Splošno > Skupinski nakupi
Gradnja dvojčka - soinvestitor/sosed

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gradnja dvojčka - soinvestitor/sosed
Pozdravljeni!
Smo mlada družina v fazi reševanja stanovanjskega problema. Po izčrpni analizi trga ugotavljamo, da je ponudba velikih stanovanj, dvojčkov in samostojnih hiš po dosegljivi ceni v gorenjski regiji slaba.
Ker nimamo dovolj denarja za gradnjo samostojne hiše na lepi lokaciji (zaradi visokih cen zemljišč) razmišljamo o gradnji dvojčka, ker smatramo, da bo to ugodneje.
Zdi se mi, da nismo edini s takim razmišljanjem, zato smo se odločili, da poiščemo sosede.
Ne iščemo samo soinvestitorja, ampak tudi nekoga, s katerim bomo dobro sodelovali in se razumeli.
Prvenstveno iščemo podobno mlado družino, ker nama veliko pomeni tudi to, da bi imeli otroci družbo.

Torej,
naše želje so postavitev dvojčka, ki je:
-kjerkoli na relaciji Ljubljana – Kranj, najrajši pa v naslednjih krajih in njihovo okolici (Kranj, Šenčur, Cerklje, Naklo, Britof, Voklo, Spodnja Bela, Stražišče, Vodice, Repnje ipd.)
-na lepi lokaciji (da se nekam vidi, da lahko objekt obrnemo na jug, da ni zraven prometne ceste)
-relativno blizu vrtcev in šole
-relativno blizu avtoceste zaradi službe v LJ
Hiša:
-od 120-160m2
-najrajši gradnja ytong, porotherm dry-fix...(predvsem zaradi hitrosti postavljanja in hitrejše vselitve)
Proračun:
-170-200 000 eur (za manj ne vem, če bo šlo)

Da vam bo lažje, smo nezakomplicirani, tolerantni, radi imamo dobre ljudi, radi imamo šport, ne maramo reklam, jamranja in bulshita.
Če ste enakih misli se nam javite čimprej!
Lahko seveda tudi na mail.

..tisti, ki imate pa na koncu jezika jamranje, kritiziranje in zgražanje pa pritisnite "back", ta tema ni za vas. Hvala
Bolje zdaj jambrati kot potem.
viewtopic.php?f=4&t=73232&start=0
Prebrano že pred mojo objavo. Kaj naj rečem eni gredo v take projekte čisto brezglavo oziroma preveč na zaupanje (besedo).

Če se držiš postopka in pravil, ki jih zahteva gradnja v dvoje in je vse pred začetkom pisno napisano in uverjeno je veliko manj možnosti za zaplete.

Obstajajo super arhitektni biroji, ki so kot tretji zunanji člen pri takšni gradnji in gre zadeva lepo tekoče.
Kako prijazni ljudje ste!
Jaz bi kar z vami gradil, če ne bi že dveh bajt imel. Pa tudi na Gorenjsko se ne bi selil.

Ampak ja, tolk ste fajn, da boste zagotovo našli tudi drugo, še bolj fajn družino za skupno gradnjo in kasnejše veselice. Vam iskreno privoščim.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne, 400!!!!
Res je in imaš popolnoma prav.

Ta tema absolutno NI za mene, kot gradnja v taki konfiguraciji, kot si jo napisal NI za tebe.

Pa veliko uspeha pri iskanju sosedov.
V dvoje je problem, en misli eno, drugi drugo,, vsak za drugega misli, da nima pojma in je hitro zaplet nerešljiv. Dilem oz. priložnosti, da se do dokončanja ali vselitve to zgodi, pa je ogromno.
Za dvojčke je po mojem mnenju bolj smiselno, da en investitor naredi dve enoti do 3. faze ali vsaj do gradbenega dovoljenja in potem proda pol, do takrat je glavnina težav (katera parcela, kje, za koliko denarja, kdo bo imel kateri del, kako velika bo hiša, kakšen stil,.........) mimo.

Bolj smiselno po mojem mnenju je delat npr. tri vrstne hiše, tam se lažje zmeniš, je pa vsaj do izvedbe nakupa parcele malo težje, ker se morajo poklopit želje in zmožnosti treh in ne dveh. Srečno.

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »