dom Podjetje Lumar je v Dragomlju, ki leži le nekaj kilometrov oddaljen od Ljubljane, postavilo hišo Lumar... Beri dalje »
Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »