Gradnja in obnova > Energijski viri
Toplotna črpalka IVT Ax09

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Toplotna črpalka IVT Ax09
Zvohajte še kaj podobnega za sistem voda-voda po tej ceni. Boli me q. za garancijo in podobne stvari. Takoj kupim.
Zdravo.
Zgoraj omenjeno IVT crpalko videl veckrat v zivo. Znotraj solidno narejena prav tako kakovostne izbrane komponente. Nekaj manjsi cop na danasnje toplotne. Kurilno sezono 17/18 je delovala brez kasnih tezav. Do -10 (nizje ni bilo) je ogrevala starejso adaptirano kamnito hiso 120kvad./metrov prek talnega ogrevanja( ni bilo treba 100% preganjati kompresorja) Za ta denar zelo zadovoljivo opravlja svojo nalogo.

Lp
bozgom Napisal:Moram priznati- vsaka vam čast. Nimate pojma kaj kupujete (kako bo pri nižjih temperaturah bomo videli...), nimate pojma kako to spraviti v pogon (...tudi edini...) in z konec nimate nobene garancije, servisa, suporta...
Če kupim USB ključek za 1000 centov še razume, da pa kupim nekaj za 1000 €- o Bog!!!
Spet natolcuješ.
Po podatkih gre za TČ PUHZ-W90VHA. Maš teste, pa guglaj.
Sicer starejši model (za 0,1 ali pa če je 0,3, manjši COP se ne sekiram), tastari plin (mi je še manj mar).
Garancija je popolnoma normalna, servis tudi ne bi smel biti problem. Vsaj tukaj je ogromno širokoustenja okrog vseznanja, sploh za Micke. Maš saškota, telmosa, da zdrave pameti niti ne omenjam.

Bistvo je seveda očem skrito. Ne bom napisal čisto vsega. Ampak dovolj bodi, če napišem, da me bo vključitev v sistem (kotlovnica itak že laufa) stala pod 900 evrov.
Če mi zrihtaš karkoli podobnega, za vsaj približno enak denar, kar pridi ven.
Četudi niti en dan ne laufa, je, skupaj s tem stroškom, moja quad sistem kotlovnica, še vedno za par jurjev cenejša od tistih, ki so kupili le TČ.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Glej @Fery- ti si napisal, da veš kaj kupuješ. Tam pa, kjer po tvojem natolcujem pa je kupec pač nekaj kupil, ker je bilo poceni. Sicer se mu je na koncu srečno izšlo, lahko pa bi bil končni rezultat tudi drugačen.
Ok, na splošno.
Sem bil zadnjič na dvojčku. Dve kitajke, mislim da Meeting, levo laufa kot ura že par let, na desni strani so že 3 zamenjali. Tam je res bolj sreča kot pamet.
Fery Napisal:Bistvo je seveda očem skrito. Ne bom napisal čisto vsega. Ampak dovolj bodi, če napišem, da me bo vključitev v sistem (kotlovnica itak že laufa) stala pod 900 evrov.

Gre za novo, legalno mašino ali je ponoči odšraufana od ničhudega-slutečega-spečega Angleža? Ena cena na netu na ebay.co.uk je £845.00 brez krmilja in prevoza.
A ti misliš, da je net buh?
Na darknetu res nisem preverjal cen. Z nekega tvojega drugega linka je pa cena s krmiljem cca 1.3k€. Ti si pa nekje napisal, da dobiš vse isto za 600€. Več kot pol ceneje za neko stvar, ki je že v osnovi ugodna.
Za to pa pravim, da net ni vse. Pravzaprav je zelo slab. Počasi boste to dojeli. Tudi najbolj pametni.

Eni majo hiše na ključ po jurja, drugi za 3x manj. Tako pač je.
bozgom Napisal:Glej @Fery- ti si napisal, da veš kaj kupuješ. Tam pa, kjer po tvojem natolcujem pa je kupec pač nekaj kupil, ker je bilo poceni. Sicer se mu je na koncu srečno izšlo, lahko pa bi bil končni rezultat tudi drugačen.

Če s tem misliš warmaster-je, potem po mojem mimo pihaš. Smo debatirali o tej zadevi ne tako dolgo nazaj: https://www.simando24.de/Klimaanlagen-- ... pumpe.html.

In je Sašo tudi napisal, da gre za prepakiran japonski Chofu, ki naj bi bil precej kvalitetna zadeva. Krmilje je namenska škatla, cca jurja zraven. Al pa hydrobox. Skratka nič tako zelo eksotičnega.
Ravno zaradi takšnih zadev nisem želel objavljati na forumu (vedno zaide v napačno smer). Sam sem se za svojo toplotno tudi pred nakupom in še pred kontaktom Saša precej pozanimal, tudi po tujini. So jih prodajalci prodajali na ebayu - sedaj jih kupci tožijo, ker nikakor ne dobijo krmilja. Brez njega, pa je sama naprava "mrtva".
https://www.haustechnikdialog.de/Forum/ ... ter?page=5

Za pomoč pri ogrevanju, mi je Sašo dobavil električno pretočno peč (3x2kw), ki jo "vozi" krmilje od toplotne.

Še vedno pa je končni znesek naprave + original krmilja vsaj 2x višji od te, ki jo je naročil Fery.
Jebemtiš me mika tale Feryjeva kišta... Fery, a drugo si vzel na zalogo, al si v španoviji s katerim forumašem?
Španovija. Gre za to, da je poštnina 230 eur, ne glede na to, ali je gor ena ali dve.
Pride pa 900 eur. Neto.
OK, hvala. Kako pa misliš krmilit zadevo, glede na to, da si napisal, da boš krmilje kupil po potrebi?
Varianta je, da ne bom rabil nič. Nisem se še poglabljal.

Jaz rabim, da se na moj znak užge in začne pošiljati 33 stopinj po cevi. To in nič več. Pa da zase poskrbi.

Skok na forum:

Zadnje novice

Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »
V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »