Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Cena zidanja z modularcem

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cena zidanja z modularcem
Pozdravljeni, kaj se vam zdi cena 100€ z ddv za zidanje z modularcem 19x19x29?
Cena je na m3, brez materiala.
Zakaj le sem šel za štromarja, hodil v šole, da mi nekoga štrom ne fenta, mar bi šel za zidarja.
To pomeni da ni poceni?
toliko je cena za vse komplet +/- par evrov. torej delo IN material. Koliko je pa samo delo, kadar se ne pobere marže pri materialu, pa ne vem, ampak vseeno ne toliko.
Sem pa pozabil povedat da je to cena za slabih 7m3 oz. 36 m2 ceglov.
So pa cene take za vse ostalo (brez materiala):

- zidanje modularec 100€ / m3
- opaženje+razopaženje AB venca, dvostranski opaž 1m = 15€
- Opaženje in razopaženje AB preklade 1m = 25€
- Polaganje, rezanje, krivljenje, vezanje 0,4€ na 1 kg
Vedno eno in isto... dobi tri ponudbe in potem primerjaj.

Nisi dobili odgovorov od izvajalcev... Potem pač vzameš tistega ki ima čas,če mu ne zaupaš pač najdi koga po priporočilu ki mu boš in počaka tistega pol leta do leto da bo človek mel čas Smile
Sej ta je po priporočilu, pa dokaj hitro bi začel....bolj me zanimajo okvirne cene, da sploh vem kaj bom plačal...
3 ponudbe. Moja ne velja, in ne more veljati kot "2. Ponudba" oziroma referenčna cena, če se je zidalo celo bajto, pri tebi pa komi kaj pa jutri. Drugače ne moreš vedeti kje si s to ceno.
Kaj je to cena za zidanje cele bajte? 100€/m3 ali m2 je velika razlika ta te bo še upalil do amena. Dobi si več ponudb tudi od kakega pravega mojstra z S.P pa da vidiš če se ti splača mučkat pri takem brez S.P Torej nikakor pa ne plačuj vnaprej.
Cena je 100€ / m3 brez materiala. To je cena za zidanje. Ostale cene so zgoraj.
Zidanje prizidka 36m2 zidu. Oz. 6,8 m3.
Veliko, zlatar. Dobi si več ponudb od različnih izvajalcev in ne samo na priporočilo nekoga.
Vprašanje-koliko ur dela je to postavit oz. zazidat?
Mala malica, to sam sezidaš z levo roko 36m2, razen...
Ni glih tako mala malica...če delaš vsak dan po službi, recimo od 16ih do 19:30. (je že mrak) in če si še malto sam mešaš...ne gre tako hitro po mojih izkušnjah.

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »