Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Zaključek estriha ob stopnici

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaključek estriha ob stopnici
Zdravo vsem.

Imam vprašanje glede izvedbe estriha ob stopnici. Namreč, etaža je dvonivojska, pri čemer je del etaže za cca 25 cm višji. V tem delu bomo letos na novo izvedli talno ogrevanje ter estrihe.
Zanima me, kako izvesti zaključek na stiku stopnice in estriha? (glej skico)
Ali se estrih pred koncem dilatira z npr EPS debeline 3 cm in se naknadno EPS še omeče na grobo in in fino? Če je že robni EPS trak položen na celotnem obodu estriha, bi bilo smsielno tudi pri tej stopnici preprečiti stik estriha in ometa za preprečitev prenosa udarnega zvoka... ali ni toliko pomembno?

Hvala za odgovore, hvala za nasvete Smile

Lp janmel

Priložene datoteke
.jpg   IMG_5371.JPG (Velikost: 67,87 KB / Prenosi: 620)
Nima noben kakšne inf...?
Sam sem na stopnico s strani privijačil prvo desko, in estrih zalil do "deske" (do konca stopnice), potem desko odstranil in naknadno obdelal rob/čelo stopnice s knauf ploščo (na rob/čelo sem zalepil knauf ploščo, pokital in pobelil) , nato sem čez dal ploščico izdelano z robom na L (kot za balkone) - ti boš verjetno moral dat nek drugi ustrezen zaključek oz oblogo. Namesto knaufa lahko daš tudi xps in nato obdelaš po želji,...

Priložene datoteke
.jpg   Capture.JPG (Velikost: 47,39 KB / Prenosi: 462)
Tako kot ti je napisal Zakl,za vinil pa dobiš namenski stopniščni profil.

Skok na forum:

Zadnje novice

Recite DA najboljši ponudbi NLB Stanovanjskega kredita
23.04.2021 ob 11:54:22
Recite DA najboljši ponudbi NLB Stanovanjskega kredita
Recite DA pravim priložnostim in pridobite individualno NLB ponudbo Ne moremo izkoristiti priložnosti, za katere ne vemo, da... Beri dalje »