Gradnja in obnova > Energijski viri
Zamenjava dotrajane peči na olje za centralno ogrevanje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zamenjava dotrajane peči na olje za centralno ogrevanje
Razlika med kotlom RIELO in VIESSMANN je tako velika, da primerjava nikakor ni umestna. Poleg tega je poleg dražjega kotla še originalna in vremenska avtomatika, ki stane vsaj nadaljnjih 500€
Če že delate primerjave jih prosim delajte v primerljivem rangu
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
@sassapo, se strinjam. Imam podobno mnenje da sta povsem različna ranga peči in ju je težko primerjat.

Poslano z mojega SM-N950F z uporabo Tapatalk
Nikoli ju nisem primerjal. Dal sem le predlog.
Jaz vem, da pri taki ceni ne bi nič razmišljal in bi jo šel vsaj pogledat.

Bi pa prosil, da svoje besede še podkrepiš s kakšnim argumentom. Zakaj je viessmann toliko boljši?
Zato ker je tudi BMW boljši od Fiata!
Kvaliteta izdelave, gorilnik, glasnost delovanja, izkoristek in na koncu tudi izgled!
Če dražje ne bi bilo boljše, ne bi nihče kupil :wink:
To se strinjam, samo, meni deluje vse že 20 let brez okvare, torej kvaliteta je očitno dobra, glasnost ni moteča, izkoristek, hm o kakšnih % je govora?
Kar se izgleda tiče, pa ponavadi pride v upoštev ko so vse ostale stvari izenačene... No meni je Riellov komplet lepši.

Pa ne pozabi da govorimo o nekajkrat dražjem kotlu.
Problem je v lastniški psihi! Ko človek nekaj ima, je tisto tarnajboljše.
Na vsak način bo zagovarjal svoje, čeravno se globoko v podzavesti zaveda, da laže samemu sebi Idea
Joj ne me narobe razumeti, sem samo povedal resnico in izkušnje. Niti ne trdim, da je Riello najboljši.
Bi pa prosil za podatek o koliko boljšem izkoristku je govora. Hvala.
Glej, ne vem kolikšna je razlika v izkoristku, tako na pamet bi rekel okoli 7%
Tukaj bi znal Merlin kaj več povedati.
sassapo Napisal:Problem je v lastniški psihi! Ko človek nekaj ima, je tisto tarnajboljše.
Na vsak način bo zagovarjal svoje, čeravno se globoko v podzavesti zaveda, da laže samemu sebi Idea
To verjetno velja tudi za vas...
sassapo Napisal:Zato ker je tudi BMW boljši od Fiata!
Kvaliteta izdelave, gorilnik, glasnost delovanja, izkoristek in na koncu tudi izgled!
Če dražje ne bi bilo boljše, ne bi nihče kupil :wink:

sassapo Napisal:Glej, ne vem kolikšna je razlika v izkoristku, tako na pamet bi rekel okoli 7%
Tukaj bi znal Merlin kaj več povedati.
Od strokovnjaka ne bi pričakoval takšnega govorjenja na pamet...
Imam na zalogi rabljeno peč Riello. V 10 letih je bila kurjena nekaj ur oz. je v njej zgorelo cca 200 l kurilnega olja. Peč in gorilnik sta kot nova. Demontirana letos.
Jaz bi samo dodal, da so cene rabljenih peči na KO po raznih oglasih bolj spisek želja, kot pa neke realne vrednosti. Pač po sistemu "ker smo mi dali 2 jurja za novo". :roll:
Sam sem prodajal brezhibno 3 člensko Ferroli (majhna peč na KO, ni bila za drva) na Bolhi za 80 EUR komplet s 3 leta starim gorilcem in par mesecev staro "elektroniko".
Prepričan sem, da bi nekaj let še lahko služila svojemu namenu. Zanimanja? Nula, tudi eden ni poklical. Peč sem potem šenkal zbiralcu odpadnih surovin, da mi je brezplačno pomagal izvleči cisterno za KO in jo odpeljal. Kolega, monter instalacij pravi, da jih ljudje stran mečejo. Torej, težko verjamem, da je to vredno par 100 EUR ne glede na znamko.
Forex Napisal:Joj ne me narobe razumeti, sem samo povedal resnico in izkušnje. Niti ne trdim, da je Riello najboljši.
Primerjaš neprimerljivo.

Vitola je verjetno najboljši oljni kotel kar jih je bilo izdelanih. Na njih je Viessmann zaslovel.

Primerjat Riellov kotel z Vitlo :roll: . Razlika v letnem izkoristku je gotovo več kot 10% potem pa si izračunaj, če se splača. Vremenska regulacija tudi nekaj prispeva, tih gorilnik, ki je tudi boljši..... Vzdrževanja bo manj, lažje čiščenje, kotla, ni težav z tesnili, dobavljivostjo rezervnih delov.

Riello je malo boljši od raznih Ferroli in Sime izvedenk. Po izkoristku ne blesti.
Hvala za podatek.
Merlin1 Napisal:
Forex Napisal:Joj ne me narobe razumeti, sem samo povedal resnico in izkušnje. Niti ne trdim, da je Riello najboljši.
Primerjaš neprimerljivo.

Vitola je verjetno najboljši oljni kotel kar jih je bilo izdelanih. Na njih je Viessmann zaslovel.

Primerjat Riellov kotel z Vitlo :roll: . Razlika v letnem izkoristku je gotovo več kot 10% potem pa si izračunaj, če se splača. Vremenska regulacija tudi nekaj prispeva, tih gorilnik, ki je tudi boljši..... Vzdrževanja bo manj, lažje čiščenje, kotla, ni težav z tesnili, dobavljivostjo rezervnih delov.

Riello je malo boljši od raznih Ferroli in Sime izvedenk. Po izkoristku ne blesti.
Lahko pišeš karkoli hočeš, dejstvo pa je, da je pri upoštevanju vseh stroškov v desetletnem obdobju najnižji pri Riello-tu. Glede na moje izkušnje je pa prav Viessmann najdražji in to brez upoštevanja nabavne cene samega kotla. Kar pa se starejših uporabnikov tiče, je pa izbira tega kotla s super duper avtomatiko še največja brca v meglo!
http://www.telmos.si - enostavne rešitve so vedno najboljše!

Skok na forum:

Zadnje novice

Pohištvo za jedilnice
04.10.2023 ob 13:35:53
Pohištvo za jedilnice
Mize in stoli – kako pomembna je pravilna izbira? Izbira pravega kompleta miz in stolov v... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska individualna hiša Lumar
02.10.2023 ob 08:08:40
Na ogled skoraj nič-energijska individualna hiša Lumar
V podjetju Lumar v soboto 7. oktobra, med 10.00 in 15.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat v okviru Lumar Zero Emission... Beri dalje »
Naravna svetloba: Ko eno okno ni dovolj
25.09.2023 ob 08:28:13
Naravna svetloba: Ko eno okno ni dovolj
Jesensko obdobje nas po navadi pozdravi s hladnejšimi in krajšimi dnevi, ki jih običajno preživljamo večinoma v zaprtih... Beri dalje »
Sanacija hiš po poplavah
13.09.2023 ob 12:58:03
Sanacija hiš po poplavah
Poplave avgusta 2023 so prizadele veliko območij v Sloveniji, poškodovanih je bilo tudi veliko hiš. Lumarjevi strokovnjaki... Beri dalje »