Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Garaža

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Garaža
Pozdravljeni.

K svoji pasivni montažni hiši ( hiša še ne stoji ) bi rad postavil garažo velikosti 6x6m. Streha bi bila ravna. Zdaj me zanima, če kdo ve, kakšne so kaj cene če bi js tole sezidal z osnovno 10cm izolacijo in fasado? eno podjetje mi je ponudilo montažno garažo z 10cm izolacijo in fasado ter 5m garažnimi vrati brez elektropogona za 11000 eur.
Ti bi garažo rad naredil iz stiropora? Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock:

če se bo garaža držala hiše jo sezidaj z enakim zidakom kot hišo.

Če se nebo držala hiše in nebo vedno ogrevana jo naredi iz betonskih zidakov, jo omečeš in daš enak zaključni sloj kot na hišo.
Zakaj iz stiropora? Sej sem napisal da je hiša montažna in garaža se bo držala hiše, vendar ne bo v toplotnem ovoju. Ker pa podjetje ki bo delalo hišo ne izvaja garaž, oziroma bi bila cena te predraga, smo se odločli da bi naj bila zidana in zaključena z istim slojem kot hiša. Zanima me kakšno ceno lahko pričakujem za zidano garažo?
Mark2200 Napisal:... sezidal z osnovno 10cm izolacijo in fasado?

Tole sem jaz razumel, da želiš zidati z 10cm izolacijo. Da boš imel montažno hišo sem pa žal spregledal.

Kakšna je cena zidanja nimam pojma. V spodnji temi so navedene neke cene za kubik zida. Koliko so to pravilne je vprašanje.
Vsekakor je cena odvisna od lokacije zidanja. V Ljubljani je dražje kot v prekmurju. Odvisno je tudi koliko sam pomagaš pri zidanju...

viewtopic.php?f=5&t=73143
Definitivno, elektronska vrata, rabis pa tudi dokumentacijo, odvisno od občine kako

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »