Splošno > Skupinski nakupi
Gradnja dvojčka - soinvestitor/sosed

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gradnja dvojčka - soinvestitor/sosed
Pozdravljeni!
Smo mlada družina v fazi reševanja stanovanjskega problema. Po izčrpni analizi trga ugotavljamo, da je ponudba velikih stanovanj, dvojčkov in samostojnih hiš po dosegljivi ceni v gorenjski regiji slaba.
Ker nimamo dovolj denarja za gradnjo samostojne hiše na lepi lokaciji (zaradi visokih cen zemljišč) razmišljamo o gradnji dvojčka, ker smatramo, da bo to ugodneje.
Zdi se mi, da nismo edini s takim razmišljanjem, zato smo se odločili, da poiščemo sosede.
Ne iščemo samo soinvestitorja, ampak tudi nekoga, s katerim bomo dobro sodelovali in se razumeli.
Prvenstveno iščemo podobno mlado družino, ker nama veliko pomeni tudi to, da bi imeli otroci družbo.

Torej,
naše želje so postavitev dvojčka, ki je:
-kjerkoli na relaciji Ljubljana – Kranj, najrajši pa v naslednjih krajih in njihovo okolici (Kranj, Šenčur, Cerklje, Naklo, Britof, Voklo, Spodnja Bela, Stražišče, Vodice, Repnje ipd.)
-na lepi lokaciji (da se nekam vidi, da lahko objekt obrnemo na jug, da ni zraven prometne ceste)
-relativno blizu vrtcev in šole
-relativno blizu avtoceste zaradi službe v LJ
Hiša:
-od 120-160m2
-najrajši gradnja ytong, porotherm dry-fix...(predvsem zaradi hitrosti postavljanja in hitrejše vselitve)
Proračun:
-170-200 000 eur (za manj ne vem, če bo šlo)

Da vam bo lažje, smo nezakomplicirani, tolerantni, radi imamo dobre ljudi, radi imamo šport, ne maramo reklam, jamranja in bulshita.
Če ste enakih misli se nam javite čimprej!
Lahko seveda tudi na mail.

..tisti, ki imate pa na koncu jezika jamranje, kritiziranje in zgražanje pa pritisnite "back", ta tema ni za vas. Hvala
Bolje zdaj jambrati kot potem.
viewtopic.php?f=4&t=73232&start=0
Prebrano že pred mojo objavo. Kaj naj rečem eni gredo v take projekte čisto brezglavo oziroma preveč na zaupanje (besedo).

Če se držiš postopka in pravil, ki jih zahteva gradnja v dvoje in je vse pred začetkom pisno napisano in uverjeno je veliko manj možnosti za zaplete.

Obstajajo super arhitektni biroji, ki so kot tretji zunanji člen pri takšni gradnji in gre zadeva lepo tekoče.
Kako prijazni ljudje ste!
Jaz bi kar z vami gradil, če ne bi že dveh bajt imel. Pa tudi na Gorenjsko se ne bi selil.

Ampak ja, tolk ste fajn, da boste zagotovo našli tudi drugo, še bolj fajn družino za skupno gradnjo in kasnejše veselice. Vam iskreno privoščim.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400!!!!
Res je in imaš popolnoma prav.

Ta tema absolutno NI za mene, kot gradnja v taki konfiguraciji, kot si jo napisal NI za tebe.

Pa veliko uspeha pri iskanju sosedov.
V dvoje je problem, en misli eno, drugi drugo,, vsak za drugega misli, da nima pojma in je hitro zaplet nerešljiv. Dilem oz. priložnosti, da se do dokončanja ali vselitve to zgodi, pa je ogromno.
Za dvojčke je po mojem mnenju bolj smiselno, da en investitor naredi dve enoti do 3. faze ali vsaj do gradbenega dovoljenja in potem proda pol, do takrat je glavnina težav (katera parcela, kje, za koliko denarja, kdo bo imel kateri del, kako velika bo hiša, kakšen stil,.........) mimo.

Bolj smiselno po mojem mnenju je delat npr. tri vrstne hiše, tam se lažje zmeniš, je pa vsaj do izvedbe nakupa parcele malo težje, ker se morajo poklopit želje in zmožnosti treh in ne dveh. Srečno.

Skok na forum:

Zadnje novice

Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
07.10.2019 ob 07:59:04
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
Dom je tam, kjer se počutimo prijetno in varno. To je prostor, kjer se lahko sprostimo, odmislimo vsakodnevne tegobe in zadihamo s... Beri dalje »
Otroška soba v mansardi
03.04.2018 ob 18:21:19
Otroška soba v mansardi
Marsikdo reče kaj pa je takega narediti otroško sobo v mansardi. Glavno je, da sobo okrasimo z nekaj junaki iz risank in to je to. Je res, da je to... Beri dalje »