Gradnja in obnova > Energijski viri
Toplotna črpalka IVT Ax09

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Toplotna črpalka IVT Ax09
Pa te zascite za zunanje enote res nic ne vplivajo na delovanje? Ne pretok zraka recimo? Pri tisti z mrezo zadaj ni videt, da bi bila mreza tudi od strani, ker tam je tud en del uparjalnika.
Ma dvomim, da je tako zelo serijsko. Tudi na tistem linku z bolhe piše, da "naredijo po želji". Tudi fotograije v tistem oglasu se razlikujejo po dimenzijah, barvi, sestavnih delih, itd. Pri ceni, ki jo imajo navedeno pa je tudi poudarek na "od 299EUR + DDV". Torej za približno pol naše toplotne črpalke...   Big Grin

Je pa ta moj mojster res dober, šlosar v bistvu celo življenje, zdaj že v penzijonu. Ograje, nadstreški, svepospisku. Pa še cene ma dobre. To je bilo tik preden smo motor za drsna vrata montirali.

Glede oviranja pretoka imam pa jaz tudi pomislek, spredaj in zadaj. No, če je vzadaj mreža ne bi smelo bit problema, spredaj pa je vprašanje kaj se s hrupnostjo zgodi. Probam s kakimi deskami, da vidim kako se sliši...

javi, kaj ti bo rekel za ceno  Wink.
Vejšde. Sem pa skoraj dol pado, ko sem to firmo z bolhe (RUFnDAH) na Bisnodeju prevero in je bil tam en stari graf lastniške strukture... Kdo opazi?  Cool

(9.12.2019 ob 19:26)csamo001 Napisal: Vejšde. Sem pa skoraj dol pado, ko sem to firmo z bolhe (RUFnDAH) na Bisnodeju prevero in je bil tam en stari graf lastniške strukture... Kdo opazi?  Cool

Hehe, kolk procentov pa majo ti skupaj :-P
lep sonček blagodejno dene micki Big Grin , že čez nekaj ur pa spet nastopi zona defrostov, takrat pri meni dvižni vod pade na 22C potem pa izredno hitro nazaj proti 40C, radiatorji padejo nekje na 32C, tukaj pa potem pride do "pobiranja" sistema in potrebuje cca. 30min do nastavljenih 40C, vmes če je sreča ga ne naredi, ima pa zgleda prednastavljene čase defrostov med njimi na 30.min, 45.min, 1h, itd., seveda odvisno od zunanje temp in vlage...
(10.12.2019 ob 16:18)FAE Napisal: lep sonček blagodejno dene micki Big Grin , že čez nekaj ur pa spet nastopi zona defrostov, takrat pri meni dvižni vod pade na 22C potem pa izredno hitro nazaj proti 40C, radiatorji padejo nekje na 32C, tukaj pa potem pride do "pobiranja" sistema in potrebuje cca. 30min do nastavljenih 40C, vmes če je sreča ga ne naredi, ima pa zgleda prednastavljene čase defrostov med njimi na 30.min, 45.min, 1h, itd., seveda odvisno od zunanje temp in vlage...

Jutri bo se ok, cetrtek petek pa zna bit mal vec defrostov.
Vprasanje:
Ali tudi vase "pametne" TC ne znajo ogrevat, ko se ukvarjajo z ogr. sanitarne vode? Ali je to pri vseh tako? Ko ogreva san.vodo, se radiatorji ohladijo. Sem mislil, da je danes tehnika bolj visoko...komaj cakam -15 in da se dva tusirata in sprazneta pol ali cel bojler v TC..
malo razmišljaj logično; spuščaš v talno 26c vodo in sedaj bi ti SPROTI še SV ogrel na recimo 45c...... Huh Ne gre, pa če se na trepalnice postaviš....
Saj gre.
Ampak izkoristek je slabši.
(10.12.2019 ob 21:06)sašo65 Napisal: malo razmišljaj logično; spuščaš v talno 26c vodo in sedaj bi ti SPROTI še SV ogrel na recimo 45c...... Huh Ne gre, pa če se na trepalnice postaviš....

Nimamo talnega.

Se da kako pomagat pri tem, da v pravi zimi ne pride do tega? Saj voda se menda ne ohladi tako hitro ali pac? Tudi, ce ne bi grelo zalogovnika, san.vodo zagreje prej kot v pol ure, ampak ta cas so radiatorji ohlajeni, crpalka pa zgleda da ne zene vode okoli po sistemu. Cudna zadeva.
Prvo leto in nic ne vemo Tongue
No ce si na radiatorjih imas itak vtok tam okoli 40 stopinj ko je zunaj okoli 0 ali manj, tako da jst imam 300L  bojler kr zaporedno vezan pred radiatorji in cist ok funkcionira,  deluje tudi kot mali zalogovnik.
Kasen 2KW grelec v zalogovniku lahko mocno pomaga prebroditi hud mraz...
(10.12.2019 ob 16:18)FAE Napisal: lep sonček blagodejno dene micki Big Grin , že čez nekaj ur pa spet nastopi zona defrostov, takrat pri meni dvižni vod pade na 22C potem pa izredno hitro nazaj proti 40C, radiatorji padejo nekje na 32C, tukaj pa potem pride do "pobiranja" sistema in potrebuje cca. 30min do nastavljenih 40C, vmes če je sreča ga ne naredi, ima pa zgleda prednastavljene čase defrostov med njimi na 30.min, 45.min, 1h, itd., seveda odvisno od zunanje temp in vlage...

Ni tak preprosto, je vseeno več logike in predvsem tehnike zadaj, defrosti niso tako na okroglo, sem zdaj preveril na grafih.

Danes pri nas 4 defrosti dopoldan in za enkrat 4 popoldan.
Teoreticno je poraba visja ce grejes vodo 

Od 22-24 stopinj?
Od 24-26 stopinj?

In ce je razlika omembe vredna?

Al je te dve stopinje eno in isto za tč?

Vem da so izgube med 22-24 manjse ker se objekt z nizjo temperaturo vseeno pocasneje ohlaja kot na visji, zanima me samo okoli gretja.

Skok na forum:

Zadnje novice

Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »
V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav... Beri dalje »