Kar naredi dom > Zabavna elektronika
Telefon - menjava baterije za močnejšo

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Telefon - menjava baterije za močnejšo
imam 3 leta star telefon xperio z5 in ga ne bi menjala, ker mi je čisto všeč, vendar baterija je pa boh pomagej zdaj po 3 letih.

original baterija je 2900mAh, zdaj pa vidim tole:
https://www.aliexpress.com/item/HSABAT- ... 27703.html

Imam lahko kake težave, če tole notri dam? V smislu, da se bo telefon pregreval (med polnjenjem ali kakim potratnim opravilom), po možnosti do meje, da se vžge ali kaj takega. Načeloma sprejmem, če mi konec vzame. sem potem na menjavi telefona, kot sem zdaj če ne uspem zamenjati baterije, ampak če je pa že vnaprej tole neumna/nevarna ideja, potem raje najprej poskusim z 2900mAh.
Narobe ne bi bilo nič, samo ne verjeti vsega kar piše.
Baterija na linku po moje nima niti 2000mAh.
tenks, sem Google obrnila za odgovor in sem nekako dobila podoben občutek. nisem si mislila, da bo 4100mAh, ampak da bo vseeno malo bolje kot original pa vendarle. pa je bil nek splošen konsenz, da je najbrž še slabše. zdaj sem kupila kar original (če lahko verjamem ebayu, da je original glede na nizko ceno) pa upam da bo bolje kot je sedaj.
Pri teh baterijah pazi na eno stvar. Ta baterija je 1x debelejsa od te ki jo imas sedaj noter. Tako da rabis nabaviti se pravi zadnji del. Posledicno pa to pomeni da pozabi kasneje na bilo kaki ovitek. Jih ni.

Poslano z mojega SM-N950F z uporabo Tapatalk
a misliš za ta prvo? saj pravim zdaj sem kupila kao original, torej je verjetno vsaj velikost "original". skupaj z orodjem - trzalica za kitaro Smile)), da ga ofnem.
Najbolj pomembno je, da ne kupis takoj prve, ki je poceni. Z litij baterijami ni heca. Se posebej z novejšimi 5A polnilci na mUSB type-C.

Segrevala se ne bo nic vec kot zdaj, ker je maksimalni tok reguliran na polnilcu.
Zakaj? Česa naj se bojim? Da bo vse skupaj kaput ali česa drucga?
Ce bo samo kaput je se najmanjsi problem. Ce bo kaboom pa malo vecji. Tudi original na ebayu ni veliko cenejsi. Tako da ce je ze cena sumljivo nizka verjetno gre za ponaredek.

Poslano z mojega SM-N950F z uporabo Tapatalk
to sem kupila:
https://www.ebay.co.uk/itm/162867529665%...i&mail=sys

kaj sem torej kupila?
mah...
https://www.ebay.co.uk/itm/New-Genuine- ... Sw9alZ5F7k
Čisto v redu bo.

Poslano z mojega SM-N960F z uporabo Tapatalk
Kitajci in New Genuine baterije ne gre skupaj.

Pravzaprav lahko po 2 letih pozabiš, da boš še kje lahko kupil original, če ne gre ravno za zadnjo japko ali kakšen google pixel.
... ker pa imajo litij ionski akumulatorji tudi koledarsko zivljensko dobo, tudi originalne baterije, ki jih kupis po recimo da 5 letih (in so bile narejene seveda za cas produkcije telefona, potem pa so stale v skladiscu), niso kak dosti vredne ...
Skratka, poglejte datum produkcije, ce ze kupujete ... Se da v vecini primerov razbrati iz serijske.

Lp, G
tle piše 2017. na to sem bila pozorna, vendar kaj dosti izbire ni...
LiIon baterije zdržijo precej več kot pet let.

Skok na forum:

Zadnje novice

Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
04.05.2020 ob 12:34:06
Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
Lep, varčen in pameten dom Podjetje Lumar je v Dragomlju, ki leži le nekaj kilometrov oddaljen od Ljubljane, postavilo hišo Lumar... Beri dalje »
Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »