Kar naredi dom > Zabavna elektronika
Led oprema preko Aliexpresa

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Led oprema preko Aliexpresa
Citat:kolikor sem gledal pri nas, je cena namesto 9€ cca 40€, na sliki pa celo isti
na sliki ne vidiš kaj je dejansko vgrajeno, in dostikrat se zgodi da dobiš škart. LED za razsvetljavo hodnika, kopalnice, dvorišča - to je vseeno kje kupiš. LED, ki bodo uporabljene za branje/pisanje (delanje nalog, kot piše v naslovnem prispevku), bi jaz raje nabavil pri preverjenem ponudniku.
Pisal sem o RGBW WIFI kontrolniku. Pustimo zdaj led trak ob strani. Kontrolnik lahko dela ali pa ne dela. In pri nas ga ni za dobiti oziroma je za ceno x4, na sliki je pa isti. Kaj pa zdaj?

Aja, da ne omenim izkušnje, kako sem pri nas ( v SLO, uradno in z računom) kupil telefon MI Redmi 4x za hči.
Vse super; ko ji je pa padel in je razbila steklo, pa je delal še dva meseca bp, potem pa totalno umrl, sem ga nesel na servis. Ker je bilo steklo nad ekranom počeno, so gladko zavrnili garancijo. Niti odpreti ga niso hoteli. Drugje sem sicer izvedel, da je šla baterija, ampak zaradi odpiranja tudi ekran ni več ok, tako da strošek ni več smiseln. Ampak, kot sem trdil na servisu, telefon ni mrknil zaradi udarca, pa me nihče ni resno jemal. To me je predvsem spodbudilo, da naše uvoznike in sp nategatorje preko spletnih trgovin gladko obvozim in pač nabavim robo tam, kjer jo kupujejo oni, ampak vsaj pol ceneje. Ker pač nisem domač s temi nakupi, sem postavil vprašanje, če ga pa ne zastopite pa ni nobene potrebe po komentiranju.
LP,
Samojed
most0028
Čak mal, menimo se o kakem znesku? Jasno je da, ko se pogovarjaš o večjih zneskih, poskusiš ubrati najcenejšo varianto. Tako se vsi obnašamo. Tudi jaz, ko kupujem kable v kilometrih, stikala, vtičnice v stotinah kosov. Če pa kupujem zgolj en bund kabla, hmm, se mi niti v snu ne da iskat najcenejšega ponudnika, je čas preveč dragocen.

Samojed
Tudi naši "indijanci" (trgovci) nabavljajo to robo po celo še nižjih cenah iz PRC in jo "barabe" tržijo z petkratnikom. Kar pa ne pomeni, da se, vsaj pri nekaterih, ne da dobit ugodne cene v obliki vsaj 50% popusta.

In jasno, če imaš cajt čakat robo mesec ali dva, jo vzameš pri kitajcih, če ti kuzla v rit skače (z cajtom) moraš katerikrat požreti tudi muhe.

Podvprašanjce? RGB pod polico, kjer se dela domače naloge? Jaz tam res ne rabim light showa temveč vsaj približni nadomestek dnevne svetlobe.

Bom malo potipal po trgovinah, pa ne zaradi tistih 10 ojrov. Jih nobenemu niti vzel nebi.

Poslano z mojega SM-N960F z uporabo Tapatalk
Kje se ta jajca spodaj izklopi???
Uspelo.
Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Arbajter - nč se razburjat saj smo že v prvo videli, da maš novo mašino za jurja :lol: :lol: :lol:
Saj se ne. Saj bi bil stari še naprej, pa je po štirih letih doživel usodo, kot jo opisuje Samojed. Servis pa bi bil preko 400 ojrov.
arbajter Napisal:most0028
Čak mal, menimo se o kakem znesku? Jasno je da, ko se pogovarjaš o večjih zneskih, poskusiš ubrati najcenejšo varianto. Tako se vsi obnašamo. Tudi jaz, ko kupujem kable v kilometrih, stikala, vtičnice v stotinah kosov. Če pa kupujem zgolj en bund kabla, hmm, se mi niti v snu ne da iskat najcenejšega ponudnika, je čas preveč dragocen.

Samojed
Tudi naši "indijanci" (trgovci) nabavljajo to robo po celo še nižjih cenah iz PRC in jo "barabe" tržijo z petkratnikom. Kar pa ne pomeni, da se, vsaj pri nekaterih, ne da dobit ugodne cene v obliki vsaj 50% popusta.

In jasno, če imaš cajt čakat robo mesec ali dva, jo vzameš pri kitajcih, če ti kuzla v rit skače (z cajtom) moraš katerikrat požreti tudi muhe.

Podvprašanjce? RGB pod polico, kjer se dela domače naloge? Jaz tam res ne rabim light showa temveč vsaj približni nadomestek dnevne svetlobe.

Bom malo potipal po trgovinah, pa ne zaradi tistih 10 ojrov. Jih nobenemu niti vzel nebi.

Poslano z mojega SM-N960F z uporabo Tapatalk

Hvala! Glede traku - zato iščem RGBW varianto. Za učenje bela svetloba, ko se mala igra princeske in ostale reči ima pa lahko light show če hoče. Krmilniki so pa pri nas veliko dražji, trak bi pa kupil pri nas - ker ga ponekod lahko dobiš samo po metrih, jaz pa rabim 2x 1 meter.
LP,
Samojed
"Skrben" fotr ni kaj. Se bo zdaj na stara leta pričel "igrati", anede...klinc, ko smo bli mladi, so ble kanglce, pa igrače luksuz, pa moramo zdaj na stara leta nadoknadit... Big Grin Ko sem kot mulc dobil svoje poni kolo, je blo tko, kot bi danes dobil spejs šatl. Danes pa jim vse k riti znosimo...
Bom konec prihodnjega tedna, ko bom spet kaj v "močvirju" pobaral po štacunah. Tle k zdajle delam, ledic ne poznajo, samo cvička.
Se ne mudi, imam trenutno druge težave.
Sta pa punci drugače dokaj pridni - kolo, smučanje, plavanje, odbojka itd - skratka sta veliko zunaj in prav je tako.
Za takrat, ko sta pa notri, sta pa izjavili da pač namizna svetilka sveti preveč v oči, pa je šel oči v akcijo Smile . Pa je ta ideja z dodatki slučajno padla, ko sem naletel na tak krmilnik.
LP,
Samojed
Kupiš RGB namizno svetilko. Ali pa zgolj led. Z regulacijo, fensi izvedba, vpadljiva na oko. Zvečer poslikam ali pošljem povezavo. Če bo morda "druga" rešitev (mnenje). Pa spet ni neki dnar...
Ne, bomo kar pri traku ostali. sicer sem našel na bolhi točno to kar rabim, le da ni wifi krmiljenja. Mogoče vzamem in zmontiram, potem pa bomo videli če se bo sistem "nadgradil".

Evo link do oglasa: http://www.bolha.com/dom/svetila-zarnic ... gbw%20trak
LP,
Samojed
Tole ti bo dobro služilo. Pa še kopico variant lajtšovov (fade, flash...)ima, čas prehodov med barvami poljubno nastavljaš...pa upam da ima na traku RGB hibridne led in ne posameznih RGB diod. Imam oba, za Novo leto na fasadi v bistvu ne opaziš razlike med enim in drugim, če pa gledaš trak direktno je pa bolj ubogo z posameznimi.
No - kratek epilog mojih "nakupov" - dobil paket robe, plačal in odprl. Notri praktično nič od tega kar sem naročil; dva različna trakova, noben z dodatnimi belimi ledicami, eden celo brez kontrolnika. Po pisanju in pregovarjanju (14 dni že traja), ugotovimo, da robe, ki jo želim in je objavljena v oglasu, prodajalec sploh nima. Menda dobim denar povrnjen - bom še videl. Ampak v tem času bi verjetno že s čajne republike dobil robo, če bi bila pa prava pa ne vem. Pa sem na začetku oziroma dlje od njega - odmontirane police z zmontiranimi profili čakajo boljše čase.
Eh, draga moja rodna država, daleč smo prišli.
LP,
Samojed
Kaj pravijo "živci"? A ti nimajo cene?

Skok na forum:

Zadnje novice

Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
04.05.2020 ob 12:34:06
Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
Lep, varčen in pameten dom Podjetje Lumar je v Dragomlju, ki leži le nekaj kilometrov oddaljen od Ljubljane, postavilo hišo Lumar... Beri dalje »
Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »