Gradnja in obnova > Energijski viri
Toplotna črpalka IVT Ax09

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Toplotna črpalka IVT Ax09
(19.11.2019 ob 18:11)vip58 Napisal: Jaz razmišljam o protivetrni mreži z 80% zaviralnostjo vetra. Na TČ piha veter pod kotom cca 45° od zadaj desno, zato bom tisto stran nekoliko zamrežil, da preprečim močnejše vetrove in predvsem sunke.

(Včeraj ob 09:32)Fantocci Napisal: Lahko pa daš kakšno zimzeleno rastlino, da ne bo izgledalo kot kurnik Wink

Imaš prav, lahko mi kakšno kuro not potegne, pol bo pa perje frčalo Big Grin
Pozdravljeni zanima me kako izmeriš pretok vode in koliko mora biti in na katero hitrost naj nastavim črpalko od 1 do 3 in zanima me koliko imate kaj porabo te dni in na koliko procentov imate naštimano in temperature izklopa in vklopa,hvala.
Brez merilca pretoka tega ne moreš izmerit. Ta je namreč odvisen od upora tvojega sistema ogrevanja.

Minimum v navodilih te TČ je 900 l/h, kar sem jaz videl "strokovnih" priporočil, pa je bilo nekako rečeno, da zaradi "zdravja" TČ pod 400-500 l/h ne hodit. Torej tvoj cilj mora biti pretok okoli 900 l/h. Pri mojem razvejanem radiatorskem sistemu recimo pretok na 2. stopnji (OČ Grunfos Alpha 1) pomeni 850-870 l/h, temperaturna razlika med dvižnim in povratnim vodom pa je denimo trenutno cca 4 stopinje.

Poraba je vedno odvisna od objekta, pri meni te dni znaša okoli 15 kWh dnevno, ampak precej zaniha v odvisnosti od temperatur, osončenosti, notranjih dobitkov, itd.
Jaz imam črpalko grundfos UPS 25-40    180   ima tri hitrosti 30,45,60   jaz jo imam na najhitrejši 60  ker hitreje dvigne na 34  kot imam naštimano se pravi temperatura pride na okoli 39 stopinj ko ugasne  ,če dam na hitrost 45 mi počasneje dviguje temperaturo  poraba je 23 kw na dan pri moči 42 procentov ,a ta poraba lahko še kaj pade če dam recimo na 30 procentov ali na 53,65,77 procentov, imam pa 12 radiatorjev odprtih na ful in 24 stopinj v hiši.
Te primerjave je vedno nehvaležno delat, ker se razmere iz dneva v dan razlikujejo. Recimo spremljam te dni COP-je pri različni zunanjih temperaturah, modulacijah, itd. Pa se zdi, da že mala razlika v zunanji temperaturi hitro dvigne COP iz npr. 3,5 na 4 ali 4,5.

Moram sedaj malo razmislit in prosit Igorja, da mi določene podatke skupaj vrže na en graf: COP, zunanja temperatura, modulacija, tekoča poraba, pretok, dT dvižnega in povratnega voda. Pa morda še kaj, česar se trenutno ne spomnim.
Samo  ,kakšne imate nastavitve, koliko stopinj ko začne in ugasne in na koliko procentov,koliko radiatorjev,hvala .
Vremensko vodena regulacija, zahtevan dvižni vod se prilagaja glede na zunanjo temperaturo. Regulacijo glede na to izbira ustrezno stopnjo delovanja toplotne črpalke, obtočna je cel čas nastavljena na fiksni stopnji pretoka. Urnik, med tednom zjutraj od 6:00 do 9:00 in od 12:00 do 23:30. Za vikend od 6:30 do 23:30.

8 radiatorjev v pritličju, 9 v 1. nadstropju, eden na velikem odprtem stopnišču, vse Aklimat. Zelo dobro izolirana hiša, v tem trenutku recimo zahtevan dvižni vod 33 stopinj.

Dva vzorčna grafa... Ana out 1 je modulacija (stopnja delovanja) TČ. Glede na skalo grafa jo je potrebno brati kot odstotek.

Ima kdo naštimano na 30 procentov in koliko je dnevna poraba.
(8 ur nazaj)himen Napisal: Ima kdo naštimano na 30 procentov in koliko je dnevna poraba.

Eni jo imajo naštimano na nič procentov, poraba je zanemarljivo majhna. Lahko probaš še to.

Ostali jo imamo na toliko, da imamo v hiši toliko stopinj, kot želimo. Vsak po svoje.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
"Urnik, med tednom zjutraj od 6:00 do 9:00 in od 12:00 do 23:30."

Ti ravno zgrešiš celo NT med tednom, jst jo imam sedaj ko so tople noči tudi na urnike in sicer ponoči od 0-6 ure in popoldne 13 do 19 ure, torej skupaj 12 ur na dan. Imam pa večinoma kar na 65%,  termostat na PV med 32 in 38 stopinj, 3-4 vklope na dan, požre pa ~17kWh za gretje s sanitarno vodo vred. Sem jo imel prej cel dan na 30% oz 42%, pa je mlela pa mlela cel dan, poraba pa na koncu podobna.

Skok na forum:

Zadnje novice

V Slovenj Gradcu na ogled individualna hiša Lumar
19.11.2019 ob 12:03:06
V Slovenj Gradcu na ogled individualna hiša Lumar
V podjetju Lumar v soboto 23. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo dan odprtih vrat individualne hiše Lumar, katere... Beri dalje »
V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »