Gradnja in obnova > Napeljave
Napajanje preko mrežnega kabla

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Napajanje preko mrežnega kabla
pentax Napisal:Če sem prav razbral to kačo, bi jaz na tvojem mestu vzel poe switch, vanj vklopil utp/ftp... kable in prek njih povezal/napajal naprave. Switch boš verjetno imel na UPSu, torej v primeru izpada elektrike, je še vedno vse na ON.

Ok, na tej eni strani mi je zadeva jasna...se pravi pri priklopu na sireno (kjer je izključno micro usb priklop) pa je treba zlotat utp kabel?
Ja!
Ampak ne vem zakaj bi se zajeaval s POE in si ustvarjal dodatne stroške, če pa bo ta kabel služil samo za napajanje sirene.
Kabel, ki ga imaš na tem mini USB napajalniku prereži na pol.
Napjalnik vtakneš v UPS, mini USB v sireno, vmes pa je ta UTP kabel.
Konec zgodbe!

Če bi pa vseeno želel uporabiti POE, pa pozor.
Napetost POE je običajno taka kot je napajan switch ali router.
Ta pa ni nujno, da je 5V!!
Napetost na POE je <50V, tipično 48V. Ne moreš pa te napetosti kar tako sneti s paric. Ko priključiš napravo na POE vir, ta z napravo najprej izvede "initial handshake". Najprej z impulzom nizke napetosti / moči "potipa", če je na drugi strani naprava, ki se lahko napaja preko POE in s kakšno močjo (Power Class 0-4). Če ta sekvenca ne uspe, se npr. POE switch obnaša kot navaden switch. Obstajajo pa seveda adapterji, ki ti iz POE naredijo navadno usb napajanje (POE USB Splitter > ebay, ...).

Je pa POE namenjen napajanju in prenosu podatkov po TP kablu. Npr. varnostna IP kamera, napajanje + podatki, vse na enem kablu. Ne vem, zakaj bi se jajcal s tem, če imaš preko kabla samo napajanje in nobenega prenosa podatkov?
@alpe malo si zamesal, ne sprasujem jaz za sireno Smile
Sem samo potrdil podatek od OPja da so tud meni rekli, da za sireno in senzorje gibanja pripravim samo UTP kable in je to to. Naredijo pa res vse ostalo oni. Se pa nisem odlocil za njih ampak v lastni reziji oziroma mi bo naredil elektricar.
Homer Napisal:Ja!
Ampak ne vem zakaj bi se zajeaval s POE in si ustvarjal dodatne stroške, če pa bo ta kabel služil samo za napajanje sirene.
Kabel, ki ga imaš na tem mini USB napajalniku prereži na pol.
Napjalnik vtakneš v UPS, mini USB v sireno, vmes pa je ta UTP kabel.
Konec zgodbe!

Če bi pa vseeno želel uporabiti POE, pa pozor.
Napetost POE je običajno taka kot je napajan switch ali router.
Ta pa ni nujno, da je 5V!!

Ok, se pravi da se na obeh straneh, pred sireno in pred adapterjem (ups še zaenkrat nimam) UTP kabl zlota?

thx
Upam da se prav razumeva ......
Ko boš perezal kabel, boš ugotovil, da ima tvoj napajalnik z mini USB dva vodnika.
[Slika: MP3675-wire-in-adaptor-12v-to-5v-usb-mic...in-515.jpg]
Po vsej verjetnosti črni in rdeč. Naj bi bil rdeč (+) in črni (-)......

UTP kabel ima 8 vodnikov zasukanih v 4 parice:
[Slika: UTP-KABEL-DIGITLINE-4x2-AGW-24-CAT-5e-305m_im3.png]

Ker so vodniki UTP kabla tanki, boš jih moral združiti po 4 skupaj.
Torej 2x 4 vodnike paralelno. Katere vodnike združiš je vseeno, a naj bo nekaj smiselnega npr barvni vodniki skupaj in belo/barvni vodniki skupaj.

Na eno paralelo teh 4 vodnikov zalotaš črni vodnik napajalnika in na drugi strani črni vodnik USB.
Na drugo paralelo 4 vodnikov pa zalotaš rdeči vodnik napajalnika in na drugi strani rdeči vodnik USB.
Obvezno preveri, da si na obeh straneh enako zvezal vodnike, ker bo sicer tvoja sirena po vsej verjetnosti odšla v "večna lovišča".

Seveda moraš te spoje izolirati za kar bi bilo najbolje uporabiti termoskrčljive cevi.

Sicer je vseeno če te vodnike lotaš ali spojiš s kakšnimi sponkami (če je ta spoj v kakšni dozi)

Trenutno nisem v dosegu programa za risanje, tako da se moraš zadovoljiti z opisom.... Smile
lp
super, razumljivo, hvala.
Pozdravljeni,

koliksna je maksimalna dolzina kabla od centrale in do senzorja?
Tolikšna, da se napetost na senzorju (kakšnega imaš?) ne sesede pod 8,2V. Če te to skrbi, rdeči in črni "dodaj" rdečo in belo (0,22mm2), tako boš dobil skupen presek napajalne parice 0,72mm2, kar bi moralo zadostovati tudi za kako konkretno daljavo. Sam BUS (tisti, peljan preko C in NC ter potem še preko tamperja) pa bo delal tudi na 0,22mm2.

Skok na forum:

Zadnje novice

Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke Mitsubishi Electric, s plinom R32.
21.08.2019 ob 07:55:09
Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke  Mitsubishi Electric, s plinom R32.
Z naborom modelov od 5 do 23 kW in kaskadnim sistemom vezave zunanjih enot  toplotnih črpalk zrak – voda, Mitsubishi Electric pokriva... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »